[OGÓLNE] Jak i czym odkręcić korek oleju w misce?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam. Może wie ktoś jakim narzędziem odkręca sie korek oleju w misce olejowej, chodzi mi o wielkość. I czy po wykręceniu go, trzeba założyć jakąś nową uszczelke czy cos w tym stylu, czy poprostu się tylko wkręca.
Dzieki za info.
Sorki za taki problemale klucza nie mam, i musze sie zaopatrzyc.

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-12-14 20:46:12 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
Klucz to 13 lub 14 (dokładnie nie pamiętam), najlepiej oczko.
Uszczelka plastikowa nr FINIS 1454118.

Pzdr.
  
 
Najlepiej porządny nasadowy 13 lub 14 w razie problemów z odkęcaniem polać jakimś odrdzewiaczem a jak nadal nie pójdzie to ja zawsze stosuję metodę młotek delikatnie uderzam w ramię klucza jeżeli filtr będzie mocno dokrecony a tak jest jak aiutko ostatni przegląd miało w serwisie bo tam chłopcy ciągna na chama to bez klucza łancuchowego nic nie poradzisz powodzenia
  
 
klucz 13
  
 
Witam!!
Ja nie pamiętam jaki idzie klucz, ale nie mogłem u siebie odkręcić korka,zepsułem główkę więc znalazłem większą nakretkę i nałóżyłem na stara główkę i obspawałem.Teraz mam na klucz 17 i napewno już nie zepsuje sie główka...Dobra sprawa.
Pozdrawiam!!!
  
 
13 npewno... podkladka plastikowa dostepna w kazdym sklepie... a jak nie odkrecisz bo objedziesz srobe, to uzyj takiego wielkiego francuza... niezawodne narzedzie w garazu
  
 
podkładka metalowo-gumowa, a nowy korek(śrubę) możesz kupić w ASO za 10PLN - mi jakiś pajac wyślizgał i zmieniłem i jest OK (tak to jest jak się samemu czegoś nie zrobi - od tego czasu wszystkie proste naprawy, no i te trochę trudniejsze, robię sam)