Poradźcie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nigdy nie miałem LPG mam pytanko obecnie swoim essim 1.6 16V jeżdzę codziennie 12 km *2 +kilka krótkich tras do 4 km czy przy takich krótkich odcinkach jest sens zakładać gaz czy nawet przy lpg większość trasy trrzeba było by jeździć na PB. Jak to jest z gazem czy PB używa się tylko do rozruchu i potem przechodzi na gaz czy dopiero po rozgrzaniu suilnika
  
 
obecnie do twojego by założyli jeżeli tańszy to lpg 2 generacji czyli nie przełanczasz sam tylko po przygazowaniu ok. 2500 obrotow przelancza sie sam a Pb używasz tylko do rozruchu latem odpalasz przygazowka i na gazie gorzej zima ale zanim obskrobiesz szybki to on sie na bezynce rozgrzeje

co do krótkich tras to bierz pod uwagę ze wyjast na wczasy zawsze taniej a pozatym malo dziennie nie robisz 24 kilosy + jeszcze cos
ja tyle samo dziennie robie do robutki + pare spraw od czasu do czasu po miescie
  
 
ustal ile rocznie będziesz pokonywał km!!
zresztą patrząc na to co się dzieje z cenami LPG to powoli zaczyna się coraz mniej opłacać
  
 
ja bym na twoim miejsu poczekał jescze troche zobaczysz jaka bedzie relacja miedzy gazem a benzyna umnie jest teraz gaz 1.95 zobaczymy co bedzie dalej poczekaj jezdziłes do tej pory to i pojezdzisz jeszcze troche
  
 
A ja bym na Twoim miejscu nie zakładał z prostego rachunku ekonomicznego: 25km dziennie daje w roku niecałe 10 tys do tego wyjazd na wakacje i instalak zwróci Ci się po 2 latach. Do tego będziesz musiał (może nie) wymienić przewody WN, częściej świece. Przy takiej intensywności jazdy uznaję zakładanie gazu za bezsensowne.
  
 
Zgadza sie zaczekaj jeszcze troche a zobaczysz ze to bedzie nieoplacalne.
  
 
Cytat:
2004-09-25 12:25:51, Roon pisze:
Zgadza sie zaczekaj jeszcze troche a zobaczysz ze to bedzie nieoplacalne.


lepiej tego nie mów niechciałbym płacic tyle co jakbym jezdził na benzynce
  
 
stary spojrz na to z tej strony Montujac gazik o tym wydatku wczesniej czy pozniej zapomnisz ale za to zalejesz za 10zl i te 50 km zrobisz w jakiejs naglej potzrebie. A na benzynie za 10zl to sobie zawiniesz na parkingu. Wydaje mi sie ze to tez zalezy od podejscia. Pozdro!!
  
 
Cytat:
stary spojrz na to z tej strony Montujac gazik o tym wydatku wczesniej czy pozniej zapomnisz ale za to zalejesz za 10zl i te 50 km zrobisz w jakiejs naglej potzrebie. A na benzynie za 10zl to sobie zawiniesz na parkingu. Wydaje mi sie ze to tez zalezy od podejscia. Pozdro!!


wychodze z takiego samego założenia
  
 
Dzięki z aodpowiedzi na razie poczekam i zobaczę jak się sytuacja z cenami paliwek i lpg rozwinie a czytając posty na temat lpg myślę że musiał bym zainwestować w instalkę IV generacji za około 4000 zł a wtedy to już nie jest tak opłacalne cóż jak się komuś podoba essi combi a nie tico to musi lać do baku aby czerpać przyjemność z możliwości porusznai się tą bryczką
  
 
a ja ci powiem tak od 1998 roku zastanawiałem się czy zainstalować gaz
w zeszłym roku zainstalowałem i teraz żałuję że tak późno
ze względów $$ mało jeżdziłem (ok 10-12kkm rocznie) po założeniu instalki zrobiłem około 20kkm i musze ci powiedzieć żę jak wcześniej tankowałem noPb za 50pln to paliwka starczało mi na wyjazd do łodzi i spowrotem teraz za 60pln jade 2 razy
  
 
My byliśmy strasznymi przeciwnikami gazu. Dlaczego? Nie wiem
Teraz jeździmy na gazie od lipca chyba. Efekt jest taki, że dotąd robiliśmy 1000 km miesięcznie, teraz conajmniej 2 Malo jeździliśmy, bo szkoda było kasy na paliwo, więc Krzysiek jeździł do pracy i spowrotem - 12*2 dziennie, czasem na zakupy. Teraz jak mamy ochotę pojechać za miasto - jedziemy. Zeszłoroczny wyjazd na Zlot do Mostowa to było zatankowanie do pełna w piątek i zatankowanie do pełna w niedzielę po powrocie.... A w portfelu luźniej o ponad 300zł.
Gaz przełacza sie niemal od razu - po uzyskanieu 2000 obrotów. Co do zużycia benzyny - mieliśmy rezerwę przy zakładaniu, po 2000 km zatankowalismy - a tak na wszelki wypadek - wskazówka niemal nie drgnęła.
p.s. Puniu, a nas wyjazd do i z Łodzii kosztował 100 zł - w tym jazda do Tomaszowa i spowrotem + sporo jazdy po Bydgoszczy (50 km, żeby odwieźć na drugi koniec miasta pasażerów) + jazda po Łodzi-żeby troszkę pozwiedzać. Mamy chyba 250 km do samego Tomaszowa Na benzynce poszedł by cały bak.
 
 
Nie wiem jak to jest w nowszych samochodach ale ja w swoim 1,6 z mechanicznym wtryskiem wielopunktowym K-Jetronic, odpalam i jezdze na gazie i nie mam zadnych problemow, a spalanie 290km na 36l.
  
 
Co do spalania na gazie polecam lekturę Dzienniczek
Sa tam między innymi nasze zapiski, choc widziałam również innych klubowiczy.
jak to dokładnie działa - dokładnie nie wiem. Gerusik i Puniu troszkę lepiej się na tym znają
 
 
Ja tez zwlekalem z zakladaniem instalki bardzo dlugo i to byl bardzo duzy blad. Odkad mam gaz nie jade samochodem tylko wtedy, kiedy mi sie nie chce, a nie dlatego, ze mnie nie stac. Tak wiec jak robilem ok. 10-12kkm rocznie, tak teraz >8kkm w 5 m-cy, a w najblizszym polroczu okolo 12 sie szykuje (w moim przypadku gaz wychodzi taniej niz pociag)...
Oczywiscie to ma takze swoje wady - w portwelu wiecej Ci nie zostanie, bo wiecej wyjezdzisz, no i czesciej trzeba sie o materialy eksploatacyjne martwic (amortyzacja), no ale dlaczego wiecznie mamy sie ograniczac?
Moje spalanie w miescie - 210kkm na 27l gazu
  
 
Niesztof
jakie lpg do tego silnika i orientacyjna cena
pozdrawiam
  
 
A jak jest ze zuzyciem silnika przy instalacji gazowej? Podobno podczas eksploatacji samochodu z gazem poajawiaja sie ciagle jakies problemy- a to regulacja gazu poniewaz za duzo pali a to jakies filterki... powiedzcie tylko szczerze bo nie wiem czy zakladac czy nie. robie dziennie okolo 100 km duzo taniej by wyszlo na gazie...
  
 
Witam

Ja na gazie zrobilem ponad 30tys km, wymienilem filtr... i dwa razy zrobilem przeglad, kostz mniejszy niz 200 zl. Zadnych innych problemow nie mialem z tego powodu, ani wydatkow (nie liczac odwrocenia wlotu powietrza, zeby mi nie gazl na zakretach, ale to zorobil mi znajomy i wynioslo nie to 3,5 zlotego za rurke, wiec nie wiem czy liczyc ;-p)

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-09-27 21:23:36, jacekwwa pisze:
A jak jest ze zuzyciem silnika przy instalacji gazowej? Podobno podczas eksploatacji samochodu z gazem poajawiaja sie ciagle jakies problemy- a to regulacja gazu poniewaz za duzo pali a to jakies filterki... powiedzcie tylko szczerze bo nie wiem czy zakladac czy nie. robie dziennie okolo 100 km duzo taniej by wyszlo na gazie...



wszystko zalezy od gazownika ktory ta instalke zaklada
u siebie bylem 2 razy na regulacji po 1000km i po 10kkm - zeby nie stracic gwarancji
koszt przegladu instalacji to w moim wypadku 40pln w tym cena nowego filtra powietrza
  
 
Cytat:
2004-09-27 21:14:42, Artur7 pisze:
Niesztof jakie lpg do tego silnika i orientacyjna cena pozdrawiam



jesli masz na mysli 1,6 EFI to w 100% wystarczy II generacja (chociaz u mnie daje rade instalka bez kompa)
a cena - mysle ze z butla w kolo cos okolo 1500pln - dawno nie rozmawialem ze swoim gazownikiem