Polerowanie alu felg... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na nich jest chyba fabrycznie położony lakier bezbarwny, czyli muszę go usunąc? tak?
  
 
Jeżeli chcesz je zrobić na lustro to musisz go usunąć (ewentualnie potem znowu polakierować ale nie wiem czy wtedy efekt lustra nie zniknie)
Teoretycznie mógłbyś usunąć slady po soli bez ściągania lakieru z całej felgi a potem polakierować tylko te miejsca nad którymi pracowałeś ale to się mija z celem skoro chcesz polerować całe felgi. Ja na twoim miejscu zrobiłbym tak:
1. Sciągnął felgi z wozu i zdjął opony
2. umył felgi środkiem do czyszczenia silnika (nie jest tak agresywny) albo do felg i zobaczył dokładnie gdzie są ubytki lakieru, przetarcia itd.
3. usunął lakier tym chemicznym ustrojstwem co go rozpuszcza
- nakładasz czekasz tyle czasu ile podają na opakowaniu i sdrapujesz jakimś miękim plastikiem albo drewienkiem i szmatką, jak nie wszystko zlazło to jeszcze raz nakładasz
4. znowu umył felgi z resztek tego preparatu (wystarczy woda z szamponem samochodowym albo ludwikiem)
5. drobnym papierem usunął zarysowania
6 polerka elektryczna albo krążek na wiertarce na małych obrotach ( względnie ręcznie) - pasta polerska i jedziemy
7. Jak chcesz ryzykować to kładziesz bezbarwny lakier. Nie mam specjalnie dużego doswiadczenia ale ci z którymi gadałem to po polerowaniu felgi na lustro nie kładą lakieru
  
 
Zeby uzyskać nalepszy efekt wypadało by polakierować kilka razy. Wtedy na lakierze tworzy sie głembia koloru. Jeżeli moge polecic to podaje link dla osob z warszawy i okolic.

renowacja alufelg
  
 
Cytat:
2006-11-11 20:55:32, m4kler pisze:
Zeby uzyskać nalepszy efekt wypadało by polakierować kilka razy. Wtedy na lakierze tworzy sie głembia koloru. Jeżeli moge polecic to podaje link dla osob z warszawy i okolic. renowacja alufelg


wypolerujesz pomalujesz a potem odpadnie
niestety zeby lakier sie dobrze "chwycil" powierzchnia musi byc zmatowiona. jezeli bedzie zmatowiona nie bedzie wypolerowana czyli nie bedzie sie swiecic tak jak tego chcemy
  
 
Witam, chciałem sobie wypolerowac moje alu ale napotkalem pewien problem. W sklepie nie udalo mi sie kupic scansola ale pani sprzedawczyni podala mi inny srodek do sciagania lakieru. Efekt jest mizerny. Na moich alu jest kilka warstw lakieru (bezbarwny, srebrny, podklad) i ten srodek sobie nie radzi.. Jest pewna szansa ze Scansol spelni moje oczekiwania ?





pozdrawiam
  
 
Dzięki za porady
Tak wygladaja moje wypociny...


pozdr.
  
 
kupilem ładne felgi alu i chce je spolerowac do lustra , lecz na nich jest kilka warstw lakierow podkladow jakiej konkretnie uzyc chemi co mam kupic by to zeszlo az do aluminium???
  
 
przeczytaj temat od poczatku do konca i bedziesz wszystko wiedzial
pozdro
  
 
Dzień dobry
Wszystkim, którzy poszukują past diamentowych lub innych produktów z materiałów supertwardych (tarcz, pilników, wierteł) polecam produkty naszej firmy:

Chętnie prześlę cennik na maila osobom zainteresowanym.
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2011-11-12 00:31:08 ]
  
 
Panowie potrzebuję waszej pomocy zabralem sie za polerowanie felg 20 cali - papier od 400 600 800 1000 1200 1500 1800 2000 2500 po tym pasta biała pp50 w sztyfcie i bezowa 1500 ( nabłyszczanie )

Srodek felg wyszło mleko świeci sie ale nie jak chciałem odbicie jest ale małe

Na rantach ujrzałem pod swiatło hologramy i mikroryski takie okrągłe słoneczka czym to usunąć prosze was o pomoc ????
  
 
Cytat:
2011-11-08 20:16:32, fifunia83 pisze:
Panowie potrzebuję waszej pomocy zabralem sie za polerowanie felg 20 cali - papier od 400 600 800 1000 1200 1500 1800 2000 2500 po tym pasta biała pp50 w sztyfcie i bezowa 1500 ( nabłyszczanie ) Srodek felg wyszło mleko świeci sie ale nie jak chciałem odbicie jest ale małe Na rantach ujrzałem pod swiatło hologramy i mikroryski takie okrągłe słoneczka czym to usunąć prosze was o pomoc ????



Witam.

Najlepszym sposobem na umycie alufelg jest mobilna myjnia parowa. Wykorzystanie gorącej pary pod ciśnieniem sięgającym 8 barów jesteśmy w stanie usunąć najtrwalsze zabrudzenia. Co istotne można to uczynić nie korzystając z chemii!
Wejdź na .pl i umów się na usługę.

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2011-11-12 00:31:42 ]
  
 
Jezeli jestescie zainteresowani powlokami typu chrom lub tez powlokami imitujacymi polerke na felgach prosze o kontakt. Atrakcyjne ceny
  
 
Felga pomalowana w chrom