Montaż sterowania zamkiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

Zamierzam zainstalować sterowanie centralnymi zamkami. Potrzebowałbym jednak kolory przewodów jakie występują we wiązce:
- +12 V
- masa
- sterowanie+
- kolejny sterowanie +
Mam schemat instalacji Forda, ale oznaczenia kolorków są nieczytelne. Można przewody ocenić również próbnikiem, jednak takiego nie mam.
Byłbym dźwięczny za pomoc.
  
 
To jeszcze napisz, czy masz pojedyncze, czy podwójne ryglowanie, bo kolorki się różnią.
  
 
Hmmm... nie wiem jak odpisać na to pytanko. Może źle napisałem. Mam centralne zamki, ale dorabiam sterowanie radiowe na pilota. Ryglowanie chyba jest podwójne bo jest jeszcze alarm, który załącza sie po dopowiednim przekręceniu kluczyka

[ wiadomość edytowana przez: ThomasB dnia 2004-10-09 14:09:47 ]
  
 
Dobrze napisałeś. A pytałem dlatego, że sterowanie jest inne. Przy podwójnym ryglowaniu potrzebujesz specjalny moduł sterujący.
  
 

Z tego co dzisiaj próbowałem to raczej nie ma podwójnego ryglowania. Wypróbowałem sposób zamykania jak podaje fabryczna książka. Jednak nie mogłem załączyć alarmu. Z tego co wyczytałem podwójne ryglowanie sygnalizowane jest kontrolką, jednak u mnie tego nie było.
  
 
O ile się orietuję to w fordach sterowanie centralnym odbywa się poprzez ( -) minus a nie plus tak wiec do standardowego alarmu z wyjściem na centralny trzeba dołozyć dwa przkaźniczki. Kolorów nie pamiętam ale znadź plus a na pozostałe przewody podaj minus i zobaczysz który zamyka a który otwiera.
  
 
Cytat:
2004-10-11 07:05:55, JakubZ pisze:
O ile się orietuję to w fordach sterowanie centralnym odbywa się poprzez ( -) minus a nie plus tak wiec do standardowego alarmu z wyjściem na centralny trzeba dołozyć dwa przkaźniczki. Kolorów nie pamiętam ale znadź plus a na pozostałe przewody podaj minus i zobaczysz który zamyka a który otwiera.



No to wlasnie jest odwrotnie, standard to sterowanie minusem (-), a w Fordach jest plusem (+), co nie zmienia faktu ze dalsza czesc Twojej wypowiedzi jest poprawna i trzeba dolozyc przekazniki
  
 
Mam sterownik (+). Kolory spróbuje dobrać. Sterowania jak pomylę to nic chyba się nie stanie.
Ale gdzie teraz wpiąć sterownik? Czy coś podmienić?
  
 
Kolejne zwycięstwo!

Sterownik już chodzi na drzwiach. Z przewodami nie było żadnych problemów. Intuicyjnie każdy sobie poradzi.
Kolejna sprawa to migacze załączające się z chwilą zamykania drzwi. Ale bym musiałzobaczyć czy przy tym sterowniku to da się zrobić.