[125p] Most - dylemat... (wąski vs. szeroki)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem że było o mostach sporo - ale nie bardzo miałem się pod co podpiąć...


Jako że mój most jest już na wykończeniu... (parktycznie brak łożysk na wejściu, oraz ryska na dużym kole w dyfrze) to mam dylemat co lepiej wybrać:

-most z Borewicza 1,5AA (przebieg 78kkm, od wielu lat stał w garażu, przedwczoraj trafił na złom) koszt 300zl
-most z +'a (szeroki na bebnach lukasa, przebieg nieznany) od reki za 500, być może kumpel załatwi sporo taniej...


Problem polega na tym że most musi być w aucie najpóźniej w środę nad ranem...

2pytania:

-warto szeroki? nie ma problemow w 125'ce z kołami (ze będą tarły o nadkola) ?
-wiem ze oprocz linki recznego trzeba dawać przejściówki na gwinty przewodów ham. - można to dostać w sklepie? , jaki koszt?

Dzięki za odpowiedzi...


  
 
Szeroki w DFie ładnie wygląda. seryjne koła 185/70r13 pasują akurat - nie słyszałem o obcieraniu. Jeśli most na lucasie to mozęsz kupić przejsciówkę z gwintu na gwint. Do tego kawałek sztywnego przewodu i działa. U mnie w sklepie to jest dostępne - koszt - jakieś 5 zł. BTW 300 to strasznei dużo jak za wąski most.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Skoro szeroki wchodzi,to taki bym założył.
  
 
Zdecydowanie szeroki.

Jeśli ten Borewicz rzeczywiście kilka lat stał - a pewnie stał na kołach to na bank będą do wymiany łożyska w kołach.

Dwójka stała niecałe 10 miesięcy i już łożyska szumią (tzn. jak nią jechałem do blacharza pod koniec lipca.)
  
 
o ile wiekszy jest rozstaw kol na tz "szerokim moscie" ??
moj stary most w kancie puszcza olej z uszczelnien polosi a wymiana to nie jeset takie hopsiup i pewnie okaze sie lozyska tez trzeba zminiac....

otoz mam w garazu szeroki most na tarczach nic z niego nie cieknie, zastanawiam sie tylko czy nie pogorszy to wlasciwosci jezdnych jezeli zaloze szeroki most przy zachowaniu zwyklego przedniego zawieszenia?
  
 
Szeroki jest szerszy o 6 cm
  
 


[ wiadomość edytowana przez: automatic dnia 2007-02-23 13:43:26 ]
  
 
Zawsze mozna zalozyc dystanse na przod dla wyrownania