Parada Niepodległości w Gdańsku - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
IV Parada Niepodległosci przeszła do historii Cieszę się że mogliśmy się spotkać i wspólnie świętować

btw: jutro spotykamy się oczywiście ponownie







































  
 
Fajne, fajne - a ja jak co roku 11-tego siedze w pracy :/ Ale flage mam ze soba - i pieknie wisi

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Super sprawa, a klasyki 125p najpiękniejsze
  
 
A jak obok oparafii ks. Jankowskiego przejeżdżaliście, to GSP P666 jako pojazd szatana nie został ostrzelany? No i komuch jeszcze w dodatku. Fuj, satanistyczny komuch
  
 
Cytat:
2006-11-11 14:38:59, autowidol pisze:
A jak obok oparafii ks. Jankowskiego przejeżdżaliście, to GSP P666 jako pojazd szatana nie został ostrzelany? No i komuch jeszcze w dodatku. Fuj, satanistyczny komuch




Z piłą motorową w bagażniku
  
 
Info za YT.pl

Drodzy Państwo

W imieniu Stowarzyszenia SUM chciałbym poinformować Was, że - tak jak co roku 11 listopada - przygotowujemy Paradę Niepodległości w Gdańsku. Niektórzy Wasi klubowicze - lub też użytkownicy tej strony - w poprzednich latach brali w niej udział i mamy też wielką nadzieję, że uwzględnicie ją w swoich planach na ten dzień (a tym razem jest to niedziela). Z niektórymi mamy niestety utrudniony kontakt i stąd zwracamy się do nich za Waszym pośrednictwem. Jeśli to możliwe - prosimy o przekazanie tej informacji na szerszym forum.

Zapraszamy do przygotowania czegoś specjalnego, co będzie godne 79 rocznicy odzyskania niepodległości i co będzie także dobrze identyfikować Wasz klub, Wasze grono przyjaciół.
Parada Niepodległości w Gdańsku jest właśnie tym silna, że jest imprezą oddolną i otwartą na każdą dobrą inicjatywę. Pomaga nam bardzo prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, ale - chciałbym to podkreślić - Parada Niepodległości nie jest imprezą "urzędową".

Co w tym roku
Parada ma już swoją tradycję ale tym razem przygotowaliśmy kilka zmian w programie. Przede wszystkim - ponieważ mieliśmy bardzo dużo sygnałów, że Parada jest za krótka - wydłużyliśmy przemarsz o ulicę Gnilną. Wyruszymy o godz. 10.15, tradycyjnie - z Targu Rybnego (piesi) i Grodzkiej (samochody). Dalej przejdziemy ulicami:

Podwale Staromiejskie
Igielnicka
Stolarska
Łagiewniki
Gnilna
Rajska
Heweliusza
Korzenna
Kowalska
Targ Drzewny.

W trakcie przemarszu zatrzymamy się trzykrotnie dla obejrzenia i wysłuchania kilku inscenizacji historycznych. Będą to kilkuminutowe wystąpienia oparte na wydarzeniach związanych z historią Polski i z pomorskimi akcentami. Mam nadzieję, że uda nam się je nagłośnić tak, aby były słyszane także na końcu Parady.

Pod pomnikiem Jana III Sobieskiego odbędzie się część oficjalna. Po niej - dla chętnych - nastąpi przejście na tradycyjną mszę do Bazyliki Mariackiej (o godz. 12), którą odprawi ks. abp. Tadeusz Gocłowski.

O szczegółach organizacyjnych będziemy jeszcze informować.
Pozdrawiam i proszę o kontakt"

Lech Parell
Prezes Stowarzyszenia SUM - organizatora Parady Niepodległości
tel. 502 499 035


Czy ktoś z WNG wybira się na paradę w tym roku? Ja oczywiście tradycjnie będę

  
 
Jakby mnie ktoś zabrał to ja też się wybiorę
  
 
Czy Plusy tez moga sie pojawic?

  
 
Nas niestety nie będzie
  
 
Ja tez z przykroscia stwierdzam ze pierwszy raz mnie zabraknie na paradzie bede chrzcil Syna
  
 
Cytat:
2007-10-24 22:19:08, adamdn pisze:
Czy Plusy tez moga sie pojawic?


właśnie, czy plusy 4x4 mogą być?
  
 
Niestety dołączam do grupy nieobecnych na tegorocznej paradzie wbrew temu co pisałem wcześniej nie będzie mnie - Fiat stoi unieruchomiony z powodu braku akumulatora a do tego muszę w niedzielę załatwić sprawę niecierpiącą zwłoki
  
 
Wogóle ktoś będzie
Ja zostanę w Gdyni w takim razie, wyczytałem że bedzie parada zabytków.
  
 
EEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeee..............................
mieczaki, macie byc i juz
  
 
ja sie chciałem pojawic...
  
 
moze i ja bym sie skusil tylko jak i gdzie:
  
 
no to gdzie?
  
 
cos czuje ze w tym roku bedzie ladne "zamiatanie" hehe Łazik weteran Parad moze podpowie gdzie spotykamy sie przed ustawianiem kolumny?
  
 
Cytat:
2007-11-09 23:41:52, Jojo pisze:
no to gdzie?


No wlasnie - na jakiej ulicy zbiorka i o ktorej?
GAD - aku moge Ci pozyczyc.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Cytat:
2007-11-09 23:51:02, adamus pisze:
No wlasnie - na jakiej ulicy zbiorka i o ktorej?


Pisałem wyżej: Wyruszymy o godz. 10.15, tradycyjnie - z Targu Rybnego (piesi) i Grodzkiej (samochody)

samochody wjeżdżają od Wałowej,

Adamus - niestety to nie tylko kwestia akumulatora, muszę jutro załatwić ważną sprawę