Motocykl z FSO!!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ja mam MZ ETZ 250 87' oraz Jawę 50 model 20p 75' (skuter)
  
 
Miałem kiedyś taką Jawkę, a dokładnie to Ogara z silnikiem od Jawki.
Jak go ztuningowałem ( wielkie słowo) to jeździł po 80km/h.
Ale sprzedałem bo mnie wkurzał i kupiłem sobie Gnoma.
Teraz jeżdże 20km/h na starej Ukrainie i mam święty spokuj
  
 
motocykl Maraton nigdy nie został przedstawiony w wersji produkcyjnej, silnik japan napędza dziesiątki konstrukcji w tym mnóstwo chińskich i koreańskich, nie patrzcie na chamulce bo w wersji prod. mała być z przodu tarcza. to był prototyp głównie do testowania ramy która przeszła testy pomyślnie. tak samo tylne zawieszenie by wejść do produkcji musiało by mieć nowsze rozwiązania, to był dopiero początek drogi.

na codzień (latem) kawasaki zrx 1200 r (profil)
  
 
Maraton zyje i ma się całkiem dobrze. Stoi w Radości i czeka na lepsze czasy. Chociaż trafił w dobre ręce. Jak ktos będzie zainteresowany to postaram się o aktualne fotki.

BTW: jo mom TS 350
  
 
Jamam ogra z silnikiem jawki i w planach suzi gs 500...
  
 
Ja mam:
- motorynkę
- SHL M11 (trzy w częściach)
- SHL M11 [1967] (na zabytkowych tablicach)
- WSK M21 W2 S2 [1985] (kpl., po wypadku)

A miałem: Simsona SR50 (skuter), MZ ETZ 150, MZ ETZ 251.
  
 
a ja oprócz kawki mam SHL M11 W2A z 1967 na chodzie!
  
 
Cytat:
2005-02-07 20:38:14, jose pisze:
Maraton zyje i ma się całkiem dobrze. Stoi w Radości i czeka na lepsze czasy. Chociaż trafił w dobre ręce. Jak ktos będzie zainteresowany to postaram się o aktualne fotki.


Noo prosimy o więcej szczegółów, może krótki artykuł do działu Publikacje opatrzony zdjęciami
  
 
Cytat:
2005-02-07 20:38:14, jose pisze:
.... Jak ktos będzie zainteresowany to postaram się o aktualne fotki. ...


się jeszcze pytasz????????????
  
 
Cytat:




fajnie sie prezentuje ten motorek, wygląda całkiem spoko
  
 
Czytałem o nim w książe "Sto lat polskiej motoryzacji" Szelichowskiego.
  
 
mam tu cos o Maratonie
Cz.1
Cz.2
  
 
Cytat:
2005-02-09 22:43:42, barakuda pisze:
mam tu cos o Maratonie Cz.1 Cz.2



I wszystko jasne. Wspomniany w artykule Pan Włodzimierz Gąsiorek (inicjator pomyslu produkcji Maratona) obecnie wskrzesił markę WFM (na podzespołach białoruskiego Mińska) i nawet rozpocząl sprzedaż tego motocykla (wersja bazowa o poj. 125 ccm kosztuje okoł 4000 i nawet nieźle wymiata).

Wracając do Maratona. To co pisałem wcześniej na temat postoju tego motocykla w radości jest prawdą. I co ciekawe jego obecnym właścicielem jest nikt inny jak własnie Pan Gąsiorek.

Z tego co mi wiadomo Maraton się obecne "zwuefemizował", ale są to tylko drobne zmiany. Jak tylko zrobie przegląd w kancię obiecuje podskoczyć do Pana Gąsiorka po szczegółowe informacje okraszone materiałem zdjęciowym.
  
 
Cytat:
2005-02-09 23:09:45, jose pisze:
Jak tylko zrobie przegląd w kancię obiecuje podskoczyć do Pana Gąsiorka po szczegółowe informacje okraszone materiałem zdjęciowym.


No to czekamy niecierpliwie
  
 
co jak co, ale rączki na kierownicy miał jak przy BMX ach te czasy
  
 
witam
poszukuje informacji na temat projektu motocykla w fso
pisze prace na temat polskich motocykli i do tego potrzebne sa mi te informacjie za wszelka pomoc bede bardo wdzieczny
  
 
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=5894&c=5&f=12

niestety temat stareńki i zdjęć brak
  
 
POLSAT - program 4x4, rok 1995.




















PS
Pozdrowienia dla Wszystkich co mają MZ-ty

  
 
Fajny
  
 
Temat trzeba odkopać

i dorzucic jeszcze jeden artykuł