FSO Syrena Sport - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Już ponad pół roku, jak temat tutaj umarł, a działo się wiele, dzieje się jeszcze więcej. Mamy dla Forum bombę - legendarny już, wiele lat poszukiwany film archiwalny z Syreną Sport na torze testowym FSO!
Do obejrzenia na naszej stronie fb (nie trzeba się rejestrować)
http://www.facebook.com/Syrena.Sport.Rekonstrukcja

Pozdrawiam!
Staszek Balicki
  
 
No i ktoś sobie prywatnie zbudował taką Syrenkę.
  
 
Żenada
Tu jest ładne porównanie fotek archiwalnych z tym.... czymś.
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?p=139425#139425


-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
O jezu...
  
 
No co Wy? Takie ładne auto, facet się tak postarał a Wy co? Można by je nazwać uproszczoną wersją oryginału.
  
 
Nikt nie twierdzi że facet się nie starał ani nie narobił przy tym. Ale to wyszła karykatura...
  
 
Ależ wcale z tym się nie spieram. Jak popatrzyłem na pierwszą fotkę to nie byłem pewien czy to na pewno jest Syrenka...
  
 
Tymczasem my (Syrena Sport Rekonstrukcja) w mozole wydziergaliśmy za pomocą maszyny wagi ciężkiej ten oto model w skali 1:4:

Garść zdjęć modelu, jeszcze sprzed i w trakcie pierwszego szpachlowania tutaj:
www.facebook.com/media/set/?set=a.403980799630276.106244.213652361996455&type=1
Potem były jeszcze kolejne szlifowania - szpachlowania, szlifowania - szpachlowania... Rzeźba trwa!
  
 
No szkoda, gość widać że ma pojęcie, umiejętności a ewidentnie nie złapał proporcji i autko zrobił za wąskie. I faktycznie trochę wyszła karykatura

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
W tym całym zamieszaniu świątecznym zagubił się gdzieś nasz fundacyjny zając. Krążył, kluczył, zaszył się w lesie, ścigany gdzieś między Falenicą a Otwockiem. W końcu dotarł gdzie trzeba. Lepiej późno niż wcale. Do pobrania stąd:
www.facebook.com/media/set/?set=a.412271385467884.108037.213652361996455&type=1
Tapety na pulpit w rozdzielczości HD, takie jak ta:

(pod każdym z obrazków z galerii jest link download, przez który można ściągnąć wersję w pełnej rozdzielczości)

Pozdrawiamy!
-----------------
Fundacja im. prof. Cezarego Nawrota
www.facebook.com/Syrena.Sport.Rekonstrukcja
www.syrenasport.eu
www.facebook.com/Fundacja.Cezarego.Nawrota
  
 
Dobra, takiej fotki to nie ma co kisić:



Nabieramy nieco kształtów
  
 
Prezentacja auta mocno przypominającego Syrenę Sport.
  
 
Tymczasem Marcin w Szczecinie robi swoje Przód już pokazywaliśmy:





Tyłu jeszcze nie...



... a całość będzie można zobaczyć już 19. maja podczas "Nocy Muzeów" od 18:00 do 24:00 w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji
muzeumtechniki.eu/
www.facebook.com/pages/Muzeum-Techniki-i-Komunikacji-w-Szczecinie/112164515490947

Będzie można spotkać ekipę, porozmawiać, zaopatrzyć się w koszulkę, a nawet popracować przy samochodzie