Problem z akrylem firmy DYNA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupilem akryl firmy DYNA , do tego sprzedawca w sklepie dal mi rozcienczalnik tez tej firmy utwardzacz wszystko w proporcjach dostosowanych do ilosci farby. Samochod zostal odtuszczony. po polozeniu pierwszej warstwy zaczol plynac tak jakby nie trzymal sie wogole po odtuszczeniu jeszce raz zostala nalozona znow warstwa. Po zakonczeniu lakierowania nie ma polysku takiego jak z polskich akryli tylko powieszchnia jest powiedzial bym chropowata. Jest to samochod ciezarowy. Co teraz zrobic zmatowic to papierem 2000 i pasta?? czy moze lakier bezbarwny? nie maluje profesjonanie prosze o rade

[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2005-12-25 12:02:52 ]
[ powód edycji: temat ]
  
 
trzeba bylo dolozyc troche i kupic jeszcze podklad.
a sprzedal ci baze metaliczna?? czy zwykly akryl..
bo jezeli baze to nigdy nie bedzie miala polysku trzeba klarem malowac...
jezeli zwykly akryl to powinno byc wszystko ok. chyba ze sie zgryzl ze starym lakierem.. no ale to rozne moga byc przyczyny.

Dyny uzywam i nigdy nie mialem z nia problemow bardzo fajny i dosc tani lakierek.

mozesz gdzies na jakims malo widocznym miejscu przejechac papierem i potem to pasta wypolerowac. i wtedy zoabczysz jaki jest efekt
  
 
Ale podklad byl kladziony i w tym samym sklepie kupiony podklad pod akryl. Jest to bialy kolor bez zadnych dodatkow czyli brokt itd. Ze spezarki woda spuszczona wszsytko ok.Nie jestem profesionalista w tym ale przedtem z tej samej firmy na lakierze czerwonym wyszlo ok. co to jest malowanie klarem?
  
 
Cytat:
2005-12-26 09:47:39, ARTEK71CW pisze:
Ale podklad byl kladziony i w tym samym sklepie kupiony podklad pod akryl. Jest to bialy kolor bez zadnych dodatkow czyli brokt itd. Ze spezarki woda spuszczona wszsytko ok.Nie jestem profesionalista w tym ale przedtem z tej samej firmy na lakierze czerwonym wyszlo ok. co to jest malowanie klarem?


klarem tzn lakierem bezbarwnym.
a czy jak pomalowaliscie podkladem to potem przejechalisscie to wszystko papierem np 1000? jak sie na podkladzie pojawily chropowatosc ito pewnie to widac na akrylu.

jezeli byl normalnie podklad to nie wiem czemu on wam splynal. cieplo bylo w garazu??
  
 
Tak podklad byl zmatowiony powieszchnia gladziutka, w garazu bylo okolo 18-20 stopni. A mozna jeszcze polozyc na to lakier bezbarwny? malowany byl w wigilie, jesli tak to jaki?
  
 
Cytat:
2005-12-26 13:10:11, ARTEK71CW pisze:
Tak podklad byl zmatowiony powieszchnia gladziutka, w garazu bylo okolo 18-20 stopni. A mozna jeszcze polozyc na to lakier bezbarwny? malowany byl w wigilie, jesli tak to jaki?


spokojnie mozesz polozyc bezbarwny. nie wiem czy dyna ma w swojej ofercie bezbarwny ale popytaj. jak nie to np economy novola nie jest zly.

ale najpierw sprobuj to spolerowac moze pomoze.

moze ten lakier jest "niedolany" i dlatego wyszedl bez polysku.
ile warstw polozyles??
  
 
a moze auto nie stalo w garazu zbyt dlugo przed malowaniem i blacha była zimna ?