[OT] Fotoradar, o fotoradarach... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-09-23 21:24:18, PACAN pisze:
wiesz, bad look do deefa pasuje tak jak jan maria wladyslaw rokita do czasopisma adam.



Ech, Pacan, widziałem w życiu chyba dwa samochody, w którch badlook wyszedł ładnie ... Poldas Łazika i Opel Calibra (który miał tylko trochę - troszeczkę dłuższą maskę i nic więcej)... A tak poza tym to jak widzę badlook, jakikolwiek inny niż w/w, to mi się robi niedobrze... A czasem właściciele reprezentują takie bezguście, że życzę wjazdu przodem w jakąś ścianę
  
 
Cytat:
2004-09-27 22:01:10, pawel_B pisze:
Zastanawia mnie sprawa rejestrowania przez fotoradary przekroczenia prędkości przez: radiowozy, karetki pogotowia, wozy straży pożarnej, straży granicznej itp. Wiadomo że te pojazdy przeważnie jeżdżą z prędkością większą niż dozwolona. Ciekawe czy kierowcy tych aut też płacą mandaty? (policjanci pewnie mają "cynk" gdzie są fotoradary, ale reszta?



WIDZIAŁEM takie coś: jedzie w Toruniu po Lubickiej radiowóz NA SYGNALE... Przy fotoradarze ZWALNIA i JEDZIE PRZEPISOWO, za fotoradarem pełna rura..... po prostu szczęka mi opadła....

Rozmawiałem ze znajomym policjantem, żaden policjant nie ma prawa się dowiedzieć gdzie jest fotoradar... wie tylko ekipa montująca i ich zleceniodawca
  
 
Na TV-turbo leci reklama spraya do tablic cena - 229 zł. Znalazłem w sieci że wystarczy spryskać tablice lakierem do włosów i efekt ten sam - jeszcze nie sprawdziłem. Sprawdziłem natomiast coś innego, promieniowanie podczerwone. Skierujcie pilota od tv w stronę aparatu cyfrowego lub kamery - i co jak w sexmisi "jasność widze". I tu sie zastanawiam czy oświetlenie diodai ired tablicy przedniej nie uczyni jej niewidzialnej? mają małą moc ale to lepsze iż nic - kto myślal nad czymś takim?
  
 
Cytat:
2004-11-07 11:36:33, JACU626 pisze:
Na TV-turbo leci reklama spraya do tablic cena - 229 zł. Znalazłem w sieci że wystarczy spryskać tablice lakierem do włosów i efekt ten sam - jeszcze nie sprawdziłem. Sprawdziłem natomiast coś innego, promieniowanie podczerwone. Skierujcie pilota od tv w stronę aparatu cyfrowego lub kamery - i co jak w sexmisi "jasność widze". I tu sie zastanawiam czy oświetlenie diodai ired tablicy przedniej nie uczyni jej niewidzialnej? mają małą moc ale to lepsze iż nic - kto myślal nad czymś takim?



Mysleli juz niejedni o tym duzo mozna sobie poczytac w archiwum grupy pl.misc.samochody. Zeby to skutkowalo musialbys miec b. duzo diód IR lub lampe na podczerwien skierowana prosto na fotoradar a jak wiemy nie wiemy nigdy pod jakim kątem i po ktorej stronie stoi to ustrojsto...
  
 
Czytałem to też, ale jak oświetlimy te nowe białe tablice rejestracyjne? One są odblaskowe i światło by sie od nich odbijało i rozjaśnialo tablice - o tym myślę?
  
 
Cytat:
2004-11-07 11:53:06, JACU626 pisze:
Czytałem to też, ale jak oświetlimy te nowe białe tablice rejestracyjne? One są odblaskowe i światło by sie od nich odbijało i rozjaśnialo tablice - o tym myślę?



no tak ale od czarnych elementow czyli od literek sie nie odbije i beda widoczne. Bo to jest i tak mala moc a fotoradar znajduje sie w odleglosci ok 10 metrow od samochodu jak robi zdjecie
  
 
Cytat:
Na TV-turbo leci reklama spraya do tablic cena - 229 zł.

Za 229 złotych to ja wolę jeździć przepisowo
  
 


Najlepsza jest ta zachęta: z naszym sprayem każde skrzyżowanie pokonasz na czerwonym świetle w zasadzie bezstresowo... Co za durnie!

[ wiadomość edytowana przez: zenolop dnia 2004-11-07 12:51:46 ]
  
 
Najlepiej nie zakładać rejestracji i jeździć w kominiarce
Wszelkie tego typu wynalazki to bzdura.
Jedyne co działa to specjalne nakładki ze specjalnej płyty plexi wytwarzane z zastosowaniem techniki polaryzacji światła, ale są one legalnie niedostępne i ciężko je nawet zdobyć za wielka wodą
  
 
ale macie problemy chłopaki
  
 
Cytat:
2004-11-07 11:36:33, JACU626 pisze:
Na TV-turbo leci reklama spraya do tablic cena - 229 zł. Znalazłem w sieci że wystarczy spryskać tablice lakierem do włosów i efekt ten sam - jeszcze nie sprawdziłem.


Lakier do włosów trzeba wypróbować Mi sie tam nie przyda bo u mnie fotoradarów nie ma ale dostępność takiego lakieru jest można powiedzieć ogromna-wystarczy pożyczyć od żonydziewczynymatki A jak nie mają to do sklepu za 10 zł sie pewnie kupi - różnica w cenie ogromna
A skoro lakier by wystarczył to zwykły przezroczysty lakier samochodowy też, a najlepiej taki który się nakłada na baze od metalica-to dopiero będzie błyszczeć
  
 
Cytat:
2004-11-07 11:53:06, JACU626 pisze:
Czytałem to też, ale jak oświetlimy te nowe białe tablice rejestracyjne? One są odblaskowe i światło by sie od nich odbijało i rozjaśnialo tablice - o tym myślę?


sprawdzaliśmy to za pomocą kamery TV i pilota od TV (podczerwiń) - jak sie skieruje pilota idealniena kamerę to owszem - dopiero wtedy ją troche oslepia. Jak oświetlamy tablicę to tylko wyraźniejsza staje sie różnica między tłem a literami

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Panowie a nie lepiej po prostu przestrzegać przepisów ?
  
 
taaa ciekawe czy ty jezdzisz 50???
A ten spraj to istna lipa. Zeby to zadzialalo potrzebny jest blysk flesza. A w polsce niestety nie ma lamp blyskowych. Na tvn t robili testy tego i wyszlo ze to jest wyrzucenie 230 zl w bloto.
  
 
Albo chociaż zwalniac przy fotoradarach
  
 
Cytat:
2004-11-08 15:52:15, kaovietz pisze:
Albo chociaż zwalniac przy fotoradarach


Mniej ciekawie jak natkniesz się na przenośny.

Chociaż są osoby, które, ukrywają się za Żukiem chcąc oszukać fotoradar - lecze nie zawsze im się to udaje Po takicha zabiegach napewno będą stratni
  
 
Photo Blocker - - czego to ludzie nie wymyślą
  
 
No a zwykły antyradar nie wystarczy?
  
 
Cytat:
2004-11-08 16:02:02, Maciek_938 pisze:
Mniej ciekawie jak natkniesz się na przenośny. Chociaż są osoby, które, ukrywają się za Żukiem chcąc oszukać fotoradar - lecze nie zawsze im się to udaje Po takicha zabiegach napewno będą stratni

Ukryjesz się za Żukiem,a jego kierowca dostanie fotkę, na której Żuk pomyka 150km/h
Jak widzę tych idiotów reklamujacych Photo Blockery i inne gówna to widzę też idiotów którzy to kupują Nie ma jak dobry pomysł zbicia kasy na ludzkiej głupocie...
  
 
Tez myslalem nad diodami, nawet podobny wątek gdzies stworzylem i wnioski byly podobne. To juz chyba lepiej sobie zrobic jakis patent z podnoszeniem/odwracaniem tablicy rej. Jakis prztyk przy desce i siup nie widac tablicy, prztyk jeszcze raz i jest