Tapicerka W Warszawie -gdzie zrobić dobrze?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przepraszam, czy ktoś zna uczciwego i dobrego tapicera, który zrobiłby tapicerkę w Warszawie. Chodzi mi w szczególności o to by potrafił zrobić to jak w oryginale a nie tak jak jemu to wygodniej. Co ważne maq dostęp do starych wzorów. Moja Wawka prawie gotowa, właściwie brakuje tylko Tapicerki, acha najlepiej jakby on był ten tapicer z Warszawy albo Okolic
  
 
Ja mam namiary na tapicera, który robi siedzenia i sprzedaje je na Żeraniu. Może on by Ci zrobił dobrą tapicerkę za niewygórowane pieniądze?
  
 
polecam tego tapicera co mowi o nim FIACIOR... mam fotele od niego i są wporzo i w miare niedrogo...
  
 
Niestety tapicerka to nie tylko fotele zwłaszcza w Warszawie, Ale jak by co to dajcie kontakt to zadzwonię dzięki
  
 
Cytat:
2004-05-18 16:18:15, SPAjK pisze:
polecam tego tapicera co mowi o nim FIACIOR... mam fotele od niego i są wporzo i w miare niedrogo...


Mówisz SPAjK, że są wporzo. To dobrze, bo też chcę zrobić u niego tapicerkę.

Podaję namiary:
Tapicerstwo Samochodowo - Meblowe
Władysław Baraniak
Kaleń, ul. Główna 29, gm. Żabia Wola
tel. 0-46 857 85 75
tel. com. 0 603 19 22 24


  
 
Cytat:
2004-05-18 16:18:15, SPAjK pisze:
polecam tego tapicera co mowi o nim FIACIOR... mam fotele od niego i są wporzo i w miare niedrogo...



HEHE, to kolega mojego ojca.

Poza tym, to mój rewir

Fotelik robił dla mnie na miarę , tak jak u krawca robi się garnitur.

Jak będe koło niego przejeżdżał, to sie zapytam co do Warszawki.



  
 
Cytat:
2004-05-18 16:18:15, SPAjK pisze:
polecam tego tapicera co mowi o nim FIACIOR... mam fotele od niego i są wporzo i w miare niedrogo...



Potwierdzam, małem w Poldzie fotel przez niego szyty - był naprawdę wygodny...
  
 
jeszcze jutro zadzwonię, dzięki za info
  
 
a tapicerka jak w oryginalej , czy pokusisz sie o białą (kremowa ) skóre??

kremowa ( biała ) skóra kosztuje 90zł/m2 , + robota tyle samo co materiała ( do niewielkiej negocjacji do 80zł/m2)

wnętrze całe do samochodu wielkości MB 114/115/123 kosztuje ok 2000zł - bez podsufitki. Warszawa jest większa ( ale mniej "tapicerowana" wewnątrz" ) ale sądze że koszt wyjdzie podobny.

no chyba że zalezy Ci na oryginalnym materiale tapicerskim...

Do wykonania wedle oryginału ( ale musisz dostarszyć stare na wzór )
  
 
materiał ( oczywiście w Warszawce odpada ) będzie chyab najtańsz, sztuczna skóra .... hmmm sztuczna, ja wiem - chyab szkoda samochodu. Prawdziwa jest najdroższa ale ma to coś czego nei mają inne wnętrza....

wybór nalezy do Ciebie - ja bym obstawaiła białą , szytą na oryginał ( zapodaj sobei odrazu podgrzewaną kanape z przodu , z tyłu też możesz )
A i z tego co pamiętam w Warszace jest tapicerka perforowana ( otworki ) więc będzie chyba jeszcze droższa

  
 
Polonezcaro, co Ty piszesz? To jest samochód z 1958 roku!!!! Jakie bzdury z inną tapicerką czy jakimiś podgrzewanymi fotelami??? To auto ma 46 lat i to prawdziwy zabytek. Zostało ich naprawdę niewiele. To musi być odrestaurowane na 100% oryginał. A nie sądze żeby w oryginale garbata Warszawa miała skórzaną tapicerkę. To chyba oczywiste że to nie jest materiał do zabawy dla żadnych "tunerów"

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2004-05-18 21:23:51 ]
  
 
Cytat:
2004-05-18 21:22:59, andrzej_krakow pisze:
To auto ma 46 lat i to prawdziwy zabytek. Zostało ich naprawdę niewiele. To musi być odrestaurowane na 100% oryginał. A nie sądze żeby w oryginale garbata Warszawa miała skórzaną tapicerkę.

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2004-05-18 21:23:51 ]



No a co ma Warszawka na kanapach?? Materiał to to nei jest, coś jak skaj, nawet trudno to określić, "podróbka skóry" perforowane coś takiego

A czy nie da się dokupić wnętrza?? może ktos gdzieś zbunkrował w piwnicy pod garażem ( już różne rzeczy widziałem, nówki sztuki wyprodukowane 30...40lat temu - i nikt nie wie jak to się uchowało )

ps- mat grzwczych nie widać, i jak byś nie wiedział że sa podgrzewane to byś w życiu na to nei wpadał ( ale to taka tylko moja propozycja), ale oczywiście jak 100% oryginał , to nawet nei ma o czym rozmawiać - musi byś fabryka

ps2- skóra w samochodach to nie wymysł dzisiejszych koncernów samochodowych ( nawet do FSO PN można było zamówić -koszt to już inna bajka )
ps3 - ja i tak bym zaryzykował ( a oryginału dalej poszukiwał)



  
 


jednak nei da się ukryć - piękna

(jeszcze bardziej obstawiam wnętrze... )
  
 
Ma orginał być...
Równie dobrze możesz jej wsadzić 2.0!!!
i telewizor do środka.
Nie profanujcie jej!
  
 
Cytat:
2004-05-19 17:21:34, Yoshi81 pisze:
Ma orginał być...
Równie dobrze możesz jej wsadzić 2.0!!!


No Yoshi, tak po prawdzie to Warszawka już ma pod maską nieco więcej bo 2,2
  
 
Ano racja .
To założmy,że tuning na 3.0 .
Starcyh wozów nie można tuningować.
A kumpel zmenił wizję i zamist 2.0 do DF z 72 pójddzienowey 1.3 .
  
 
Oryginalna Tapicerka jest z takiej dość dziwnej tkaniny "wersalkowej" wzór dość dziwny, ale udało mi się znależć firmę która wykonuje najróżniesze tkaniny według zamówienia - kolor i wzór. Cena jest dość atrakcyjna 20 zł za metr bieżący, niestety trzeba kupić minimum 10 m. Podsufitka jest z tkaniny trochę podobna do weluru, pluszu. dziurkowana była dopiero w sedanach. Jestem zboczony na tle oryginału i nie wyobrażam sobie przeróbek czy pseudo tuningu. Zbyt wiele czasu i nie tylko czasu kosztowało mnie przywrócenie do oryginału.
  
 
Witam,
mam ten sam problem co poprzednik.
Szukam tapicerki, tapicera i zdjęć oryginalnej tapicerki z Warszawy.

Pozdrawiam

szymanski199@gmail.com