Filtr powietrza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chce założyc stożek zamiast standartowego filtra powietrza , jaki wybrac i jaka jest jego żywotność w stosunku do normalnego filtra który wymieniam co 15.000 km.
Jakie parametry muszę wziąć pod uwagę przed kupnem?
  
 
dobiera się do pojemności... trwałość firmowego stożka jest większa niż seryjnej wkładki bo stożek się pierze
  
 
Myje i dmucha i naoliwia. Prawie seksualne podejście
  
 
wilku.. miales stozek w sarym essim(marchewkach)?... powiedz jak go tam zalozyles bo do dzisiaj nie wiem
  
 
Nie miałem. Tylko wkładkę KNa do Webera. Ale poszła. Osobno, choć jestem pewiem że Chomiczki tęsknią za nią Na pociechę wydech im został I bez skromności przyznam, że fajny był
  
 
wydech wilku to ja teraz tez mam fajny... choc czasem ma tendencje na wyzszych obrotach do brzmienia jak mugen czego zabardzo nie lubie... ale i tak brzmi jak muzyka
szkoda ze nie miales stozka... myslalem ze moze ty jakos sobie poradziles z rozwiazaniem problemu jego osadzenia na weberze
  
 
Nie miałem na gaźniku, co nie znaczy że nie miałem patentu
  
 
hehehe.. a zechcialbys sie podzielic??? bo widzisz ja juz mylalem nad przerobka obudowy filtra powietrza na tak mala puszke ale nie mam drugiej na zapas jakby nie wyszlo
  
 
Mam gdziesik rysunki. Ale pytanie, gdzie...?
  
 
hehehe... nie powiem ze brutal z ciebie pytanie jak bardzo chcesz je znalejsc
  
 
Pytanie, jak bardzo chcesz, żebym chciał...
  
 
Cytat:
Pytanie, jak bardzo chcesz, żebym chciał...


malo monitora nie poplulem jak to przeczytalem
powiem ci ze BARDZO jestem sklonny unizenie prosic
  
 
Nie lubię wyrażeń typu "uniżenie", źle mi się to kojarzy I nie musisz prosić. Rozmawialiśmy juz na ten temat via priv.
  
 
widzę że moj wątek padł po drodze
  
 
ja ci odpowiem
musisz dopasowac stozek do pojemnosci autka. mysle ze odpowiedniej wielkosci bez wektora wystarczy. jego uzycie jest dozywotnie gdyz go czyscisz i konserwujesz i jest jak nowy(spec. srodki czyszczace i konserwujace do kupienia tam gdzie stozki)
wic sie go nie wymienia jak tradycyjnego filtru
  
 
Desmo, to jeszcze zależy czy masz zamiar założyć stożek zwykły, czy tzw. konikalny, mający powierzchnię ssącą równiez wewnątrz.

Ogólnie do 1,6 litra wystarcza konikalny o średnicy wyjścia 48-56 mm.
  
 
i wreszcie się coś ruszyło
  
 
Cytat:
2004-10-28 20:07:16, WilK pisze:
Myje i dmucha i naoliwia. Prawie seksualne podejście


Wiesz co, żeby było seksualne, to trzeba by się zabrać z drugiej strony.... Najpierw naoliwić, później dmuchnąć, no i wymyć by się przydało
  
 
Cześć, czy możecie wytłumaczyć nowicjuszowi co daje zmiana filtru powietrza ? sprowadzilem escorciaka i wypadalo by wymienic takie rzeczy jak filtr powietrza (filtr oleju i olej juz zmienilem). Jeżeli filtrr stożkowy daje jakiś wzrost mocy to wole taki chyba że auto bedzie więcej palic (ale o tym jak co zrobic żeby zmiejszyc zużycie paliwa to gdzie indziej zapytam). Z góry dzieki za pomoc.
  
 
a do SGI można bez obawy wstawić stożek??