Grill MK5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !
Jakos nie moge jezdzic essim w cywilu no i wzialem sie za przeróbki mojego. Jak kupilem niedawno to byl kompletnie caly w orginale, wersja 1.4i CLX , 3 drzwi z 91go roku. Po wszelkich formalnosciach i zalozeniu gazu zabralem sie za delikatny tjuning
Oto co zmienilem:
- nakladki na progi lezki w kolorze
- nakladki do zderzakow RS no i razem ze zderzakami w kolor wszystko (nakladki kupilem od MAG'a, dzieki wielkie za szybkie zalatwienie, mam ochote jeszcze na kubly od niego z XR3i
- ciemne szybki, chcialem delikatnie sciemnic ale nie wzialem pod uwage ze w orginale sa lekko "przykuzone" i wyszly mi za ciemne, bede musial przynajmniej przednie boczne zmienic na jasniejsze
- dywaniki + alu
- pedaly alu
- car audio (musze jeszcze zmienic na jakies lepsze kable do i ze wzmacniacza bo sa za cienkie
- usuniete z klapy logo i model
Na razie ladnie sie to komponuje, niedlugo podziele sie jakimis zdjeciami i zmienie w koncu dane w profilu bo tamten cabio pojechal do chorzowa, moze go ktos tam widuje ?

A oto co w planach :
- aluski 15" z jakimis oponkami 195/50 (po zimie)
- alu galka zmiany biegow i recznego
no i ten nieszczesny grill. Mysle nad przerobieniem jego i wstawieniem siatki, moze ma ktos jakies przykladowe zdjecia gdzie jest fajnie przerobiony grill z MK5 ???
  
 
Polecam poszukać grila od Coswortha - super sie prezentuje (Micab ma taki)
  
 
dokładnie... grill od coswortha naprawdę dobrze wygląda w essim...jeszcze bez znaczka
jak nie cosworth to RS moim zdaniem też ma fajny....
w ostateczności możesz przerobić seryjny na wzór coswortha (seba i vince tak robili)...co do siatki... to zależy od gustu...ja wstawiłem od essiego mk7
  
 
no dobrze kolega gada.... szukaj od coswortha... ale na 99% nie znajdziesz więc przerabiaj tak jak ja i Seba... no chyba że Ci się nie podoba to wymyśl coś innego.... to Tobie ma się podobać...
  
 
Vince taki grill wlasnie jak twoj mi sie podoba bardzo Pare razy taki widzialem ale nie moglem teraz znalesc namiarow na zdjecie. Prosbe do ciebie wielka mam, jakbys zrobil kilka zdjec tego grilla z bliska, z przodu i z tylu i ogolnie jakies rady jak to robiles Wszystko robie wlasnorecznie i chce uniknac problemow. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
  
 
ok. jak tylko pojade do warsztatu gdzie aktualnie robi sie moje autko to zrobię kilka zdjątek... a instrukcje też prześlę tylko musisz troche poczekać bo nie mam netu w domu....
  
 
Dzieki VinCe, nie pali mi sie na razie bo i tak na razie co innego robie.
  
 
jeżeli chodzi o zrobienie, to nie ma większego problemu. Wyjmujesz cały grill i bierzesz szlifierkę kątową (ewentualnie brzeszczot ) i odcinasz cały dół, znaczek musisz wyciąć prawie cały... jak już wytniesz to bieżesz matę szklaną albo samą szpachlę i wyrównujesz sobie tam gdzie trzeba. Wiadomo że najwięcej roboty będziesz miał w okolicach znaczka....po wyrównaniu, wygładzeniu i dopieszczeniu całego grilka pozostaje tylko malowanko....jakby były problemy to pisz, (BTT pomoże).... zdjęcia jak będę miał to zamieszczę.. Pozdro...
  
 
Wogole to jeszcze mam w planie "wygladzenie" zderzakow i wydech sportowy. Nie wiem czy moze gdzies widziales jak takie zderzaki by wygladaly ??? Chodzi mi o te wszelkie rowki, jeden na laczeniu z nakladkami RS'a, drugi wyzej gdzie idzie pasek ozdobny orginalnie. Nie moge sobie jakos tego wyobrazic a wydaje mi sie ze ciekawie by wygladalo.
  
 
no ja mam wygadzone zderzaki tylko od Rs` a nie zwyky... i wygląda bardzo fajnie...
  
 
W jaki sposob i czym wypelniales rowki ??? Nie wiem czym i jak by to bylo najlepiej. Tak samo sie zastanawialem na czym te nakladki od RS'a polozyc do moich zderzakow bo wypelnienie musialo byc dosyc grube (ok. 3mm) wiec zywica ciezko by bylo a silikon raczej uszczelnia nie klei. Przez przypadek wpadlem na pomysl aby polozyc na kleju takim jak sie szyby kladzie Klej ten znakomicie sie nadaje do tego, ma wlasciwosci silikonu a klei znakomicie
  
 
Nie wiem jak teraz wygląda (i będzie wyglądał) grill VinCe'a, ale ten co miałem okazję oglądać do tej pory nie za bardzo mi przypadł do gustu (jak dla mnie to wygląda jak by miał nie wykończony dół), wolę typowy cosworth'owy .
  
 
YaReQ ten dół to już dawno jest przerobiony....
  
 
to trzeba by zmienić fotki w profilu
  
 
fotki będą nowe jak będzie co pokazywać... czyli po zimie...
  
 
a mój grillek pamiętacie,cosik ala cossi imo bez wytłoczenia na znaczek, mi się do dzis podoba
  
 
Ja w swoim MKV też bym chcętnie przerobił grillika , także jak bedą fotki waszych grilli to jestem chętny , może podp[atrze cos i sam zrobię . Z góry dzięki.
  
 
Cytat:
2004-10-15 14:01:33, SS___73 pisze:
Ja w swoim MKV też bym chcętnie przerobił grillika , także jak bedą fotki waszych grilli to jestem chętny , może podp[atrze cos i sam zrobię . Z góry dzięki.



Panowie proponuję zamiast dyskutować, zamieścić kilka zdjęć a w zasadzie propozycji aby inni mogli podpatrzeć i coś sobie wybrać. W końcu to pokój tuninguuuuuuuuuuuuuuu
  
 
Slabo widac ,ale zawsze cos .
  
 
Troche nie na temat.
Fajne masz fele.
To Rsy?