[OT] Fotoradar, o fotoradarach... - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-09-22 23:14:07, Race_D pisze:
A czy to prawda, że fotoradary cykają dwa zdjęcia jedno po drugim każdemu? Bo jeśli tak to nie można sie bronić tym, że "to ten obok jechał za szybko" . Ja już powoli nauczyłem się tak doststosowywac prędkość żeby chować się za ciężarówkami/dostawczakami. Czy mam dobre wyczucie to się okaże... ...na zdjęciach . Za pełnowymiarowym TIR'em można spoko ponad stówą przelecieć, za Żukiem już 80 jest wyzwaniem. Mam nadzieje ze pierwsze zdjęcie jest aktualne, a drugie to koszmar przeszłości... No i małysze precz!


Kolega ma coś do pasków?
  
 
paski moze i fajnie wygladaja, ale na nadwoziach typu coupe, a na kredensie to jakos tak dziwnie to wyglada
  
 
Cytat:
2004-09-23 21:24:18, PGN pisze:
wiesz, bad look do deefa pasuje tak jak jan maria wladyslaw rokita do czasopisma adam.


Imponujące porównanie


Cytat:
2004-09-23 22:23:07, Grzech pisze:
Kolega ma coś do pasków?


Mam, zwykle jakąś klamre . A poważnie to tylko do takich ciemniejszych od lakieru . A tak zupełnie poważnie to uważam, iż Poldki se można pooklejać nawet w poprzek - to mnie nie rusza póki jest dużo tej masówki, jednak DF'ów już mało i wciąż coraz mniej więc dobrze by było je zachować w możliwie oryginalnej formie.
Ale to tylko moje skromne zdanie .
  
 
Skoro poruszamy temat fotoradarów, to takie małe info apropos Łomży: mianowicie robiłem tam niedawno prawo jazdy na motor i egzamin zdawałem razem z policjantem, z którym sobie miło pogadałem min. o fotoradarach I sytuacja jest następująca: w mieście jest ok 5 skrzynek na fotoradary (przede wszystkim na drogach wjazdowych), ale działają 2. Jeden fotoradar jest policji drugi straży miejskiej. Niestety nie wiadomo, w której skrzynce akurat jest on zamontowany. Pocieszające jest to, że są one tak ustawione, że rejestrują przekroczenie od 65km/h
  
 
Zastanawia mnie sprawa rejestrowania przez fotoradary przekroczenia prędkości przez: radiowozy, karetki pogotowia, wozy straży pożarnej, straży granicznej itp. Wiadomo że te pojazdy przeważnie jeżdżą z prędkością większą niż dozwolona. Ciekawe czy kierowcy tych aut też płacą mandaty? (policjanci pewnie mają "cynk" gdzie są fotoradary, ale reszta?
  
 
No jesli wymienione przez ciebie samochody jada komus ratowac zycie to chyba nie musza trzymac sie przepisow...
  
 
Cytat:
2004-09-27 22:05:06, Focus86 pisze:
No jesli wymienione przez ciebie samochody jada komus ratowac zycie to chyba nie musza trzymac sie przepisow...


Wiesz, nie zawsze jadą jako "uprzywilejowane", chodziło mi o sytuację, w której poruszają się jako normalni użytkownicy drogi.
  
 
Akurat straz pozarna nie przekracza drastycznie predkosci ze wzgledu na auta, karetki rowniez. Policja moze tak. Ale mnie najbardzije wkurza jak jakis tego typu pojazd dojezzdza do skrzyzowana wlacza koguta przejedzie pare metrow i go wylacza...
  
 
Ten fotoradar nie oszukał.
  
 
Zgadzam się, że zdjęcie 2 jest tragiczne i bad look był do kitu.
Aktualne jest 1 i 3.
Co do pasków to nic lepszego nie wymyśliłem, aby ten piękny samochód wyróżniał się z tłumu i nie wyglądał jak ze stodoły.
Co do stanu oryginalnego, to trochę plastiku pozmieniałem na chromy.
Wielkie Dzięki za wasze komentarz.
  
 
Wy się śmiejecie z jelcza .
Mi kiedyś też wlepili mandat z fotoradaru 500 zł., z tym ze ja dostałem go w godzinach pracy do biura i było widać na nim jak zapieprzam 140 km/h służbowym autem (poldkiem) przez miasto na kogucie (nawet wiedzieli ze bez pasów jechałem) . Jechałem akutat na akcję a jak fotoradar zrobił zdjęcie to je dostałem , nie mogą przecież papieru na darmo marnować .
  
 
Zrozumiał bym to jak bym jechał prywatnym autem ale nie służbowym ,byłem wkońcu w pracy.
  
 
To Ty jesteś policjantem szmyk ?
  
 
Cytat:
2004-10-03 11:46:50, ZAK pisze:
Zgadzam się, że zdjęcie 2 jest tragiczne i bad look był do kitu. Aktualne jest 1 i 3. Co do pasków to nic lepszego nie wymyśliłem, aby ten piękny samochód wyróżniał się z tłumu i nie wyglądał jak ze stodoły. Co do stanu oryginalnego, to trochę plastiku pozmieniałem na chromy. Wielkie Dzięki za wasze komentarz.


Moim zdaniem paski są OK. Też mam tylko, że białe i mało kto na widok mego autka nie zatrzymuje się z rozdziawioną szczęką. Parę razy też słyszałem pytanie: "jaka to marka samochodu bo taki do Poloneza podobny?"
  
 
Cytat:
2004-10-04 00:50:38, mati_lecha pisze:
To Ty jesteś policjantem szmyk ?


No niestety miałem tylko na szkółkę zastępczą za wojsko isć a po wyjściu jedyną alternatywą zeby mieć pracę od razu i nie szukać była policja
  
 
Szkoda ze tak daleko, moze kolega by pomagal w razie przyjscia fotki
  
 
  
 
W Angorze czytałem przedruk artykułu z jakieś gazety, że podobno dośc często zdarzają sie zastrzezenia dotyczace zdjec z fotoradarów. Wypowiadal sie jakis kolo, ktory ma firme transportową i sporo autek, ze jak przychodzi fotka, to zawsze ją sprawdzają z tachografem i jesli jest duza rozbieznosc w predkosci to zglasza to policji i oni na tej podstawie zawsze reklamacje uwzglednija. Wniosek: trzeba sobie tachograf w aucie zamontować

-----------------
Nic ciekawego.
  
 
A mnie nie do śmiechu z tymi fotkami,tachografu nie mam
  
 
Cytat:
2004-10-05 00:17:45, Lafaar pisze:
Wniosek: trzeba sobie tachograf w aucie zamontować



Dopiero by były mandaty