Jak podłączyć tubę...? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Podłączę się pod temat niedrogiego zestawu "do słuchania muzyki":
- przód: Helix DarkBlue 62.1
- bas: DLS KW 12 - 449zł
- wzmacniacz: Blaupunkt GTA 480 - 298zł

Razem: 976zł + koszta przesyłki + 200zł kable + 100zł maty bitumiczne/dystanse na przód.
Całość około 1350zł

Napewno można znaleźć alternatywę dla tego zestawu, dla mnie najważniejsze były 2 rzeczy, sprzęt nowy, na gwarancji + zachowanie zdrowych proporcji między mocą wzmacniacza a zapotrzebowaniem głośników.

Pozdrówka

[ wiadomość edytowana przez: Rookie1984 dnia 2008-03-22 20:46:50 ]
  
 
Zapomniałbym o radyjku:
- niedrogie, używane, z kompletem wyjść RCA (do czterokanałowego wzmacniacza ), jeśli sprzedawca nie kłamie co do stanu technicznego to warto sie bliżej zainteresować - Alpine 5903
Minusy ( dla niektórych plusy ):
- brak mp3
- jeśli muzyka na cd-r to tylko na wolno nagrywanych ( najwyżej x2 ) i najlepiej na specjalnych płytkach Audio-Only,
- brak "wodotrysków" na panelu i wyświetlaczu,
- brak wbudowanej końcówki mocy - ale przy zewnętrznym wzmacniaczu jest ona i tak zbędna.
- nie pamiętam dokładnie ale któryś z tych modeli nie posiadał tunera radiowego...sam mam 7906 i nigdy nie słuchałem radia w samochodzie więc to chyba nie jest taka ważna sprawa ,
Plusy:
- bardzo dobry dźwięk, jak wszystkie stare decki Alpine,
- żaden posiadacz "lepkich rączek" nawet nie pomyśli żeby go nabyć drogą kradzieży bo dla niego to będzie seryjny badziew.

Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Rookie1984 dnia 2008-03-25 07:48:32 ]

[ wiadomość edytowana przez: Rookie1984 dnia 2008-03-25 07:49:02 ]
  
 
dzięki davidson a powiedzcie mi jak należy patrzec jak się kupuje tube o mocy np. 600W to jaki trzeba wzmacniacz o jakiej mocy czy jest jakaś proporcja ze do takiej mocy taki wzmacniacz a do takiej inny! nie śmiejcie sie ze mnie ale dopiero wkraczam w ten temat i chciałbym się dowiedziec od tych co już wiedza! z gory dzieki!
  
 
Po 1. Zależy jaki producent podaję moc głosnika, bo jeżeli producent wszelkiego rodzaju chińszczyzny to trzeba sobię moc podzielić kilka razy żeby prawdziwą otrzymać Tak to już się zawyża moce
Po 2. Wzmacniacz lepiej żeby miał troszke więcej mocy niż głośnik, bo będzie bardziej nad nim potrafił zapanować, ale jak będzie troche słabszy (te 10-20RMS) a będzie to wzmacniacz renomowanego producenta, to powinien być zadowalający.
Po 3. Zależy jaki producent wzmacniacza... dalej patrz jak punkt 1.
Po 4. Proszę tylko nie tuba...
  
 
witam wszystkich fanów tub basowych
mam prośbe do was wszystkich
a więc tak kupiłem sobie tube 140watt rms
mam radyjko sony 4x45
mam z przodu głosniki i z tyłu
jak ja mam to podłączyc zeby wszystko sprawnie działało i zamierzam kupic wzmacniacz ale nie wiem jaki jak cos to piszcie na gg 9183959
  
 
witam wszystkich fanów tub basowych
mam prośbe do was wszystkich
a więc tak kupiłem sobie tube 140watt rms
mam radyjko sony 4x45
mam z przodu głosniki i z tyłu
jak ja mam to podłączyc zeby wszystko sprawnie działało i zamierzam kupic wzmacniacz ale nie wiem jaki jak cos to piszcie na gg 9183959
  
 
witam koledzy ...
Doradzi mi ktos co wsadzic w autko zeby to jako tako grało i duzo nie kosztowało ??? i oczywiscie jakiej mocy
A i mam jeszcze jedno pytanie czy jak jest tuba w bagarzniku to jest sens głosników w tylnej półce ?? czy wystarczą w przednich drzwiach tylko mocniejsze ??

Z gory dzieki za pomoc .. PzDr
  
 
Witam Koledzy
mam pytanko!! mam radio pioneer 4x51W, i chciałbym podłączyć tube 150W (jako głośnik) do radyjka bez wzmacniacza!! jest taka możliwość?, nic sie nie zepsuje?
  
 
Witam serdecznie !!!

Mam radio Sony Xplod CDX-GT424U 4x52W na głośniki. Mam Opla Astre I w kombiku i głośniki mam seryjne w przednich drzwiach i klapie od bagażnika. Seryjne głośniczki z tym radiem nawet nieźle dają rade, ale przy mocniejszym basie zaczynają tzw. pierdzieć.
Kupiłem sobie tubę aktywną firmy BLG głośnik 30cm, niestety nie wiem jaka jest moc głośnika. miałem do tej tuby wzmacniacz, ale nie oszukujmy się był bardzo mizerny i do tego się jeszcze rozsypał.

Czy może mi ktoś powiedzieć jak mogę podłączyć tą tubę do tego radia bez wzmacniacza i czy to nie zaszkodzi temu radiu i pozostałym głośnikom ??

Z góry dziękuje i Pozdrawiam
  
 
Co do podłączenia tuby pod samo radio to nie jest dobry pomysł, ja tak zrobilem i przy radiu końcówka mocy sie sfajczyła, a gdybyś podłączył tube pod radio to nie miałbyś czystego i precyzyjnego basu bo tony średnie i wysokie wtrącałyby sie, no chyba żebyś zastosował jakiś procesor dźwięku albo najprościej zwrotnice, ale ja jestem tego zdania ze jak coś robić to zeby to bardzo ładnie grało, ja u siebie jak robiłem audio to juz na dobre zeby to grało tak jak powinno, a wartość sprzętu przekroczyła juz dwukrotnie wartość samochodu.
  
 
A czy podłączona w aucie tuba może powodować spadek mocy auta? Czy jest to w jakikolwiek sposób związane?

Znajomy ma Astrę G rocznik 1998 i przy włączonej tubie samochód traci kompletnie moc, a jak tuba jest odłączona chodzi normalnie. Zbieg okoliczności ?
  
 
Doprecyzuj ten spadek mocy. Nie ma siły przyspieszyć, czy brakuje mu prądu.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin