Kampania przeciw parkowaniu na miejscach dla inwalidów... - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
Postawcie dobre auto gdzies glebiej na parklingu i juz mozecie kupic bilet MZK lub w najlepszym wypadku zamawiac nowe lusterka..


A jak się postawi tuż pod ścianą marketu, to nie ukradną? To chyba jakiś żart.
Co do tego, że miejsc dla inwalidów jest za dużo... Zawsze lepiej żeby było ich więcej, niż ma zabraknąć, bo zdrowy człowiek może dołożyć te 5 metrów(szerokość dwóch stanowisk parkingowych na początku każdej alejki)...a dokładnie tyle mniej byłoby gdyby te miejsca zlikwidowali (oczywiście, jesli inne stanowiska są zajęte w danym momencie, to tamte też by były!)...
Ale to wszystko kwestia kultury osobistej...(jak parkowanie na chodniku, w bramach itp.)
  
 
Zgadzam sie w 100% z Seba TG. Jak sie ktos boi o samochod pod Hipermarketem to niech sobie go postawi na parkinku strzezonym ktory jest zlokalizowany najczesciej na wprost wejsci w odleglosci rownej szerokosci drogi. Ktos tu napisal ze jak zabraknie miejsc to gdzie . . . hmmm . . . jeszcze nie widzxialem takiej sytuacji :d Piszac dalej . . . to jestem za akcja i popieram Buziaczka. Chamstwo zwalcza sie chamstwem. Co na to powie GSI . . . niech sie wypowie . . . moze wystarczy napisac jskis list . . . czy co takiego.
  
 
To oczywiste że miejsce dla inwalidy musi być blisko wejścia/wyjścia, nawet nie ma o czym gadać. U nas problem jest jeszcze inny- niewielu inwalidow stać na auto, którym choćby opiekun gdzieś z nim pojechał, dlatego bardzo często wydaje się że tych miejsc jest za dużo.
  
 
Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy, ale parkującym na miejscach wyznaczonych dla inwalidy mówie nie!!!!
To chamstwo niestety bardzo rozpowszechnione.
Co gorsze ochrona dużych sklepów niereaguje.
We Wrocławiu jedynie na parkingu Carrefura ochrona przegania z zarezerwowanych miejsc osobo nieuprawnione, a przecież każdy sklep ma ochrone.

Pozdrowionka.
  
 
Mam pewien pomysł.Ale najpierw zorientuję się jak to wygląda od strony Temidy.

A też jestem uczulony na tym punkcie.
  
 
Cytat:
2004-10-03 15:23:31, GSI pisze:
Mam pewien pomysł.Ale najpierw zorientuję się jak to wygląda od strony Temidy. A też jestem uczulony na tym punkcie.



GSI masz kołopoty prawne to moge dać Ci namiar na dobrego, bezpłatnego Radce
  
 
Sorki.
Nie kłopoty tylko problem było u Ciebie GSI.
Nie doczytałem.
  
 
To byłoby coś... przyłączyć się do takiej akcji... może rzeczywiście coś zorganizować...


no i nie parkować na miejscach wyznaczonych dla inwalidów...


pozrawiam A&A
  
 
niby czemu nie parkowac a co oni inni są czy jak?umie taki- a jezdzic autem to inne zwczy tez umie!!!!{moje zdanie]
  
 
Jak dotąd nikt nie zauważył, że przeważnie miejsca dla inwalidów są też miejscami dla osób z dziećmi. Ja mam ich trójkę i powyciąganie ich z samochodu na wąskim (czyli normalnym) miejscu parkingowym nie jest łatwe (zwłaszcza najmłodszej - razem z fotelikiem).

Ostatnio stałem na takim miejscu około godziny. Z wieczora. Najmłodsza zasnęła w drodze do marketu i na zakupy poszła żona z dwójką starszych. Obserwowałem sytuację. I co? Ruch był spory, ludzie parkowali i odjeżdżali. Przez cały ten czas doliczyłem się 3 samochodów z dziećmi i jednego inwalidy. Reszta to cwaniaki niestety I nie koniecznie w drogich furach. Zdażyły się podrutowane BMW i Punto. Inną sprawą jest fakt nie zapinania dzieci w foteliki...
  
 
Super pomysł!!! tez wczoraj pod supermarketem widziałam tabliczki o zajęciu miejsca i kalectwie i już widzę oczami wyobrażni jak jakis buc próbuje odkleić taka naklejkę z szyby ha ha .
Sama moge brać udział w akcji naklejania !!!!!!
  
 
Sumo a Twoja wypowiedz troszkę szokuje ... moze jestes taki szczuplutki ze miescisz się wychodząc na parkingu na wyznaczonych skąpo miejscach ale ja jako normalna osoba czasem mam problemy a co dopiero osoba na wózku albo o kulach .
Oni i tak mają ciężko więć czemu nie mogą korzystać z niewielu przywilejów jakie mają!!!!!!
  
 
Akcja OK. Tylko nie przylepiejcie nalepek na samochody, jeśli zobaczycie foteliki w środku ok? Bo (jak napisałem wyżej) przeważnie pod marketami miejsca dla inwalidów są też miejscami dla osób z dziećmi...
  
 
Nasz klubowy kolega Slawekp zaproponował, aby wrócic do tematu walki z kierowcami parkującymi swoje samochody na miejscach dla niepełnosprawnych.
W 100% popieram kolegę. I chciałbym, abyście przyłączyli się do akcji.
Czasem wystarczy zwrócic uwagę. Jeśli to nie pomaga podsyłajcie na adres poczta@opelklub.pl zdjęcia samochodów.
Będę je zamieszczał.
  
 
Zagadzam się z wami to jest chamstwo. Jak widze jak kark podjeżdz Beemką i staje na miejscu dla inwalidy to normalnie nóż się w kieszeni otwiera chociaż dużo gostków którzy mają droższe fury też tam stają ale nie dziwię się oni są chyba inwalidami umysłowymi i nie rozpoznają znaków.
  
 
popieram akcję.

Sam jeżdżę z naklejką inwalidy (mam uziemionego Tatę w domu i załatwiam za niego wszystkie sprawy od urzędów po zakupy i lekarzy) uprawnienie pomaga załatwić mi te rzeczy szybciej bo nie marnuje czasu na szukanie miejsca lub parkuję na "zakazie" -oczywiście w miejscach rozsądnych- ale często- praktycznie zawsze jak parkuje pod marketem miejsc dla inwalidy jak na lekarstwo -wolnych oczywiście- i nieraz jest tak że jedynym autem z naklejką (i pozwoleniem za szybą ) jest moja Astra i ja szukam wolnego miejsca po parkingu.
Pomijam fakt że mam też foteliki zapięte więc poniekąd naklejka nie jest w tym wypadku jedynym atutem ale nie wszędzie miejsce dla inwalidy jest również miejscem dla samochodów przewożących dzieci.
  
 
Cytat:
2004-10-04 12:27:18, Sumo333 pisze:
niby czemu nie parkowac a co oni inni są czy jak?umie taki- a jezdzic autem to inne zwczy tez umie!!!!{moje zdanie]


Kolego co masz na myśli rozwiń wypowiedż
  
 
Cytat:
2004-10-04 12:27:18, Sumo333 pisze:
niby czemu nie parkowac a co oni inni są czy jak?umie taki- a jezdzic autem to inne zwczy tez umie!!!!{moje zdanie]



a słyszałeś kiedyś o samochodach dla inwalidów niesprawnych ruchowo - i co oni mają drałować z drugiego końca parkingu tylko dlatego że ma samochód którym może jeździć a ktoś zablokował mu miejsce dla niego przygotowane??
  
 
Ja jestem inwalidą narządów ruchu i jeżdże na wózku inwalidzkim,ale moge jeżdzć samochodem.Najbardziej mnie wkurzają tacy jak ty kolego Sumo333 którzy nie maja pojecia o inwalidach a zabieraja głos.Jak masz sprawne nogi to możesz się kawałek przejść ale po co hrabia nie ma czasu i by sią zmeczył.
  
 
Witam wszystkich Oplomaniaków.
Przeczytałem wasze wypowiedzi i jestem za tą akcją. Ale trzeba sie zastanowić kogo wołać do nie uprawnionego skoro widzi się takie obrazki. http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/funkcjonariusze-panstwowi-myslec,964731[/IMG]
Piszecie, że nie ma wśród klubowiczów osób niepełnosprawnych.
Są ale nie obnoszą sie ze swoją ułomnością, jak większość karków ze swoimi bumami i dresami, a na miejscu dla inwalidy najlepiej taki wózek się ogląda.
Masz rację miklo to czasami także miejsca dla pojazdów przewożących małe dzieci.
Dużą ilość fotek źle zaparkowanych pojazdów można znaleźć na stronie http://akcjareakcja.blox.pl/html/1310721,262146,14,15.html?4,2006
fotki od maja 2006, ale jest wiele innych stron gdzie takie zdjęcia są zamieszczane i co?? I NIC jak było tak jest.
Niestety jest też regułą że im droższy samochód tym bardziej chamski właściciel i na zwróconą uwagę można usłyszeć zbiór słów powszechnie uważanych za obelżywe.
Żadna kampania, akcja czy jak to nie nazwiemy nie odniesie większego efektu bez poparcia tak zwanych czynników, czyli policja i straż miejska. Niestety takie przykłady http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/inwalido-urwe-ci-leb,978752#skipAdnews każą się dobrze zastanowić, bo nigdy nie wiadomo komu ci kolesie pomogą.
Wypowiedź sumo = jego awatarek nic dodać nic ująć
Pozdrawiam wszystkich klubowiczów forumowiczów i sympatyków. (dziwne podziały na lepszych i lepszejszych, moim zdaniem każda segregacja to rasizm)

Pomimo to wszystkiego najlepszego dla wszystkich klubowiczów, Wesołych Spokojnych Świąt i Dosiego Roku 2008

[ wiadomość edytowana przez: Jaras61 dnia 2007-12-22 23:33:08 ]