Jak wymienić głośniki fabryczne ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam pytanie, w mojej Astrze II są 4 miejsca na głośniki - w przednich i tylnych drzwiach. Mam z przodu fabryczne głośniki, były już w samochodzi od nowości, niedawno chiałem je wymienić na jakieś lepsze firmowe, gość w serwisie powiedział że raczej radzi pozostać przy tym co jest, bo żadn einne nie będą pasowały, podobno aby zmienić fabryczne trzeba wiercić w blachach. Jak uniknąć wiercania blach auta, czy można wogóle słąbe łośniki fabryczne w wymienić na jakieś lepsze, czytałem coś o ramkach adaptacyjnych, podobno za ich pomocą w fabryczne miejsca można włożyć głośniki dowolnej firmy (oczywiście o odpowiedniej wielkości). Czy ktoś moze mi udzielić dokłądniejszej inforamcjio na temat dokonania takiej zamiany ?? Gdzie takie ramki można kupić ??
Z góry dzieki
Pozdrawiam
  
 
Nagadał Ci koleś jakiś głupot . Fabryczne głośniki najcześciej są jakiejś renomowanej firmy (Pioneer, czy jakieś inne badziewie ), nie są one żadne kosmiczne, więc na pewno pasują inne. Ewentualnie będzie trzeba zrobić jakąś redukcje z mbf'u. Jedź gdzieś, gdzie sie zajmują nagłośnieniem samochodów. Tacy ludzie Ci dobrze poradzą i ewentualnie zamontują głośniki.
  
 
Cytat:
2004-10-27 00:30:28, Bzysiek pisze:
Nagadał Ci koleś jakiś głupot . Fabryczne głośniki najcześciej są jakiejś renomowanej firmy (Pioneer, czy jakieś inne badziewie ), nie są one żadne kosmiczne, więc na pewno pasują inne. Ewentualnie będzie trzeba zrobić jakąś redukcje z mbf'u. Jedź gdzieś, gdzie sie zajmują nagłośnieniem samochodów. Tacy ludzie Ci dobrze poradzą i ewentualnie zamontują głośniki.


Da sie zalozyc kazdy glosnik tylko trzeba bedzie dawac nakladki bo fabryczne sa przykrecane na trzy sruby ogolnie to wyglada jak trojkat...
Co do glosnikow w tym samochodzie beda tam Blaupunkty na 99% i ja bym ich nie zmienial bo w ich miejsc a nic lepiej grajacego raczej bez kombinowania nie wlozysz. Ja bym pomyslal nad dobrym wzmacniaczem i
  
 
W Astrze 2 pierwsze radził bym wytłumić drzwi matami bitumicznymi bo najwiekszym problemem astry jest drgająca folia i tapicerka (wewnątrz drzwi jest folia zabezpieczająca przed wodą tapicerkę).
Oryginalne głosniki mają dużą skuteczność z racji współpracy z oryginalnymi radiami opla których moc najczęciej wynosi 10W tak więc zamiana na jakieś tanie płaskie głośniki które najczęściej polecają sprzedawcy (bo łatwiej je zamontować w astrze na plastikowym adapterze) niewiele da a często może to zagrać nawet słabiej szczególnie bas.
Jeżeli wymieniać to na coś konkretniejszego zamontowane na pierścieniu MDF+ wytłumienie.
Na czym polega wytłumienie poleca artykół na www.powe.pl/fiesta.html

[ wiadomość edytowana przez: powgreg dnia 2004-10-27 23:07:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: powgreg dnia 2004-10-27 23:08:22 ]