Motocykl z FSO!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przeglądałem ostatnio stare gazetki i znalazłem artykulik o motocyklu z FSO...tak to nie pomyłka-nazywał sie FSO-MARATON i jak wiele innych dobrych pomysłów nigdy nie wszedł do produkcji.Miał silniczek 125 z suzuki i całkiem niezle wyglądał(taki lekki cross).Wrzucił bym skan artykułu i zdjecia ale niestety nasze prawo na to nie pozwala...A moze wie ktoś coś więcej o tym sprzęciku???
  
 
Czy moze on jest koloru zolto czerwonego?
  
 
Miał sporo czerwonego a czy żółtego to jeszcze sprawdze.A i dwa reflektory(okrągłe).
  
 
Chyba go kiedys widzialem jest (byl) super, tez slyszalem o pomysle produkcji w FSO polskiego motocykla
  
 
Ja akurat w tamtych czasach jezdzilem na motorkach wiec ten pomysl tez znam. Konstrukcja zawieszenia byla dosc prosta, ale sytuacje mogl ratowac ten silniczek. Zreszta nie mialo to byc cudo techniki ale jezdzacy tani motorek. Prezentowal sie nawet nienajgorzej, choc prototyp sprawial moim zdaniem wraznie troche robionego w pospiechu i niedokladnie. Jako zas lekki cross nadawalby sie wysmienicie na nasze drogi, a mala pojemnosc umozliwilaby jazde za niskie pieniadze Niestety ten pomysl jak i wiele wiele innych po prostu wzial i upadl
  
 
BYl wystawiany na targach poznanskich chyba w 96 roku.
  
 
Szkoda że nie wszedł do produkcji
W naszym klubie gościlibyśmy wtedy i motorki
Wyścigi równoległe nabrałyby nowego smaku
  
 
Jeden napewno gościcie, chociarz nie jest z FSO.
Łodziacy wiedzą o co chodzi
  
 
Cytat:
Łodziacy wiedzą o co chodzi



Nie tylko Łodziacy
  
 
Może wydam się nieskromny , ale miałem zaszczyt chodząć jeszcze do szkoły średniej współpracować razem z Panem Włodzimierzem Kwasem przy powstawaniu koncepcji tego motocykla.
Pomysł był wyśmienity, ale brakowało funduszy na dalszy rozwój pomijając fakt, że były konstruowane w garażu Pana Kwasa.
Miały powstać dwa modele - enduro i wersja szosowa.
Obydwa napędzane silnikami 125 ccm bodajże Suzuki.
To tyle po krótce.
  
 
Tak, ja też widziałem taki motorek. To miało silnik od Suziki GN 125. Z taką różnicą że Suzuki to taki Soft Choper, a ten wynalazek z FSO to był Enduro. A tak na marginesie to ja też mam motocykl.....a jest nim MZ 250/2 Trophy z 1971 roku
Cytat:
Łodziacy wiedzą o co chodzi


Ja jestem Łodziakiem i nie wiem może ktoś mnie oświecić???
Pozdrawiam Cosmo
  
 
Wygrzebałem pare danych tego sprzeta:
Silnik;1 cylinder 4-suwowy
Pojemnosc;125ccm
Skrzynia:5 biegowa
Masa: okolo 90kg
Rama stalowa kołyskowa
Zawieszenie:przód teleskopy
tył-wachacz z dwoma amortyzatorami olejowymi
Hamulce mechaniczne
Koła 17 cali
Przewidywana ceno 50-60mln zl(starych)-sredniej klasy japoniec kosztował wtedy okolo 200mln zl.
Uniwersalny motorek szosowo-terenowy który (prototyp)został rozebrany i gdzies sie pewnie teraz przewraca...

[ wiadomość edytowana przez: danielek77 dnia 2002-12-18 18:32:00 ]
  
 
Cosmo obejrzyj filmik to będziesz wiedział o co chodzi Kordkowi.
  
 
Otrzymałem zdjęcie w/w motoru z FSO :


  
 
Przednie mocowanie silnika do ramy b mi przypomina Jawe 350 TS Szkoda tez ze motorek mial bebny, to jednak spory minus w przypadku "terenowki" -moje hamulce w ETZ 250 jak zamokly to moglem zapomniec o hamowaniu. Co zdolniejsi podobny motorek zrobiliby sobie w garazu (sam bylem dosc blisko tego) ale nie zapominajmy ze to prototyp i to dosc wczesny, ktory niestety nie wszedl zreszta do produkcji jak wiele innych ciekawych pomyslow naszej motoryzacji
  
 
jak widzę, ile rzeczy można było w tym kraju z powodzeniem produkować, nakręcać rodzimą gospodarkę, czynić Polaków szczęśliwszymi i bogatszymi... itd. itp.

TO SIĘ TAK STRASZLIWIE DENERWUJĘ, ŻE JAKBYM ZŁAPAŁ TYCH WSZYSTKICH BARANÓW, KTÓRZY TO WSZYSTKO ZAPRZEPAŚCILI, TO BYM IM WSZYSTKIM...

a za chwilę stwierdzam, że to i tak nie ma sensu, bo po co mom sobie szarpać nerwy? i tak nic nie zmienię... chyba w ogóle przestanę chodzić na jakiekolwiek wybory, łacznie z czerwcowym referendum w sprawie UE

Sorry za ten OT, ale musiałem...
  
 
Fajne autko tffu motor ma się rozumieć.
  
 
Cytat:
2002-12-03 21:27:15, Cosmo pisze:
A tak na marginesie to ja też mam motocykl.....a jest nim MZ 250/2 Trophy z 1971 roku



a ja mam 150, to może założymy drugi klub ??? MZ - FSO
  
 
Niestety już mi ją zdążyli zaj...bać.

Teraz z jednośladów to mam WSKe`81 nówka sztuka, WFMkę` 65 i Gnoma`59
  
 
właśnie spojrzałem na daty postów przykro mi, taki lajf