Jakich srodków używacie do chromu ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałem zapytac sie jakich uzywacie srodków do chromu ? Mysle ze temat rzeka i każdy ma jakies swoje "patenty"

Ja uzywam Auto-maxa, kostki polerskiej, a w wyjatkowych sytuacjach polerka Jak efekt bedzie juz zadowalający no to na koniec "Niebieskim Auto-maxe'm. Pasta regeneracyjna"

A wy co używacie ???


[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2005-03-22 23:54:52 ]
[ powód edycji: tytul ]
  
 
Auto-max to pasta lekko ścierna i narusza materiał. Ja używam mleczek do chromu do kupienia w sklepach motoryzacyjnych i na stacjach benzynowych.
  
 
Na początek CZEŚĆ WSZYTKIM!! Chiałbym, sie dowiedziec czym mozna wyczyścic zderzaki chromowne stan ich jest średni a chcialem zeby ladnie wygladaly jeśli macie jakieś pomysly doswadczenia w tym temacie prosze o rade!!!

czy mozna np papierem jakims lekko sciernym a potem wodnym a na koniec jakąś pasta lub mleczkiem do czyszczenia właśnie chromu??

z góry dzięki za rade
  
 
auto maxem ja czyszcze wszystkie chromy. i jest ok. polecam go. ale to zalezy w jakim stanie masz swoje chromy. bo jak sa na nich pecherzyki albo jak juz widac rdze na nich to jest lipa:/ niczym tego nie wyczyscisz chyba ze to tylko rudy nalot.
polecam tesz paste G3 ale jest dosc droga. z papierem sciernym uwazaj bo sobie mozesz tylko kzody narobic i porysowac chrom.
  
 
dzieki PG bede próbowal paste g3 bede mial ta ze jesli cos z nimi wymyśle dam znac! ale mysle ze to dopiero po swietach


[ wiadomość edytowana przez: PitusK dnia 2005-03-24 12:27:08 ]
  
 
Witam, chrom fajnie sie odczyszcza też coca-colą, sprawdzony sposób. Cola szmatka i schodzi elegancko, potem tylko trzeba umyc ten np. zderzak z cukru i świetnie sie świeci, ew. można nadać większy połysk jakimś mleczkim w stylu Abel Mikrorysy (chyba microrysy) ale działa dobrze.
  
 
Na Discvery leci program "pogromcy mitów", według ich testów najlepiej spradwdza sie do chromu coca cola lyb pepsi z pocieraniem folią aluminiową
  
 
Potwierdzam, coca cola plus folia alu bardzo ładnie pozbawia drobne wżery (np. takie jakie się robią na zderzakach w 125p) rudej barwy. Ostatnio testowałem.

A do "codziennej pielęgnacji" dobre jest mleczko firmy CarPlan, elegancko usuwa zmatowienia, szary nalot itp historie.


[ wiadomość edytowana przez: jacek_s dnia 2006-03-11 22:53:47 ]
  
 
Cytat:
2005-03-22 23:34:58, PG pisze:
auto maxem ja czyszcze wszystkie chromy. i jest ok. polecam go. ale to zalezy w jakim stanie masz swoje chromy. bo jak sa na nich pecherzyki albo jak juz widac rdze na nich to jest lipa:/ niczym tego nie wyczyscisz chyba ze to tylko rudy nalot. polecam tesz paste G3 ale jest dosc droga. z papierem sciernym uwazaj bo sobie mozesz tylko kzody narobic i porysowac chrom.



Ja w swoim fordzie Granada do zderzaków chromowanych używałem Turtle Wax SILVER CHROME - bardzo byłem z niego zadowolony, a i w sumie jest niedrogi. Wszelkie naloty, podrdzewienia bardzo dobrze usuwał. Bardzo ładny połysk, bez smug.

Pozdrawiam, Orfi
  
 
a jak chromy mam w dobrym stanie to czym to polerowac?
  
 
ja uzywam środka na bazie teflonu plastmall

czyści konserwuje i likwiduje drobne wżery
  
 
Ostatnio zakupiłem preparat do czyszczenia chromu i aluminium "Chcome & Aluminium Metal Polish" firmy KLEEN-FLO, jak dla mnie bomba!!! Fele błyszczą jak nowe polecam tym któży jeszcze nie wiedzą co dobre
Pozdro
Cytat:
tym co masz się naciesz bo przemija:/

  
 
Nie wiedziałem czy zacząć nowy temat.
A na takie zderzaki jest jakiś specyfik, by odratować domowym sposobem? Choć wg tego co pisze MG to chyba nie da rady :/
Pierwsze foto są pęcherzyki, drugie nie.

[ wiadomość edytowana przez: marcinio dnia 2007-09-19 20:27:45 ]
  
 
mam pytanko do zorientowanych w temacie-czym zabezpieczyć wewnętrzną część zderzaka po chromowaniu?widać tam gołą blachę i trzeba to czymś pokryć żeby nie korodowało!!!
  
 
mam pytanko do zorientowanych w temacie-czym zabezpieczyć wewnętrzną część zderzaka po chromowaniu?widać tam gołą blachę i trzeba to czymś pokryć żeby nie korodowało!!!
  
 
pomaluj go na srebrno i tak tego nie widac, ja mam tak u siebie zrobione i nic nie odlazi
  
 
Witam

Ja osobiście do czyszczenia i konserwacji chromu polecam
TURTLE WAX SILVER CHROME DO CHROMU.300ML

Bardzo skutecznie usuwa kurz, zmatowienia i utlenienia. Nadaje wspaniały połysk.
  
 
Ja osobiście korzystam już od dość dawna i poleca, lakier silver chrome Champion instant - i naprawdę jestem z niego zadowolony