Stożek . . .

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
podczas jednego z tuningowych zlotów bizon tuning teamu, w moim essim zamontowaliśmy stożek i wbrew opiniom, że stożek i gaz to nie jest dobre połącznie u mnie wyszło super

dolot poprowadzony jest bezpośrednio do przedniego zderzaka i kończy się pod stożkiem, czyli dmucha naprawdę mocno zimnym powietrzem, auto nie gaśnie, nie strzela... wszystko OKEJ

a osiągi ?? powiem tak, poprawa jest zauważalna pod nogą lepszę są górne obroty, no i to buczenie przy 5500 obr/min

kilka zdjęć:








podziękowania i pozdroofka dla ekipy serwisowej czyli shibbiego i bakstera
  
 
Czy ja dobrze widze? Neon zamontowales i nie zlamales?
  
 
Cytat:
2004-09-18 20:19:31, borys pisze:
Czy ja dobrze widze? Neon zamontowales i nie zlamales?



...do trzech razy sztuka...
  
 
Cytat:
2004-09-18 20:19:31, borys pisze:
Czy ja dobrze widze? Neon zamontowales i nie zlamales?


on się złamał w transporcie a nie przy montażu
  
 
a będziesz robił jeszcze jakieś odizolowanie od silnika??

p.s. ciekawe jak to by było w moim przypadku (SGI)
  
 
Cytat:
2004-09-18 23:24:54, mss pisze:
a będziesz robił jeszcze jakieś odizolowanie od silnika??

p.s. ciekawe jak to by było w moim przypadku (SGI)



nie jest potrzebne bo jak po jeździe dotkniesz stożek to jest zimny więc chyba nie trzeba

jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, ja też myślałem, że u mnie nie będzie chodził
  
 
Dobra dobra wiedziales kto Ci go zakladac bedzie i tyle... narazie to fuszerka ale jak skonczymy bedzie chodzic... hehe ale i tak to bez znaczenia bo widze nikogo to tu nie interesuje... bo gdybys Micab dal topic ze umyles auto albo inne ... to by odpowiedzi sie urywaly.... No Comment....
  
 
Cytat:
2004-09-18 23:37:23, Bakster pisze:
hehe ale i tak to bez znaczenia bo widze nikogo to tu nie interesuje... bo gdybys Micab dal topic ze umyles auto albo inne ... to by odpowiedzi sie urywaly.... No Comment....



oj... Baksowi chyba ktoś zaszedł za skórę

Micab ile dałeś za ten stożek?? To jest K&N??
a o tych osiągach co pisałeś , może pomiary robiłeś
  
 
A ja kiedys na zlocie sobie przeloze ten stozek i zobacze jak moj na tym chodzi - moze tez bym kupil cos takiego od baksa
  
 
baksiu...może i masz rację

kosztował 140zl, firma proton...polecam

a co do osiągów to pomiarów nie robiłem, ale czuje, że lepiej idzie
  
 
Mss nikt mi nie zaszedl... Tylko reguła jest ze jak ktos wrzuci cos fajnego na forum.. to nikt nie odpisuje... i jak ja sie doczepie to mi jakis alfa i omega zawsze pisze ze to forum dla driverow i userow a nie tuningowe... no wiec po to powstala frakcja BTT... bo jesli nikt sie na tuningu nie zna bo to wynika z tego ze nikt na nasze posty nie ospisuje... A jaki problem napisac" Micab fajna sprawa" jak i trak piszecie rozne duperele w innych mniej waznych postach zeby tylko wcisnac "odpisz" "wysli" i nabic sobie kolejnego spama...
  
 
Cytat:
2004-09-18 23:48:06, borys pisze:
A ja kiedys na zlocie sobie przeloze ten stozek i zobacze jak moj na tym chodzi - moze tez bym kupil cos takiego od baksa



i ja, i ja

p.s. Baks - bez obrazy , ale Ty byłeś jednym z większych spamerów . Dobra zakończmy ten temat. lepiej pisaćo nowym stożku Micaba, bo to mnie najbardziej interesuje
  
 
Hello Bizoniki jako ,ze byl fajny termin zlotu to mnie nie bylo... Pamietacie ,ale moj bez filtra mial wolne obroty wiec chyba powinien tez na stozku chodzic,co?? Musze wyjac filtr i zobaczyc bo juz nie pamietam jak to blangalo. Micab ,a co za inne alusy wkladasz,czyzby 17"??
  
 
Cytat:
2004-09-19 00:08:31, Seba pisze:
Hello Bizoniki jako ,ze byl fajny termin zlotu to mnie nie bylo... Pamietacie ,ale moj bez filtra mial wolne obroty wiec chyba powinien tez na stozku chodzic,co?? Musze wyjac filtr i zobaczyc bo juz nie pamietam jak to blangalo. Micab ,a co za inne alusy wkladasz,czyzby 17"??


bo spoty bizonów są spontaniczne

sebek, chodzić może chodzić, tylko czy jak dasz mu zimne powietrze bezpośrednio to czy nie będzie gasł w czasie jazdy, jak sprzęgło wciśniesz

co do felg, to dokładnie... wkładam 17" napaliłem się w pile

mss, baks ma rację w tym co mówi, ale okej... nieważne

  
 
a moim skromnym zdaniem każdy pisze to co chce i tam gdzie chce ... i nie nam to oceniać, o czym chyba niektórzy zapomnieli ... gratuluje stożka!
loozik
  
 
Cytat:
2004-09-19 00:37:30, micab pisze:


co do felg, to dokładnie... wkładam 17" napaliłem się w pile





A jakie to beda (moze foto)??
A to,ze w Pile to wiem ,bo przymierzales takie piekne biale 17"
  
 
przepraszam ale gdyby net mi dzialal wczesniej to tez wczesnirj bym sie odezwal bo topic jest ciekawy zastanawia mnie jak mam stozka u siebie zamontowac jak mam gaznik.... dodam ze weber 2 gardziele (w tej kwadratowej wersji ) a do tego gaz
i tak sobie mysle ze moze bym jakos obudowe filtra przerobil ale nie mam drugiej na zapas jakby nie wyszlo... a ta wersja gaznika i fitra to nietyp i cio w tym przypadku zrobic???juz sobie myslalem zeby na poczatek obciac w polowie rure dolotowa powietrza do obudowy filtra i do niej podlaczyc elastyczna rure z stozkiem....co wy na to???
  
 
no jamyśle że moeszesz poszukać coś z oferty k&n tam można nabyc taką ładna chromowana puszczeke z odkrytym filtrem na gaźnikowy a jak nie to robi sie porostu taką małaobudowe z prostym dolotem rura i filtr ja ma cos takiego leży mi to w garażu i jest mi niepotrzebne
  
 
niop masz racje noxx, ale zerknij na 2 fotke w moim profilu... gybym mial taka druga obudowe(a jest metalowa- nie plastik) moglbym ja przerobic na stozek.... pospawac tu i uwdzie j bylo by oki... a bez niej nic nie zrobie... kicha miec gaznik w takiej sytuacji gdy chce sie miec stozek
  
 
No i baksiu widzisz.......... ruszyly sie wypowiedzi