KOmentarze z olimpiady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W tym roku Włodzimierz Szaranowicz podczas ceremonii rozpoczynającej imprezę otworzył igrzyska doskonałym tekstem "Tamtym dawnym igrzyskom towarzyszyło wzywanie bogów nadaremno". A potem usłyszeliśmy:

- nieco posępne "Jego życie miało tragiczny przebieg. Zmarł" Włodzimierza Szaranowicza

- bardzo praktyczne "Proszę Państwa, zbliża się godzina 22. To znak, że musimy się przenieść do programu pierwszego" Macieja Kurzajewskiego

- pełne metabolistycznej prawdy "Zawodniczki startują w kategorii wiekowej do 58 kg" Pauliny Chylewskiej

- prawdziwe od A do Z "A teraz nasza flaga. Jak zawsze, czerwień na dole, biel na górze" Michała Olszańskiego

- historyczne "Potem nasi kolarze wyjechali do Hiszpanii na mały renesans" Ryszarda Szurkowskiego

- urocze "Turek Mutlu to taki kieszonkowy Herkules" Krzysztofa Miklasa

- frywolne "Zawodnik po wyścigu będzie musiał schłodzić swego konia" Marka Szewczyka

- także frywolne "Dany będzie wykonywał rzut wolny, ale jeszcze poprawia sobie sprzęt"

- i zupełnie bez zahamowań "Ćwiczy w zwisie, bardzo ładnie obciągnięty" z zawodów gimnastycznych

- zagadkę logiczną "Wygrała tę walkę w taki sam sposób, w jaki przegrała poprzednią" Marka Troniny

- czy też zastanawiające "Wybiegnijmy myślą wstecz" Przemysława Babiarza

- zupełnie logiczne "Ona tego ciężaru nie podniesie, to byłoby nielogiczne" Krzysztofa Miklasa

- paradoksalne "Wiatr wieje w plecy tzn. wieje im w twarz, bo przecież płyną tyłem do przodu!" Marka Kaczmarczyka


podaje za gw
  
 
nie pamiętam nazwiska komentatora ale komentował kolarstwo i podczas pierwszego wyścigu gdy zawodniczy biorący udział w uciaczce "czaili"sie na ostatnich metrach komentator był nieziemsko zdziwiony!! a teksty typu oni chyba czekają na peleton ten wyścig jest ustawiony doprowadziły mnie do łez......
  
 
Widzialem to dwoch typow sie faktycznie czailo i ogladali sie do typu i w pewnym momencie jeden ruszyl i wygral haha

a komentator malo z tv nie wyskoczyl

pozdr
  
 
hehe... Niezle sa niektore. A ja jestem po wyscigu... to ide schlodzic swojego konia
  
 
swego czasu bodajze p. Ciszewski (chyba tak sie nazywal; moim zdaniem jeden z lepszych komentatorow tvp) komentowal wyscig kolarski w ktorym jechal Zenon Jaskola.
"Jedzie p. Zenon, a raczej pedzi, Zenon Jaskola cudowne dziecko dwoch pedalow"

  
 
Albo "Puscil Bąka lewą stroną" Mowa oczywiscie o pilce noznej i Arkadiuszu Bąku

Z kolarstwa to jeszcze: "Jedzie caly peleton, kierownica obok kierownicy, pedal obok pedala"
  
 
Z EURO 2004 Szaranowicz: Gusjev z ósjemką
  
 
Dla mnie the best jest

z zawodow plywackich

"jeszcze 3 ruchy i wloszka bedzie szczesliwa" hahaha

pozdr
  
 
wymiękłem!!
  
 
Cytat:
2004-08-25 01:24:46, thaniel pisze:
Dla mnie the best jest

z zawodow plywackich

"jeszcze 3 ruchy i wloszka bedzie szczesliwa" hahaha

pozdr



Simply the best
  
 
hhehe widocznie ta wloszka dawala mu jakies korepetycje skoro on taki zorientowany
  
 
Cytat:
2004-08-27 10:52:52, Grzechu pisze:
hhehe widocznie ta wloszka dawala mu jakies korepetycje skoro on taki zorientowany



???
  
 
Quatro: no z plywania oczywiscie
  
 
Cytat:
2004-08-27 17:09:41, Ali-En pisze:
Quatro: no z plywania oczywiscie



Ale komentatorowi
  
 
Cytat:
2004-08-27 17:27:04, Quattro pisze:
Cytat:
2004-08-27 17:09:41, Ali-En pisze:
Quatro: no z plywania oczywiscie



Ale komentatorowi

No ba.... wkoncu Babiarz
  
 
Cytat:
2004-08-27 18:30:16, Ali-En pisze:
No ba.... wkoncu Babiarz



Ty wiesz, że coś w tym jest...
  
 
Prosze panowie czytac i smiac sie. Tu oto prawie wszystkie komentarze olimpijskie naszych sprawozdawcow - idoli



„Igrzyska zaczynały się od modłów...i wzywania imienia bogów nadaremno” (Szaranowicz na otwarciu)

„I Włoszka zaczęła brać ja od tyłu nie dając jej dojść do końca" (Babiarz)

„Proszę się nie obawiać. Mateusz ma kamizelkę ratunkową i w dodatku świetnie pływa. Na pewno nic mu się nie stanie”
(po tym jak po ostatnim wyścigu Kusznierewicz z radości wskoczył do wody).

„Frekwencja pracy jego ramion jest dużo mniejsza”
(Kajetan Broniewski)

Przemysław Babiarz :
"Jeśli się państwo dobrze przypatrzą, chociaż przez chwilę, dokładnie w pracę rąk pływaczek to zobaczycie, że ta praca jest dosyć szybka"

"I Filipińczyk Mendoza. Ma takie nietypowe, łacińskie nazwisko"

"Ta zawodniczka ma tak długie i skomplikowane nazwisko, że nie zaryzykuję wymieniania go"

”Jednocześnie dotknęli ściany...Brytyjczyk uczynił to szybciej”

"Te chorągiewki fruwają na twarz zawodnikom..."

" Otylia wychodzi z basenu zmęczona, patrzy w stronę polskich kibiców, pomachała tylko ręką"

„Wiatr może przeszkadzać zawodniczkom, szczególnie na tych nieparzystych długościach basenu, pierwszym, trzecim piątym”

"ALICJA dokonała tego samego wyczynu co kiedyś Rafał Szukała - z siódmej pozycji przebiła się na drugą" (z komentarza po pierwszym finale Otylii na 100 m motylkiem)

"Młoda i zwinna przeciwko doświadczonej. Sympatyczna przeciwko ładnej'' (porównanie Otylii i jej rywalki która zdobyła złoto)

"To ranne wstawanie dwa razy dziennie..."

----
Janusz Góra:

"Ta pozycja 24 aż bije mi z ekranu monitora, aż muszę mrużyć oczy"

"Zawodnicy podjeżdżają do punktu żywieniowo- nawadniającego"

„Co by było, gdyby pokropiło”

„awid Krupa ma likwidować te pierwsze odcinki”

„Ma te problemy z śrubkami w siodełku”.

„Będą się zawodnicy nadziewać na siebie”

”Zawodnicy dojadą na końcową metę”

"Bardzo polubiłem tego wysokiego i przystojnego Węgra" HMMMMM

"Jest 20 min. po godz. 13tej czyli jakby szczytowy moment południa"

"Warunki są raczej niewskazujące, by miało tu zapachnieć deszczem."

"Próbki moczu dopiero po pół roku zabierane są do obrabiania. Myślę, że nieładnie się wyraziłem, ale to jest istotna informacja."

"Trzeba będzie zagrać no nie w ruletkę, nie w pokera, ale va banque."

"Nie powiem państwu na którym miejscu jest Krupa bo nie wiem"

" Kolarze przejeżdżają przez dzielnicę Plaka. Tu można wszystko kupić i wszystko sprzedać"

”Asfalt jest tak gorący, że ja (komentator) postawiłem nogę na asfalcie, i od razu schowałem ją do sandała. Kolarzy też gorący asfalt piecze w pięty, dlatego tak szybko pedałują...”

"...kiedy peleton nie czuje węchu...yyyyy ..zapachu medalu.."

Peleton kolarski przejeżdża koło pałacu królewskiego w Atenach:
- Pałac królewski...
(30 sekund ciszy)
- Król był wypędzony z Grecji...
- Król Konstanty...
- Dobry żeglarz...
- A dzisiaj nie było wyścigów żeglarskich.

"Holender przewrócił się i już nie wstał, tzn. z szosy zszedł, ale się bardzo pokiereszował"

"A tu jedzie prowadząca dwójka, dwójeczka jak ich sobie pieszczotliwie nazwałem".

"Ten Włoch jest bardzo ładnie ubrany, spójrzcie państwo, jaka ładna koszulka"

----
Włodek Szaranowicz:

"Aj, znakomity początek, prawie półfalstart!"

"Jego życie miało tragiczny przebieg. Zmarł."

"W tej dyscyplinie Jamajka straciła prymat i jakby też dziewictwo."

"Dach stadionu, projektowany przez hiszpańskiego architekta Calatravę, który znajduje się ponad stadionem"
(podczas relacji z otwarcia igrzysk)

”Ja to już przeżyłem, ale dla Ciebie to pierwszy raz"
(do współpracującego w chwili zapalania się znicza):

"To bardzo wysoka ranga oprawy"

"Maszeruje Cypr - Grecy witają oklaskami. Nie dzieje się tam najlepiej, ale ostatnio wykonano kilka gestów pokojowych. Wyspę nawiedziły trzęsienie ziemi, huragan itd."

"Jedną z zawodniczek w reprezentacji Afganistanu jest kobieta"
  
 
no i jeszcze raz i to juz chiba wsio....




"Próbują przeczytywać podania swoich przeciwników"
(piłka ręczna)

"Mnie się bardziej polski kolarz podoba, ale nic więcej nie powiem"
(kolarstwo)

"Milinkovic jest teraz zawodnikiem starszym o 4 lata, podobnie zreszta jak wiekszosc jego kolegow"
(siatkówka)

”Te oczy mówią wszystko. Oczy twardego górala”
(siatkówka - o P.Gruszcze)

"Filimonow jest cudownie miękki...wspaniale pracuje udami"
(ciężary)

"Powinien dotknąć rękami do dloni"
(skoki do wody)

"Byłaby to jego piąta olimpiada zakończona udziałem w igrzyskach"
(???)

"Oj, proszę państwa, nasz zawodnik już tego Wolffa nie pokona, można powiedzieć że jest już po jabłkach, po jabłkach to znaczy że już nie wygra , nie dogoni go , jest już jakby to powiedzieć po wszystkim, po jabłkach ,tak to się mówi , prawda?, tak to się mówi w naszej gwarze albo jakby to powiedzieli we francji po marchewce , po obranej marchewce czyli już nic z tego nie będzie, albo jak by to powiedzieli nasi krajanie -po ptokach - jest już po ptokach"
(kolarstwo)

"No panie już się tu nam ładnie rozłożyły"
(kolarstwo)

„Zostawił to biodro, ktore w rzucie dyskiem, w końcowej fazie, powinno iść do przodu, taki kontrruch"
(lekkoatletyka-dysk)

"Ależ Phelps genialnie płynie, ma już dwie długości basenu przewagi nad resztą stawki!"

"Koniowi brakuje impulsu od zadu" (Szewczyk)

"Jak wygląda współżycie 8 wioślarzy?" (Kurzajewski)

”Przed nią jeszcze japonka Nakanishi, stała na słupku jak japońska gejsza ale teraz przerodzilła się w jakąś wojowniczkę ninja”.
”Ale Australijka ucieka jak drapieżna barakuda gdzieś tam wokół rafy koralowej”
”Właściwie nie bierze powietrza, nie oddycha!”
(Zimoch)

”Oni są jak dziki, jak drapieżne zwierząta, które koncentrują się na
swojej ofiarze, spkojni skupieni na tych 50 metrach”
”Ma bardzo opływowy kształt ciała i bardzo duży numer buta”
”Woda uderzając o ściany basenu rozpływa się”
”Wybiegamy spojrzeniem wstecz”
”I oto złoto dla tego mężczyzny w zielonym dresie...”
(Babiarz)

"Egipskie krajobrazy charakterystyczne dla kultury greckiej, a na koniu Irlandka!”
(Szewczyk, jeździectwo)

”Zawodnik po wyścigu będzie musiał schłodzić swego konia”
(j.w.)

”Ćwiczy w zwisie bardzo ładnie obciągnięty”
(gimnastyka)

”Zawodnik wyszedł do walki bardzo spięty choć może rozluźniony”
(judo)

”Czasem musi przytyć, czasem zrzucić wagę, a jak wiadomo zrzucanie wagi w Koreii Północnej nie jest trudne”
(ciężary)

”Zawodnicy w stylu zmiennym albo pływają bardzo szybką żabką albo pływają bardzo słabą żabką.Okazało się że Eva Rizstov ma bardzo słabą żabkę a Agnes Kovacs ma bardzo mocną żabkę”
(Babiarz, któżby inny )
  
 
Janusz Góra.. jak go wywalą to już nic nie bedzie takie jak dawniej..
  
 
ta on jest de best