Nauka lakierowania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!! Mam zamiar polakierować sobie spoiler pod kolor mego autka.
Od czwego powinienem zacząć?? Podkład, potem lakier i lakier bezbarwny??? Na co zwracać uwagę

p.s. próbuje sam lakierować bo po pierwsze lakiernicy zdzieraja za robociznę kupe forsy, a po drugie mam nowy pistolet do lakierowania i chce sprawdzić czy dam rade czy nie
  
 
Witam pana MSS

wiadomo że każdy ma swój sposób ale ja bym zrobił tak:
Spojler jeśli nawet gładki nie zaszkodzi go przed malowaniem zmatować dokładnie (papierem wodnym lub na sucho - według uznania) potem podkład (podkłady do plastików są drogie więc można zwykłym, ok 30-40pln za litr, polecaam firme 777, na spojler pujdzie może 100ml a reszta może sie kiedyś przyda )... następnie na mokro wodnym papierem 800, no i jak masz metalik to: baza i od razu bezbarwny, a jeśli niemetalik to sam lakier... no i po wyschnięciu polerka
Jesli nie malowałeś wcześniej to: przed podkładem i przed lakierem dokładnie odtłuść... no i NIE próbuj od razu przylewać lakieru na lustro ale kładź cienkie warstwy, to nic że się nie będą błyszczeć, polerka załatwi swoje ale jak przylejesz, to szybko zacieki pociekną, a to już trudniej usunąć
I uważaj przy ustawieniu tego NÓWKI pistoletu - nie maluj od razu elementu, a poustawiaj np na scianie garażu)))

POZDRO - MAJKEL1982 fefk
  
 
dzięki za info w przyszłym tygodniu będę coś kombinował
o swoich sukcesach, bądź porażkach powiadomię
  
 
Co do podkładu pod baze to lepiej jednak wykosztować się troche. Taki podkład lepiej wypełni wszystkie pory w tworzywie, dodatkowo będzie odpowiednio elastyczny po wyschnięciu i nie będzie problemów z odpadaniem lakieru płatami lub jego pękaniem.
  
 
Co do podkladu (lacznika) na plastiki to nie jest taki drogi i mozna go kupil na "porcje" np. 100ml (kolo 8zł chyba) a podobno lakier duzo lepiej sie trzyma. Co do zwyklego podkladu to stosuje GoldCar jest bardzo dobry (latwy w obrobce i elastyczny)
  
 
Co do podkladu (lacznika) na plastiki to nie jest taki drogi i mozna go kupil na "porcje" np. 100ml (kolo 8zł chyba) a podobno lakier duzo lepiej sie trzyma. Co do zwyklego podkladu to stosuje GoldCar jest bardzo dobry (latwy w obrobce i elastyczny)
  
 
mam nadzieję, że sobie poradzisz z tym wszystkim
  
 
Witam zachecam do lakierowania idzie za osczedzic a zarazem zarobic jesli jeszcze nigdy nie malowales, to musisz byc ostrozny. jesli o mnie chodzi ja bym zrobil to troszke innaczej jesli jest to nowy element to przedewszystkim bym go zmatowal na mokro papierem 800. Jesli spoiler nie jest uszkodzony nie ma zadnych glebszych rys i nie bedziesz go musial nigdzie szpachlowac. To nie uzywaj pod kladu tylko sama baza( lakier ) Musi tak ze patrzec jakim lakierem malujesz czy jest to lakier rozpuszczalnikowy czy moze wodny sposub malowania i schniecia jest inny. W przypadku wody lakier schnie dlugo i okres miedzy warstwami okolo 10 min a co do rozpuszczalnikow schna prawie natychmiastowy przez co odstep w warstwach sie skruci powiedzmy do 3min. Pozniej tylko klar ( bezbarwna warstwa) Jesli chodzi o polerowanie pamietaj ze moze przetrzec element poleruj po dokladnym wyschnieciu naj lepiej nastepnego dnia i nie rob tego scierkom sa do tego spiecjalne gabki i pasty pozdrawiam