Lakierowanie dachu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam do lakierowania dach, i chciałem się zapytać jak zrobić przejścia na słupkach żeby to jako tako wyglądało. Kolor jest to siwy metalik i do tego jeszcze lakier bezbarwny. Ostatnio malowałem pokrywę bagażnika całkiem nieżle wyszło, ale tu to gorzej z tymi przejściami, może jakaś basta albo coś innego. Bardzo proszę o pomoc.
  
 
Pomaluj dach standardowo a na słupkach trzeba bazę wycieniować.
Ustaw szerokość strumienia na szeroki i maluj od góry na dół stopniowo oddalając pistolet od słupka tak aby kolory się przeniknęły. Najlepiej jak byś zakończył to gdzieś w połowie słupka.
Bezbarwnym malujesz już normalnie tylko słupki już do końca tak aby wyjść poza obszar malowany bazą. złącze nowego bezbarwnego z orginalnym musisz "zapryskać" rozcieńczalnikiem do cieniowania ale takim co się maluje na wierzch lakieru !!! np NOVOL ( bo są też jako dodatki do lakieru ale tych bym nie polecał)
A na koniec polerka.
  
 
Dzieki za odpowiedz, ale powiedz mi jeszcze gdzie mam zakończyć malowanie bezbarwnym bo słupki łączą mi się bezpośrednio z błotnikami bez zadnego elementu oddzielającego.
  
 
Najlepiej ok 20 cm za miejscem w którym skończyłeś malować bazą, inaczej mówiąc w miejscu gdzie nie malowałeś już bazą.

Może podaj jaki to samochód to powiem Ci dokładniej
  
 
Witam
Taki jak w moim profilu Hyundai Pony sedan.
Ps. Dzięki za zainteresowanie tematem
  
 
A więc tak:
Gdy malujesz bazą to cieniowanie zaczij mniej więcej od tego miejsca gdzie jest górny narożnik szyby i tak oddalaj pistolet aby w połowie wysokości szyby (lub nawet trochę niżej) zakończyć. Czyli na końcu odległość pistoletu od słupka musi być taka aby strumień lakieru (bazy) nie dosięgał już słupka.
Bezbarwnym malujesz trochę niżej gdzieś do miejsca gdzie jest to przełamanie słupka z błotnikiem (może wychodzić nawet trochę na błotnik jeśli z bazą zszedłeś niżej). Po ostatniej warstwie bezbarwnego rozcieńczalnikiem do cieniowania zapryskaj złącze nowego lakieru z orginalnym. Po nim złącze się "wygładzi" i nie będzie takiego suchego, ziarnistego zapylenia (będzie ale nie wiele). Tym rozcieńczlnikiem musisz zrobić od razu po lakierze, więc szybko przepłucz pistolet z lakieru. Najlepiej jest mieć drugi pistolet aby zrobić to jak najszybciej, ale i jednym można sobie poradzić.
Aha bezbarwnego już tak nie cieniujesz jak bazę przez oddalanie pistoletu tylko normalnie przerwać .
Po zapolerowaniu nie powinno być śladu łączenia bezbarwnego, gorzej jest z cieniowaniem bazy.
  
 
Dzięki serdeczne za rady jak już skończę dam znać jak wyszło.
Pozdrawiam
  
 
Ja nigdy nie uzywam rozp. do cieniowania tylko dolewam do bezbarwnego rozpuchola i polerka i nic nie widać a;e lakiernikiem nie jestem ale mi to wychodzi ok
  
 
Przy użyciu tego rozcieńczalnika do cieniowania można uzyskać efekt baranka (skórki pomarańczy) nawet przy złączu, pod warunkiem że wykona się to tak aby nie trzeba było szlifować złącza papierem.