Uszczelka szyby w klapie w essim

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy uszczelka jak wyżej musi być przyklejona klejem?U mnie uszczelkę można lekko wyjąć z rowka ,nie jest ona niczym przyklejona.Jak się ją odchyli po opadach deszczu to pod nią jest mokro,poza tym cieknie mi do bagaznika w czasie deszczu.Czy szyba sama w sobie jest jakoś dodatkowo uszczelniona z blachą klapy?Czy może to być powodem przecieków?
  
 
U mnie też cieknie do bagażnika ale to raczej przez lampy. Uszczelke mam tak jak u ciebie popada i sama odchodzi ale szyba jest chyba klejona więc ta uszczelka hmm chyba żeby było ładnie ale muszę ją jakimś silikonem potraktować
  
 
No właśnie ja też myślałem o czarnym silikonie,zeby nie bulic 30 zł za klej "specjalistyczny".Jednak chyba nie przez lampy mi cieknie bo jak podniosę klapę i popatrze od wewnątrz to na krwędzi spodniej,tam gdzie spoczywa klapa po zamknięciu "wisi" kropla..Ale przez lampy też może cieknąć,więc je obsylikonuję i czas pokaze co dalej
  
 
Jeszcze ewnetualnie możesz zobaczyć (jeżeli masz szyberdach) czy nie obsunął się przwód odprowadzający wodę
  
 
Ja u siebie w essim mialem walke z przednia szyba /wymiana/ i czeka mnie walka z tylna. z tego co wiem to mam obie szyby klejone, wiec nie wiem czy to moze ja mam dziwnie jakos zrobione, ale podobno fordy mialy klejone szyby, wiec uszczelki chyba nie powinny tak luzem by.
  
 
Cytat:
2004-11-05 19:41:10, Maniurka78 pisze:
Jeszcze ewnetualnie możesz zobaczyć (jeżeli masz szyberdach) czy nie obsunął się przwód odprowadzający wodę



Właśnie mam szyberdach,ale jest chyba szczelny bo nie ma ,zacieków na podsufitce.Chyba ,że nie do końca wiem o co chodzi z tym przewodem odprowadzającym,gdzie go szukac ,jak to sprawdzić?
  
 
Myslałem,że udało mi się już opanować problem z wodą w bagażniku.Uszczelkę szyby dałem na kleju,uszczelniłem klosze lamp i nic.Diziwne jest to ,że jak auto stoi to tylko kilka kropelek sie dostanie,ale po godzinnej jeżdzie w deszczu trzeba wykręcać ścierę którą tam podłożyłem. w bagażniku.Przecieka tylko z prawej strony bagażnika. Co to może być?
  
 
  
 
Zamknij sie w bagażniki z latarką i poproś kogoś rzeby polewał esinkę wodą czym więcej tym lepiej i obserwuj którędy cieknie Będziesz wjedział na czym stoisz
  
 

dobre !! trzeba to szybko opatentowac bo jeszcze ci z VW podpatrzą i bedą wiedzieli jak sprawdzić cieknący bagażnik w Golfie !!!
  
 
Cytat:
2004-11-08 18:09:52, sirtom pisze:
Myslałem,że udało mi się już opanować problem z wodą w bagażniku.Uszczelkę szyby dałem na kleju,uszczelniłem klosze lamp i nic.Diziwne jest to ,że jak auto stoi to tylko kilka kropelek sie dostanie,ale po godzinnej jeżdzie w deszczu trzeba wykręcać ścierę którą tam podłożyłem. w bagażniku.Przecieka tylko z prawej strony bagażnika. Co to może być?


Podejżewam że masz podobnie jak ja, a mianowicie : blacha która otacza wlew paliwa jest już skorodowana i tamtędy przepuszcza wodę. Jak autko stoi w miejścu jest o ,ale jak się pojeździ to koło "pompuje" wode przez ten skorodowany kawałek blach i woda spokojnie sobie leci do bagarznika. Pojeździj sobie po deszczu ,a następnie popatrz dokładnie (oczywiście musisz zdjąć tapicerkę bagażnika) czy u dołu całej tej "oprawy" wlewu nie jest mokro. Jeśli tak to zaklajstroać i po kłopocie. Życzę powodzenia.
  
 
No wiec pomysl z bagaznikiem i latarka przerabialem 1/5 roku temu jak w miejscu kola zapasowego mialem maly basenik i co sie okazalo ze cieknie uszczelka tylnej wycieraczki i odstajaca uszczelka tylnej szyby nie miala nic wspolnego z woda w bagazniku, natomiast okazalo sie przy okazji zwiedzania bagaznika ze brak mi jednego weza odprowadzajacego wode z szyber tzn byl ale jakis krotki no i plastik tez poszedl do wymiany ten do ktorego ten waz wpada. Ostatnio zas musialem zmienic szybe z przodu ale z nia na razie nie ma problemu zostala wlasciwie przyklejona niestety lusterko musialem kleic 2 raz
  
 
Witam

Panowie ale juz mi z tym silikonem od samochodow, przeciez to tylko zabija blachya co do cieknacej szyby to przerabialem to samo i fakt szyby sa klejone ale uszczelka wsadzana co by ladnie bylo. Najczesciej sie dzieje tak ze przerdzewieje gdzies blaha kolo szyby i kaplica woda wali jak z przysnica tez mialem basen w kole No a teraz zostal cieknacy reflektor ale na razie sie nie zanosi na zmiany az tak duzo sie nie wlewa.


A i mam pytanie do was jak mi woda kapie na dywanik pasazera a nigdzie obok to jest to przezarta blaha pod akumulatorem? bo tak mi jeszcze nie spieszno bylo na ogledziny.
  
 
Ale o co chodzi z tym odprowadzeniem wody z szyberdachu,wogóle nie wiem gdzie tego szukać?