Wszystko o Syrenie - nowa kategoria na forum

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Powitajmy na naszym forum kolegów z gdańskiego klubu: SYRENA KLUB POMORZE,
nawiązaliśmy współpracę a pierwszym efektem jej jest nowa kategoria na naszym forum, myślę że ciepło powitamy kolejnych sympatyków starej motoryzacji w naszym gronie

Wiecej o samym klubie można poczytać na stronie : www.syrena-pomorze.a1.pl
  
 
Wreszcie coś for me
  
 
Sajłena vel Skarpetta - ach te wspomnienia - lata siedemdziesiąte. szkoła średnia, 104-ka kumpla i wypady za miasto z odłączona linką szybkościomierza aby starzy sie nie zorientowali...
  
 
Świetnie, wszak to FSO!!!
A garść info zawsze się przyda.
Poza tym , patrząc na to co zrobił Jarek ( syn swego ojca ) to nabrałem ochoty na te klimaty. BRAWO i witamy w aszych szeregach innych maniaków
  
 
No to skoro wódz tak mówi to ja się przyłaczam i powituje nowych kolegów z ich fajnymi autkami

  
 
Fajno...
A Syrenkę mielismy w rodzinie,7 lat miałem wtedy
Model 104,rocznik 1971 z nadwoziem 82 chyba.Miała jeszcze jednoobwodowe hamulce,biegi przy fajerze rzecz jasna.Wspaniałe auto.Tata raz ukręcił półoś wyprzedzając Poloneza ,a jazda 120km/h,będąca testem wszelakich połączeń gwintowanych oraz wytrzymałości organizmu...Mieszalniki do miksolu tudziesz LUX DW na stacjach...Dziewięć otwartych masek syrenek pod blokiem w niedzielne popołudnie i jeden sąsiad znający się na rzeczy,któren biegał i mówił każdemu co robić...Inny sąsiad lakierujący na parkingu Syrenę Bosto...odkurzaczem
Ech piękne to były auta,piękne czasy,więc im więcej miłośników nie pozwalającym im odejść tym lepiej.
  
 
A może by tak zrobić o Syrenie i Warszawie za jednym zamachem ? To by było elegancko ...
  
 
Cytat:
2004-07-27 00:17:08, -Wilu- pisze:
A może by tak zrobić o Syrenie i Warszawie za jednym zamachem ? To by było elegancko ...


Też mnie to przez myśl przeszło, ale skoro to kategoria dla klubu Syrenek...


BTW - szkoda tylko że rzeczone Syrenki nie pojawią sie na ogólnopolskim gdyż (jak wyczytałem z ich WWW):
Cytat:
W dniu 15 sierpnia br. (niedziela) zorganizowany zostanie zlot z paradą naszych pojazdów w miejscowości Przywidz (30 km od centrum Gdańska) z okazji odbywającego się tam festynu (...)


Chyba że czegoś nie zrozumiałem



[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2004-07-27 00:43:28 ]
  
 
Cytat:
2004-07-27 00:17:08, -Wilu- pisze:
A może by tak zrobić o Syrenie i Warszawie za jednym zamachem ? To by było elegancko ...


Jeżeli znajdą się kolejni chętni którzy będą chcieli na jednym forum wspólnie wymieniać poglądy to czemu nie - może nawet pojawić się kategoria osobna o Warszawie, bo jeżeli chodzi o DF i Fiata to są to tak bliźniacze konstrukcje że tematy się wymieniają ale już Syreny i Warszawy to inna epoka
  
 
Cytat:
2004-07-27 00:41:29, GDA pisze:
(...) bo jeżeli chodzi o DF i Fiata to są to tak bliźniacze konstrukcje że tematy się wymieniają (...)


Nie miałes na myśli DF i PN


[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2004-07-27 00:45:05 ]
  
 
Cytat:
2004-07-27 00:33:47, Race_D pisze:
BTW - szkoda tylko że rzeczone Syrenki nie pojawią sie na ogólnopolskim gdyż (jak wyczytałem z ich WWW


No niestety nie pojawią się, ale powód jest bardziej prozaiczny - odległość jaka dzieli 3miasto od Wawy - nie wszystkie syrenki dotarłyby tak daleko

oczywiście że miałem na mysli DF i PN
  
 
Co to jest 350 km dla syrenki

Zastanawiam się nad tym Przywidzem....,wartałoby to zobaczyć
  
 
Jestem happy i to wery ze taka kategoria powstała. Bardzo lubie syrenki bo uważam że jest to jedyne całkowicie polskie auto osobowe produkowane masowo. No i wreszcie jest niezaprzeczalny dowód na to że nasz klub nie opiera sie tylko na 125 i poldolotach. Może wreszcie mój szfagier dołączy się do klubu ze swoim czarnym potworem 105L.
  
 
Cytat:
2004-07-27 00:57:31, daniel pisze:
Co to jest 350 km dla syrenki
(...)


No właśnie - zamontować LPG i w droge!
  
 
Cytat:
2004-07-27 01:43:37, Race_D pisze:
Cytat:
2004-07-27 00:57:31, daniel pisze:
Co to jest 350 km dla syrenki
(...)


No właśnie - zamontować LPG i w droge!


  
 
Cytat:
2004-07-27 01:45:55, daniel pisze:
Cytat:
2004-07-27 01:43:37, Race_D pisze:
Cytat:
2004-07-27 00:57:31, daniel pisze:
Co to jest 350 km dla syrenki
(...)


No właśnie - zamontować LPG i w droge!






a to nie ma jeszcze LPG z miksolem ?


[ wiadomość edytowana przez: -Wilu- dnia 2004-07-27 01:50:24 ]
  
 
LPG nie ma ale ktoś ma schemat zamontowania "holtz gazu"
  
 
Cieszy mnie, ze nawiazujemy wspolprace ze zwolennikami Syrenek Na co dzien pewnie nie beda nas odwiedzac, ale jest tyle wspolnych uroczystosci/spotkan na ktorych pojawienie sie WSZYSTKICH rodzajow samochodow z FSO byloby jak najbardziej wskazane.

Witamy!

Adamus
  
 
Ja mysle ze w koncu uda mi sie znalezc jakies namiary na prototypy Syren.
  
 
Nawet nie zauważyłem że jest nowa kategoria. GDA jest po prosu SUPER! A o Warszawie też będzie