Jak podłączyć tubę...?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Czy pomoże mi ktoś...

Jak mogę podłączyć tubę pod radio samochodowe (radio jest zwykłe Sony 4x45 Watt). Ale chcę żeby działały głośniki w przednich dzwiach. Muszę jakiś wzmacniacz kupować czy coś w tym stylu? O jakiej mocy sprawić sobie tubę żeby jakoś wmiarę ładnie grała? I jakiej mocy włożyć głośniki w przednich drzwiach? Oczywiście chcę żeby to było za jakieś małe pieniądze bo nie musi to być nie wiem co...

Dziękuję za pomoc...

Pozdrawiam
Artur
  
 
powiedz ile masz kasy na wszystko i ile wyjsc rca w radiu
  
 
Jak narazie to nie mam nic... Po prostu chce sie zorientowac ile musze skolowac kaski aby to wykonac?

Jeszcez fajnie by bylo jak bym wiedzial co to sa te porty rca...
  
 
hehe dluga lektura forum cie czeka. Ale pare rad od laika
1. ZADNA TUBA!!!!!!!! skrzynke sobie zrob, to bardzo proste
2. nie wiem jakiej wielkosci masz auto ale nie pakuj sie w duza moc na poczatek, kup 20 lub 25 cm glosnik najlepiej do 100W w RMS i do tego dopalke 4 kanalowa z mozliwoscia zmostkowania 2+1 i przynajmniej 2x60+100RMS. na przod zestaw odseparowany, czyli mid mas plus tzw. gwizdki, koniecznie kilka mat bitumiczych zeby drzwi wykleic i powinno smigac ze hej.

RCA to sa takie wysjca z radia na wzmacniacz jak czincze do video
  
 
No to tak autko to jest Skoda Fabia Sedan Radio to Sony SONY XR-4750, musze looknac ile jest wyjśc RCA. Z przodu sa jakies fabryczne glosniki, gwizdki tez sa skodowskie ale to trzeba bedzie wymienic...

Masz moze jkais programik do obliczania rozmiarow skrzynki?
  
 
Powiedz mi jeszcze iel moze kosztowac taki wzmacniacz jak Ty mi podales...?
  
 
najtaniej na allegro, trzeba poszperac, niestety czasu brak, jak cos znajdziesz o przyblizonych parametrach to wrzuc, ocenimy.

Do sedana kupil bym juz 25 cm glosnik i bedzie gites
  
 
No więc tak. Nie zgodze sie z opinią, że tuba jest do kitu. Ja mam JBL CTX3000 o mocy 300 Watt i daje na prawde rade pod samym radiem SONY 4x50 Watt (żadna rewelacja, w RMS to będzie z 4x15 Watt). Na początek nie potrzebujesz wzmacniacza (chociaż zakupiłem sobie wczoraj Pionka 4x95 Watt w RMS i jutro będzie montowany ). Z przodu w drzwiach mam głośniki CARPOWER. W oryginalnych miejscach na tweetery niestety nic nie chciało sie zmieścić i dlatego mam zmodyfikowane przednie słupki i tam tweetery również CARPOWER. Całość daje na prawde rade za niewielkie pieniądze: tuba 200 zl (używana, nowa w Media Markt kosztuje 300 zł teraz) + komplet głośników 290 zł + ewentualna modyfikacja słupków. Efekt jest na prawde bardzo ładny, ale jutro z piecykiem mam nadzieje, że będzie jeszcze bardziej syty !! Powodzenia.
  
 
kazdy ma co lubi, ja tam kartonu nie lubie sluchac ale sa tez zwolennicy,

Radze posluchac jak gra skrzynka a jak toooooba, szczegolnie przy szybkim basie, jakas perkusjia, werbelek czy cos - no chyba ze techno tylko grane ale nawet przy techno czasami nie nadaza ale fakt - cisnienie robi i slychac z daleka wiec jezeli o to chodzi to jak najbardziej
  
 
teraz mam pytanko jak ja mam radio 4 x 35 Watt to jak podlacze bezposrednio tube pod radio to nic sie znim nie stanie? i jak to zrobic jak normalny glosnik ja podlaczyc?
  
 
O radio nie masz co sie obawiać, ponieważ tuba nie wysyła żadnych sygnałów do radia i nie da sie go uszkodzić. Tak, podłączasz, jak zwykły głośnik. Ja miałem to tak, ze przód miałem podpięty pod dwa przednie kanały (jeden na strone), a tube pod jeden z kanałów tylnych. Jeśli chcesz tak zrobić, to od razu odłącz głośniki tylne, jeśli je posiadasz, bo jak dasz głośniej, żeby tuba śmigała, to tylny podłączony głośnik przeżyje (lub nie przeżyje ) naprawde swoją próbe wytrzymałościową . Inaczej raczej (przynajmniej ja nie wpadłem jak) nie da sie tego zrobić z samym radiem. Powodzenia .

A co do Yezoo'a, to u mnie tam wszystko wyrabia . Przynajmniej do tego pory na nic nie narzekałem. Chociaż zobacze, jak to teraz będzie pod wzmacniaczem smigać. Jak sie tuba okaże za słaba, to będzie trzeba coś mocniejszego zajechać . Ale wtedy to już zrobie sobie skrzynie, bo tuba troche czasem po bagajerze lata . Ale da rade dobrze przymocować. Pozdro :]
  
 
no ja mam radio kenwood kdc 7021 4x50w do tego wzmacniacz cdi600w 2x75W w RMS i skrzynie JBL CB-250E do tego jeszcze 6 głośników.całość masakrycznie łupie az mi chce tylną klape oderwac ( a jest to astra I sedan ). TUBA POD SAMYM RADIEM TO LIPA NIE GRANIE, TROCHE CI COS TAM POPUKA I KOŃCÓWKI POPALISZ W RADIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
No i znowu nie moge sie zgodzić. Przy radiu CDX - 4000R i kawałku THX Bass Test Subwoofer Test z zawodów Sound off jest już niesamowity efekt. Na początek na prawde wystarczy. Chociaż, jak kolega chciał napędzić radiem 6 głośników i subwoofer, to sie nie dziwie, że nie był zadowolony.
  
 
Cytat:
2004-10-15 23:57:53, Bzysiek pisze:
Ja miałem to tak, ze przód miałem podpięty pod dwa przednie kanały (jeden na strone), a tube pod jeden z kanałów tylnych. Jeśli chcesz tak zrobić, to od razu odłącz głośniki tylne, jeśli je posiadasz, bo jak dasz głośniej, żeby tuba śmigała, to tylny podłączony głośnik przeżyje (lub nie przeżyje ) naprawde swoją próbe wytrzymałościową .



Z tyłu nie głośników, to że ich z tyułu nie ma to przeżywam spokojnie ale, że nawet kabli nie podciągnęli do tylnych głośników to już ja nie wiem...

Teraz sam będę musiał je jakoś gdzies poupychac
  
 
Pytanie:
Mam radio Sony CDX-GT20. Niema ono wyjś na wzmacniacz, a
chciałbym podłączyc.Niektórzy to robią jakoś pod wyjscia na głośniki, czy tak można? albo jak inaczej podłączyc wzmacniacz pod to radio?
  
 
Cytat:
2007-11-10 15:15:32, enozu pisze:
Pytanie: Mam radio Sony CDX-GT20. Niema ono wyjś na wzmacniacz, a chciałbym podłączyc.Niektórzy to robią jakoś pod wyjscia na głośniki, czy tak można? albo jak inaczej podłączyc wzmacniacz pod to radio?


Tak da sie ale musi byc wzmacniacz z odpowiednimi wejsciami na juz wzmocniony sygnal, ja mam u siebie sony CDX-c8000r w srodku mam z przodu zestaw hertz esk165 a z tylu ev130 tez hertza a w bagamazniku woze tube blaupunkt gtb 300 pedzona wzmacniaczem blaupunkt gta2 i jest bardzo glosno ale glosniki powinny byc pedzone tez wzmacniaczem bo maja jeszcze duzy zapas
  
 
Witam!
Mam takie troche głupie pytanie:
Jakie głośniki najlepiej się nadają by samemu zrobic subwoofer, a jakie by zrobic tube...?! Prosiłbym o konkretne przykłady z prametrami: ile W, jaka średnica, i jaka najlepsza firma! no wiadomo nie chodzi mi o najlepsze,a co za tym idzie najdroższe...:/ aha no i nie chce jakiegoś wyje.bistego by to mi auto rozniosło! tylko takie by fajnie brzmiało i żeby lekko na zewnatrz było słychac! Przyznam że dopiero wkraczam w elektronike i nie bardzo się na tym znam i chciałbym o porady od zaawansowanych myśle że znajdą się tu tacy i mi z chęcia udzielą informacji!
z góry dzięki pozdro!
  
 
Ja tam zaawansowany nie jestem, ale mogę jedynie napisać tyle, żę nie myśl nawet o tubie, jeżeli chcesz mieć jakąś namiastkę czystego grania Od tuby to tylko kolego głowa Ciebie rozboli (tak jak też jak od tych wszystkich tanich subów, które tylko buczą i nie mają za grosz jakiegoś wykopu jak to mówię ) Nie sprecyzowałeś też co masz na myśli pisząc o drogim sprzęcie, bo dla jednego subwoofer za 500zł to już drożyzna, a dla drugiego za 1500zł... Może napisz trochę więcej o swoich wymaganiachm bo coś w stylu "trochę słychać na zewnątrz" to trochę za mało, bo nie wiem czy to ma być muzyka dla Ciebie czy dla przechodniów...
  
 
no ja myśle właśnie gdzieś w przedziale 400-500zł!a co do wymaganiach to tak jak napisałeś by to nie buczało tylko dało jakiś efekt żebym nie był wyśmiany przez kogoś

jak oceniasz takie sprzęty co można znalesc na allegro:
http://www.allegro.pl/item323051152_blaupunkt_gtt_1200_tuba_600w_sklep_gwarancja.html
albo
http://www.allegro.pl/item323523708_sklep_2xskrzynie_basowe_2x800w_podswietlane_tuning.html
na co najlepiej zwrócic uwage?!na co nie zwracac?!

[ wiadomość edytowana przez: maciek1234 dnia 2008-03-16 16:55:46 ]
  
 
Ani jednego, ani drugiego bym nie wziął. Słyszałem tą tubę i jak to każda tuba: dużo huku i nic więcej...

Wiesz jak zależy Tobie bardziej nad tym żeby niskie częstotliwości wzmocnić, ale nie żeby bas przewyższał średnie i wysokie tony kilkakrotnie a co za tym idzie słyszeć tylko buczenie, to rozejrzyj się za głośnikiem 10 calowym, bo 12 to już będzie za dużo i w tej cenie trudno będzie się ze wszystkim zmieścić, bo 12 troche mocy potrzebuję zazwyczaj żeby nad nią opanować

Tańszy wariant: to + to + jakiś zestaw przewodów 10mm (ok 70zł) Jakiś czas temu świadomie złożyłem dla kolegi ten zestaw tylko wzmacniacz wziął 4 kanałowy i przód też pędzi pod wzmacniaczem i jest z tego zadowolony. Przyznam że na początku było średnio. Skrzynia zamknięta dość mała i bagażnika tak nie zajmuję (a i jaki masz samochód bo to też różnica) Po jakiś 20godzinach grania głośniczek był wygrzany i teraz to już ładnie gra jak na swoją cenę bo bas jest dość wyczuwalny, ale nie buczy to wszystko. ( a i słychać go z zewnątrz )

Droższy wariant to Hertz ES 250 + Carpower 602 + Kable 10mm i będzie jeszcze przyjemniej Hertza słyszałem z tej starszej serii, a na allegro widzę tylko tą nową i nie wiem jak gra, dlatego nie powiem która lepsza. Ten wariant droższy, ale i ten tańszy powinien wystarczyć...