Rdza przy korku zbiornika paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Mam taki problem, ze w moim autku, tuz przy korku zbiornika paliwa, jest taka wstretna wyzarta dziura...










Jak to naprawic? Jaki bylby przyblizony koszt naprawy w warsztacie blacharskim? Czy to w ogole mozliwe?

A przynajmniej jak zahamowac proces korozjio w tym miejscu?
  
 
Czy to nie jest przypadkiem Opel Vectra bądź Omega? Jeśli tak, to niestety ten typ tak ma. Już raz łatałem w 6 letniej vectrze pół tyłu bo rdzewieją cholery na potęgę.

Pokaż lepiej zdjęcie od strony bagażnika. Zdejmij wykładzinę i tapicerkę z boku bagażnika i zobacz co tam się dzieje. Przy okzaji może się okazać, że nie masz nadkola
  
 
Wlasnie to jest Omega...
Dzis zdejme ta wykladzine i zobacze...

Ile kosztuje taka naprawa (wersja optymistyczna i pesymistyczna) ?

  
 
Trudno oszacować jak się nie widzi całości tego elementu i stanu od środka ale w Vectrze, którą łatałem było do odtworzenia prawie całe nadkole wewnętrzne, reparaturka błotnika, część tylnego podszybia i wzmocnienia oraz podłoga w bagażniku. Koszt naprawy oscylował w granicach 600 zeta-paprania z tym było co niemiara
  
 
No tak, wydalo sie, zdjalem tapicerke i zobaczylem to:

to na podlodze bagaznika tuz przed nadkolem:



a to jak sie domyslam laczenie nadkola zewnetrzego i wewnetrznego:




No i teraz pytanie:

Czy da sie to jakos zabezpieczyc domowymi sposobami (jakimis srodkami), i czy teraz ma sens zakladanie plastikowych nadkoli (oczywiscie po oczyszczeniu)?

Nadkola po drugiej stronie sa wyjatkowo (odpukac) zdrowe, a mechanik (znajomy), ktory ogladal autko na podnosniku powiedzial ze blachy sa w dobrym stanie...
  
 
Tego się spodziewałem W Oplach to niestety bolączka.

Coś mi się zdaje, że jak zaczniesz to czyścić to powypadają Ci dziury. Spróbować możesz-szczota druciana na wiertarkę i lecisz z koksem Później brunox, jakiś podkład i to wszystko, co możesz bez spawania zrobić.

Powodzenia
  
 
A jak powypadają dziury, to rozumiem tylko blacharz - wycinka - wspawanie nowego elementu, a np: wymiana elementów na nowe?

Tzn, ile moze kosztowac zamiana + lakierowanie?

Pozdrawiam i dzieki za wsparcie...