Toyota news !!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jackal a moze chcesz wspoltowrzyc moja www ? bo widze ze newsow masz od groma!
  
 
Lexus

Wiecie że w Japonii nie znają Lexusów??? Tak, tak

Ta marka została wymyślona na rynek amerykański, a w ciągu ostatnich kilku lat zadomowiła się w Europie - to wiedzą chyba wszyscy. Ciekawy jest IMO fakt, że w Japonii część modeli Lexusa sprzedawanych jest jako Toyoty, np Lexus LS430 to Toyota Celsoir. A może Lexus to Japońskie modele Toyoty?
  
 
Gwrancja

Skandal !!!! U pepików, zwanych w pewnych kręgach Czechami, Toyota daje na Corolle 4 lata gwarancji!!!!!! Czyżby mieli lepsze nawierzchnie dróg?

Czy koledzy z południa kraju mogą się dowiedzieć czy Polacy mogą kupować w Czechach auta?
  
 
Lexus GS300 to w Japonii Toyota Aristo
  
 
Zgadza się, bo w kraju "kwitnącym wiśnią" praktycznie wszystkie modele Lexusa to jakieś modele Toyoty. Nazwy są niezłe, nic nam nie mówią. Poza tym Zdarzaja się modele Toyoty sprzedawane pod inną zależną od nich marką. Mają nawet takie fajne modele, wyglądające jak amerykańskie krążowniki szos, przeznaczone dla prezesów firm i taksówkarzy. Wygląda toto jak z lat 70-tyvh, a w środku kolorowy wyświetlacz LCD i mapa Tokio na CD-ROMie

Z innych ciekawostek, w rejonie Władywostoku (Rosja) władze zastanawiają się czy nie zmienić ruchu na lewostronny, ponieważ lawinowo rośnie ilość używanych aut sprowadzanych z Japonii za bezcen. Tam właśnie można spotkać mocno egzotyczne dla nas nazwy, pod którymi kryją się znane i lubiane u nas Cariny, Camry i inne.
  
 
W Afryce Południowej najnowsza Corolla nazywa się RunX, a w informacjach dilerskich podają takie oto info:

"Overall the RunX is lots of fun - and most of all, it will attract the girls... "

Nie tłumaczę, muszę jechać "attract the girls"

  
 
W USA np nie ma WW Bora lecz nazywa się Jetta a idento
Tam Cięzko zaszpanować smochodem i jeden gostek jeżdzi Hammerem z rejestracją GDYNIA...
  
 
Cytat:
2003-07-14 17:02:20, manymany pisze:
W USA np nie ma WW Bora lecz nazywa się Jetta a idento



Bo Bora to nazwa wiatru (jak Passat i Sirocco) i tak WV nazywa auta w Europie, a Jetta była w USA od pierwszego modelu na początku lat 80-tych. W Stanach też nie ma Golfa, tylko bodajże Rabbit.

Tam w Afryce Południowej jest oczywiście i Corolla, ale to sedan. Hatchback nazywa się RunX.
  
 
Japońskie modele Toyoty

Pisałem wcześniej post o Władywostoku i sprzedawanych tam autach japońskich. Tutaj zamieszczam stronę, na której prezentowane są praktycznie wszystkie modele produkowane w Japonii przez Toyotę w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat - automatycznie modele te dostępne są na dalekim wschodzie Rosji, skąd pochodzi ta strona


Katalog Modeli Toyoty

Polecam model Caldina rocznik 92-96 (pozdrawiam Carinowców) oraz Caldina rocznik 97-00 (pozdrawiam Avensisowców) Najnowsza Caldina to już totalny odlot, tego u nas nie zobaczymy.
  
 
Festival of Speed

Już po raz 10 w Goodwood (niedaleko nowej fabryki Rolls-Royce, Anglia) odbył się "Festiwal Prędkości". Koncerny samochodowe przedstawiały tam swoje najnowsze samochody rajdowe i wyścigowe. Nie zabrakło także legendarnych już aut sportowych.

Ciekawą ekspozycję przygotowała Toyota , która prezentowała swój dorobek sportowy - od rajdowej Celiki Turbo, poprzez pickupa Tacoma z Pikes Peak, aż po bolid formuły 1.


[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-07-15 10:22:50 ]
  
 
Car of the Year 2004

Wybory odbywają się w dwóch etapach, w pierwszym typuje się 7 samochodów i dopiero między nie rozdziela punkty. Jednemu modelowi nie może przyznać więcej niż 10 punktów i do tego nie dopuszczalna jest równa liczba punktów w przypadku pierwszego i drugiego miejsca. W konkursie tym nie ma podziału ani na klasy, ani też na gatunki pojazdów. W efekcie co roku wygrywa tylko jedno auto. 18 listopada dowiemy się, który z samochodów otrzyma tytuł Car of the Year 2004.

Oto kandydaci:
==========
Alfa Romeo GT Coupe, Audi A3, BMW Z4, BMW serii 5, Citroen C2, Citroen C3 Pluriel, Daewoo Evanda, Daewoo Nubira, Fiat Gingo, Ford C-Max, Ford Streetka, Honda Accord, Jaguar XJ, Kia Opirus, Lancia Ypsilon, Lexus RX 300 , Mazda 2, Mazda 3, Mazda RX8, Mitsubishi Outlander, Nissan Micra, Nissan 350Z, Opel Meriva, Opel Signum, Porsche Cayenne, Renault Scenic, Smart Roadster-Coupe, Subaru Legacy, Toyota Land Cruiser , Toyota Avensis , VW Golf V, VW Touareg, VW Touran.

  
 
Toyota i Expo 2005

Z okazji wystawy światowej Expo 2005 w Japonii Toyota przedstawi autobus bezzałogowy. Pojazdy takie będą kursować w konwojach po trzy, dzięki czujnikom magnetycznym rozmieszczonym wzdłuż drogi. Jednak pierwszy i ostatni autobus prowadzić będą kierowcy, tylko środkowy pojedzie sam. Mają przewozić po terenie wystawy w Aichi 30 tys. gości dziennie.
  
 
O tym niedawno pisałem

Mieszkańcy Nachodki w Kraju Nadmorskim na rosyjskim Dalekim Wschodzie rozjechali we wtorek buldożerem trzy rosyjskie auta w proteście przeciwko podniesieniu o 25-40 proc. cła na import używanych samochodów.

Protestujący doszczętnie zniszczyli samochody marki Żiguli i Moskwicz, bowiem nie zgadzają się na "bandycki podatek" - poinformował o incydencie rzecznik prasowy urzędu miasta. Nowa taryfa celna zostanie wprowadzona pod koniec lipca.

Kierowcy w tym regionie Rosji zarzucili samochody produkcji rosyjskiej, których zła jakość jest już legendarna. 96 proc. jeździ samochodami z pobliskiej Japonii. Ponadto 200 tys. mieszkańców jest w jakiś sposób związanych z handlem i serwisem tych samochodów.

Na początku lipca tysiąc osób przeszło przez Nachodkę, blokując ruch na głównych arteriach miasta w proteście przeciwko nowym cłom. Spalono samochód żiguli.

Kolejny protest zaplanowano na 18 lipca we Władywostoku. Odbędzie się wtedy "pogrzeb rosyjskiego samochodu".

Rosyjskie władze lokalne już w latach 90. chciały zniechęcić do sprowadzania samochodów japońskich, zabraniając prowadzenia pojazdów z kierownicą po prawej stronie, tak jak w Japonii, ale zarzucili ten projekt, obawiając się gwałtownych protestów.

  
 
Cytat:
2003-07-15 10:22:24, jackal pisze:
Car of the Year 2004
Oto kandydaci:
==========
Alfa Romeo GT Coupe, Audi A3, BMW Z4, BMW serii 5, Citroen C2, Citroen C3 Pluriel, Daewoo Evanda, Daewoo Nubira, Fiat Gingo, Ford C-Max, Ford Streetka, Honda Accord, Jaguar XJ, Kia Opirus, Lancia Ypsilon, Lexus RX 300 , Mazda 2, Mazda 3, Mazda RX8, Mitsubishi Outlander, Nissan Micra, Nissan 350Z, Opel Meriva, Opel Signum, Porsche Cayenne, Renault Scenic, Smart Roadster-Coupe, Subaru Legacy, Toyota Land Cruiser , Toyota Avensis , VW Golf V, VW Touareg, VW Touran.



jajk dla mnie to będzie Ave,
ba musi być Avensis
  
 
Test w Auto Świecie

Testowane modele: Ford Fusion 1.4 16V Trend X100,
Mercedes A Lang 1.4 Avantgarde, Opel Meriva 1.6 Cosmo, Toyota Yaris Verso 1.3 16V Sol

Link do AŚ


[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-07-17 11:31:46 ]
  
 
Toyota Automobile Museum

Polecam wirtualne odwiedzenie muzeum samochodów w Nagakute Town w Japonii, obejmujące ekspozycje modeli i replik różnych marek japońskich, amerykańskich i europejskich. Na stronie znajduje sie sporo informacji o poszczególnych modelach oraz zdjęcia.

Tu jest link to muzeum

Po zainstalowaniu QuickTime VR można "chodzić" po piętrach muzeum.
  
 
W sierpniowym numerze "Auto Motor i Sport" znajduje sie bardzo ciekawy opis Toyoty Corolli E11 (1997-2001) . Wysoką ją oceniają jako auto używane. Niestety jeszcze nie zaktualizowali swojej strony www.mpp.pl, więc trzeba szukać w wersji papierowej.

  
 
Cytat:
2003-07-21 11:02:10, jackal pisze:
W sierpniowym numerze "Auto Motor i Sport" znajduje sie bardzo ciekawy opis Toyoty Corolli E11 (1997-2001) . Wysoką ją oceniają jako auto używane. Niestety jeszcze nie zaktualizowali swojej strony www.mpp.pl, więc trzeba szukać w wersji papierowej.



Mam, mam kupiłem w piątek. Zachwycają się strasznie tą EE111. Że niezawodna, że ochrona antykorozyjna, 300.000 bez zaglądania, cuda na kiju. Kupiłem specjalnie bo taka będzie moja następna Tojka. Mam już nawet zaklepaną. (takie są plany). Z tym że szanowne redaktory nie napisały że mój znajomy w swojej EE111 (tej zaklepanej dla mnie) po 140.000 km wymieniał uszczelniacze i pierścienie bo olej łykała także hej. A to nie świadczy dobrze o samochodzie........ Sorry zakochany jestem w Toyocie ale taki rzeczy nie świądczą dobrze o samochodach. (bo niestety mój ojciec ma Citroena C15 z przebiegiem 115.000 km i k.....a mać grama oleju mu nie bierze). Takie żelazo na dodatek klepane w Polsce.
  
 
Dzida, ja tylko zamieszczam wiadomości i odnośniki. Tekst ma na celu krótki opis co można znależć w takim materiale.
  
 
Cytat:
2003-07-21 12:30:05, jackal pisze:
Dzida, ja tylko zamieszczam wiadomości i odnośniki. Tekst ma na celu krótki opis co można znależć w takim materiale.



Jackal, super odwalasz kawał dobrej roboty. Sorry jeżeli zabrzmiało to trochę inaczej. Natomiast musiałem popuścić trochę mojej frustracji dotyczącej zużywania oleju przez Toyoty. Niestety ten problem dotyczy mojej EE101. Ale kończę bo temat był już wałkowany.