Akumulator/Rozrusznik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakis czas temu pisalem ze mam problemy z rozrusznikiem. Nie zawsze lapie, czasem tylko cyka a nie odpala wogole. Wtedy wszyscy uznali ze to rozrusznik jest spieprzony. Od tamtego czasu nie mialem jak zalatwic tego. Padl mi w tym czasie akumulator, naladowalem go i problem znikl, samochod odpala za 1 przekreceniem kluczyka, nic sie nie dzieje. Co tu mozebyc problemem ?? Jest cos do roboty wogole bo juz sam nie wiem co jest nie tak.
  
 
Mam dokładnie ten sam efekt.Problem pojawia się niemal codziennie rano.Przekręcam kluczyk i za pierwszym razie jest tylko cykniecie zamiast normalnego zakręcenia.Znajomy elektryk podpowiedział mi ze walczył kiedyś z identycznym objawem w fieście ( zrobił rozrusznik) i w końcu okazało się ze winna jest kostka stacyjki.Musze to sprawdzic u siebie ale chwilowo jestem bez kasy a nie mam pojecia ile taka kostka może kosztować.W razie draki cenowej przerobię poprostu samo startowanie na jakiś sprytny przycisk.
  
 
hehehehe nie wiedzialem ze mozna odpalanie Niefabrycznie Zrobic Na Przycisk ciekawe jak to sie na dluzsza mete sprawdza
  
 
A co w tym dziwnego?zastepujesz ostatnią sekcję kostki przyciskiem i po sprawie.Taki patent często robią w kaszlokach ( 126p) gdzie zmienia się na rozrusznik z linkowego na palony ze stacyjki nie zmieniając stacyjki.
  
 
jedyne czego potrzebujesz to trochę przewodów i efektowny RED BUTTON, żeby go w kokpit wmontować.
Najlepiej taki jak mają w katapultach ... z osłonką
zalecana jest też tabliczka "Atention"

takie rozwiązanie (ale bez tabliczki ) ma Micab
  
 
albo mozna zrobic zielony podswietlany minmo ze stacyjka dziala poprawnie

  
 
Cytat:
2004-11-16 14:50:38, borys pisze:
albo mozna zrobic zielony podswietlany minmo ze stacyjka dziala poprawnie


śmiesznie to wygląda zastopować też się da ?
  
 
też miałem taki problem.raz palił na dotyk a raz nawet nie zakręcił. strasznie denerwujące.szczególnie, że jak się uparł to w ogóle nie zapalił. przeczyściłem styk przy rozruszniku i pomogło. ostatnio problem sie powtórzył i czyszczenie styku juz nie pomogło.sam się naprawił i odpalam bez problemu już cały tydzień. strasznie zawodna ta elektryka w moim wozie...