Podgrzewanie przedniej szyby MK5 CLX

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanko, ma ktoś może schematy elektryczne do mojego modelu, nie chce mi podgrzewać przedniej szyby.
  
 
Hmmm a ja w swoim nie mam podgrzewanej szyby z przodu a tez mam CLX
 
  
bo w standardzie jej nie było
miała ja Ghia i XR3i a do CLX trzeba było dopłacić - marne 610 DM za Winterpaket przynajmniej tak było w roku 1992
  
 
Cytat:
2004-11-16 11:09:48, ViSiR pisze:
Pytanko, ma ktoś może schematy elektryczne do mojego modelu, nie chce mi podgrzewać przedniej szyby.



A przekaźnik klepie? Jest pod schowkiem pasażera. I działa tylko przy pracującym silniku. Jeśli klepie to trzeba sprawdzic napięcie na kostkach z przewodami po obu stronach przegrody czołowej, czarno-fioletowe. To zasilanie lewej i prawej sekcji grzejnej. I tyle. Jesli na przewodach masz napięcie to szyba nie będzie niestety grzać. Nowa ok 650 zł.
  
 
W jaki wlasciwie sposob moze sie popsuc taka szyba? Co wlasciwie sprawia ze przestaje grzac ?
  
 
@Wilku w którym miejscu pod schowkiem powinien się znajdować ten przkaźnik ??
  
 
Zero, w prawym nadkolu, nad komputerem lub tez za schowkiem zaraz obok.

Aha, jeśli w ogóle nie działa, to bezpiecznik "E" na listwie przy akumulatorze.

Jaremo, ogrzewanie szyby to nic innego jak druciki wtopione w szkło. Jeśli nie działa Ci cała, lewa lub prawa połówka, to wina zewnątrznych połączeń. Jeśli zaś grzeje tylko "paskami" to szyba do wymiany.
  
 
Cytat:
Jaremo, ogrzewanie szyby to nic innego jak druciki wtopione w szkło. Jeśli nie działa Ci cała, lewa lub prawa połówka, to wina zewnątrznych połączeń. Jeśli zaś grzeje tylko "paskami" to szyba do wymiany.



No ja wiem ze do wymiany ale irytuje mnie co jest tego przyczyna.

Czy to te druciki w szkle sie poprzepalaly czy jak ?
  
 
To zależy, jak napisałem poniżej czy nie grzeją poszczególne segmenty, czy też całość lub strony.
  
 
Jesli nie dziala lewa, prawa, lub cala to tak jak sam juz pisales jest to najczescie wina polaczen , kabli lub stykow. Mi chodzi o grzanie paskami, kilka paskow grzeje po lawej i kilka po prawej stronie. Jak to mozliwe ?
  
 
Masz poprzepalane druty grzejne. Częsta przypadłość. Jak wspomniałem, jeśli chcesz mieć komfort - szyba do wymiany.
  
 
Cytat:
2004-11-16 21:29:13, WilK pisze:
Masz poprzepalane druty grzejne....



I o to mi wlasnie chodzilo.
Dziekuje bardzo za odpowiedz.
  
 
Cytat:
2004-11-16 21:29:13, WilK pisze:
Masz poprzepalane druty grzejne. Częsta przypadłość. Jak wspomniałem, jeśli chcesz mieć komfort - szyba do wymiany.


Niestety mam to samo - w Szyby JAAN 1500 PLN.