Silnik od RS"a w XR3i?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam klubowiczów

Posiadam essiego XR3i 1.6 L z 1990r , czy wie ktoś z jakimi problemami związana byłaby wymiana tego silnika na silnik od RS???????

Pozdrawiam i dzięki z góry za informacje
  
 
Oj, trochę przeróbek będzie.
  
 
Po pierwsze dwa komputery - jeden do sterowania wtryskiem
( Ke-Jet uklad zasilania paliwem mechamiczny wtrysk serowany elektronicznie) i drugi chyba do sterowania tyrbosprezarka albo zaplonem nigdy nie wiem.
Po drugie skrzynia biegow jest inna na skrzyni z Xr3 to bedzie o wiele slabiej przyspieszac. Po trzecie elektryka masa innych czujnikow nie wiadomo do czego potrzebnych, kolektor ssacy z rura doprowadzajaca powietrze, kolektor wydechowy z Garretem, inny uklad wydechowy o wiekszej srednicy, intercooler i przewody powietrzne z nim zwiazane.
Takie sa roznice i pewnie jeszcze kilka innych o ktorych zapomnialem.
Mam nadzieje ze ze mowisz o Rsie w tym samym modelu auta Mk4, jezeli nie to inna historia
  
 
Cytat:
2002-12-30 08:10:16, White_Raven pisze:
Po pierwsze dwa komputery - jeden do sterowania wtryskiem
( Ke-Jet uklad zasilania paliwem mechamiczny wtrysk serowany elektronicznie) i drugi chyba do sterowania tyrbosprezarka albo zaplonem nigdy nie wiem.
Po drugie skrzynia biegow jest inna na skrzyni z Xr3 to bedzie o wiele slabiej przyspieszac. Po trzecie elektryka masa innych czujnikow nie wiadomo do czego potrzebnych, kolektor ssacy z rura doprowadzajaca powietrze, kolektor wydechowy z Garretem, inny uklad wydechowy o wiekszej srednicy, intercooler i przewody powietrzne z nim zwiazane.
Takie sa roznice i pewnie jeszcze kilka innych o ktorych zapomnialem.
Mam nadzieje ze ze mowisz o Rsie w tym samym modelu auta Mk4, jezeli nie to inna historia



jeszcze troche srobek, wkretow, opasek, rurek, itd, itd
 
  
No to pięknie

prościej chyba by było kupić nowy samochód, nie ma ktoś może zbędnego Rs'a?????
  
 
właśnie po to są te fajne literki na klapie aby sobie odpowiednie autko kupić
Przeróbki o których piszesz są nieopłacalne lepiej sprzedać Xr-a i kupić RS-a
  
 
JA MAM RS-A I JEST TO SUPER SAMOCHODZIK ,BEZ POROWNANIA Z XR3 JEŚLI MASZ MOŻLIWOŚĆ ZAMIANY SWOJEGO NA RS-A TO JA BYM SIE NAWET NIE ZASTANAWIAŁ
  
 
Cytat:
2002-12-30 21:27:49, daz pisze:
JA MAM RS-A I JEST TO SUPER SAMOCHODZIK ,BEZ POROWNANIA Z XR3 JEŚLI MASZ MOŻLIWOŚĆ ZAMIANY SWOJEGO NA RS-A TO JA BYM SIE NAWET NIE ZASTANAWIAŁ



No, no... A ja widziałem "biedne" XR3, którego RS 'nie dogonjat'
  
 
Widocznie "bieda" w RS siedziała
  
 
Kolo wakacji bede rozgladal sie za kupcem na mojego Rsa bo zaczynam zbierac kase na Rs2000.