Prawo / Przepisy - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hmm, to jakies ~70zł do przodu, prawda?
  
 
Super!!! Ponoc to dobra ochrona przez radarami. Ktos ma doswiadczenia z tym urzadzeniem i moze polecic?
  
 
Kiedyś myślałem o CB ale ostatatecznie sobie podarowałem. Koszt CB stacjonarnego (ze sklepu) z anteną na dach /nienajgorszą/ ze 2 lata temu to 600zł.
Do samochodu nie wiem. Wydaje mi się ze dużo taniej, chyba ze ktoś lubi szyby często wymieniać

Pzdr
  
 
Oczywiście, że mogę polecić Jak kupisz tanio używkę, to zwraca się już po jednej dłuższej trasie Takie radyjko kosztuje mniej więcej tyle co mandat za przekroczenie o 30km/h
Jedyny ból jest taki, że 99,9% użytkowników CB na drodze to ciężarówki więc "antyradar" działa raczej na drogach głównych.
Pozdro.
  
 
Cool!
Misiek, ale co maja szyby do do CB, nie lapie?

Perzan, oni chyba maja jakis kanal antyradarowy na ktorym gadaja, co? Ty masz CB? Czy to wszytko jedno jakie radio czy nie?
  
 
Chodzi o polską rzeczywistość. To tak jak z radio samochodowym ... Włamują się i tyle miałes radio i szybe
Ludzie robią jakieś patenty z CB to znaczy chowają je itp, ale wprawne oko zawsze cos podpatrzy ...
Perzan jak to jest?
Bo można chyba na stałe zamocowan CB gdzieś głeboko i wyprowadzic tylko na zewnątrz co potrzeba - złącze do mikrofonu, jakieś pokrętło albo guziki do zmiany kanału.. Perzan, jak to jest?

Pzdr
  
 
Rysiu: wszystkie radia mają te same kanały (min. 40), a kierowcy w Polsce gadają na 19-tym. Za granicami przenoszą się na 28-my. Mam radyjko i korzystam Radio w zasadzie obojętne jakie. Do auta potrzebujesz łączności najwyżej kilkanaście kilometrów, a to zapewnia każde, nawet najtańsze radio. Dobrze jest zainwestować w porządną antenę o dobrych parametrach i solidnie ją zestroić. Lepiej się na tym wyjdzie niż na radiu z wodotryskami.

Misiek: nie wiem jak to jest, ale myślę, że ciężko by Ci było używać CB bez dostępu do panela frontowego. Czasem trzeba coś podkręcić, zmienić kanał, a w gruszce masz tylko guziki do nadawania i zmiany kanału. Natomiast wyświetlacz i pozostałe regulacje siedzą w radiu. Bardzo niemiłe jest np. jak jedziesz w pobliżu linii wysokiego napięcia i w głośniku zaczyna buczeć że świra można dostać. Wtedy łapiesz szybko za wyciszenie i podkręcasz
Ja swoje radio wyjmuję po skończonej jeździe. Radio podpinam do zapalniczki. Na stałe mam tylko zamontowany sam uchwyt do radia. Antena z magnesem, przyczepiam na trasy i śpię spokojnie
Pozdro.
  
 
Fajana sprawa Perzanku, bede musial sobie sprawic.

Ciekawe czy ludki tez sobie gadaja o du@#$ Maryni dla zabicia czasu w trasie (ot towarzysko tocza jakies ciekawe dysputy) czy tylko antyradar....?

  
 
ciekawe jak to bedzie czyżby znowu las anten na drogach??
  
 
Cytat:
2004-08-12 12:24:20, Rysiu pisze:
Fajana sprawa Perzanku, bede musial sobie sprawic.

Ciekawe czy ludki tez sobie gadaja o du@#$ Maryni dla zabicia czasu w trasie (ot towarzysko tocza jakies ciekawe dysputy) czy tylko antyradar....?





Polecam

Owszem, jak się spikną jakieś znajomki to gadka idzie na całego. Ale jeżeli za długo smucą na 19-tym to dostają opieprz żeby spadali na inny kanał na pogawędki. Generalnie 19-ka jest do informacji drogowych (oczywiście zwyczajowo w Polsce) typu suszarki, korki, wypadki, utrudnienia na drodze. Ale tirowcy jakoś bardzo rozmowni nie są dla obcych Z reguły suche, krótkie, konkretne wiadomości i na tym koniec.
Za to zajebista zabawa jest jak jedziesz gdzieś na 2 lub więcej aut i każdy ma CB na pokładzie Coś pięknego
Pozdro.
  
 
Cytat:

Za to zajebista zabawa jest jak jedziesz gdzieś na 2 lub więcej aut i każdy ma CB na pokładzie Coś pięknego
Pozdro.



Brzmi fajnie. A jaki to ma zasięg?
  
 
Fajna zabawa w samej rzeczy....
Kiedyś, dawno, dawno temu miałem w Wartburgu antenę CB 1.4 m zamocowaną na środku dachu i działało to w granicach 20-40 km. Teraz radyjko leży w kącie bo żal mi Toyki dziurawić. Antena magnetyczna? Sprawność w stosunku do porządnie uziemionej będzie mniejsza ale pogadać sie da. Swietne na wyprawę zagraniczną w parę wozów-nie bulisz za roaming.
Pzdr.
  
 
Cytat:
2004-08-13 09:42:10, Rysiu pisze:

Brzmi fajnie. A jaki to ma zasięg?



Na magnetycznej mam jakieś kilkanaście kilometrów.
Pozdro.
  
 
fakt fajna sprawa jechaliśmy w trójkę 3 lata temu do Chorwacji żadnych kłopotów
  
 
juz 3 dzien mam to cos w aucie i jest genialnie. poza tym znajomi tez maja takie wynalazki wiec komunikacja pelna (jaka oszczednosc na telefonach). co do antyradaru to sprawdza sie w 100%. a kierowcy tirow faktycznie moze zbytnio rozmowni nie sa ale jaki ma sie ubaw sluchajac ich rozmow polacem. ps. antenka 120 cm prezentuje sie okazale
  
 
zapraszam na nowe forum motonews: CB RADIO MOBILNIE
masz problem z radiem? a może nie wiesz co kupić? potrzebujesz pomocy w montażu? zapytaj na CB Radio FORUM.
  
 
Już walę na to forum!!
  
 
Już walę na to forum!!
  
 
Sprawa podlega pod trybunal... jest to bezprawne, bo komornik nie ma prawa nic robic bez nakazu sadu i prawomocnego wyroku, chyba ze sa rowni i rowniejsi ;/
  
 
Polska to porombany kraj i tyle co mam do powiedzenia