Podświetlenie LEDami deski rozdzielczej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ten znajduje.

Na początek opis Blue LEDowania by El Ambassadorre Mejson

Do not forget about LED polarisation!!!! – wicie + i – bo nie bedzie dzialac – lepiej najpierw sprawdzic…i trzymac sie jednej zasady

Zaczynamy od zdobycia czteropaku pifska J
Potem trzeba zakupic diodki i klipsy (niestety klipsy w ASO – kosztuja ok. 1PLN/szt - to sa takie metalowe klamerki mocujace deske do reszty – wsuwa się je na plastikowe wypustki a reszta wchodzi w otwotr i się blokuje) no i ofkors rezystorki

Caly knyf polega na tym żeby dobrze policzyc liczbe diodek i nie latac potem do sklepu (ja kupilem za duzo ale o dziwo wsie zuzylem [hehehe])

Wychodzi tak (diody matowe 3mm): 2(podnosniki szyb)+ 1(ogrzewanie tylnej szyby)+2 (swiatlo przeciwmgielne i halogeny)+2 (el. regulator swiatel) – tutaj montowalem to razem z rezystorkami (chyba 630 Ohm) – cala inwencja zalezy od was, jeśli chodzi o sposób montazu ofkors...mogee tylko podpowiedziec ze nie obejdzie się bez szczypczykow z dlugimi koncufkami (no i cienkimi do tego) – to po to aby dobrze uformowac nozki diodek i rezystoruf...
Diody matowe 5mm: 3(tarcze zegarow), 1(niebieska czesc skali temperatury nawiewu – zapomnijcie od razu o podswietlaniu reszty piktogramow na pokretlach nawiewu na niebiesko ponieważ plastik jest zielonkawy i nie będzie zbytnio przewodzil L wiec ja to rozwiazalem inaczej...ale o tym pozniej...), 3 (zegarek)

Diody matowe czerwone 3mm: po jednej na kazde pokretlo (3szt) – otoz...poprowadzilem do pokretel przewody i na silikon wkleilem tam diody czerwone (sililkon szklarski bezbarwny, przezroczysty) a kabelki ida sobie od pokretel do rezystora (jeden na wsyztskie 3) a potem odpowiednie bieguny do wtyczek z zasilaniem zarowek....
Diody matowe czerwone 5mm: 1 (czerwona skala temperatury nawiewu) i w sumie to wsio – reszty raczej nic nie zrobicie L mnie się nie udalo podswietlic piktogramow oznaczajacych kierunek nawiewu ani nasilenie...

Diody niebieskie soczewkowe (3mm): po jednej na kazde oczko oznaczajace zalaczenie (podgrzewaie szyby, halogeny, itd.) czyli w sumie 3szt J - ale je trzeba polutowac z wiekszym rezystorem (ponad 1kOhm ja mam chyba 1.13kOhma a i tak w nocy mam jak w ufo )

Nie zapomnijcie ze diody swieca na wprost wiec zapomnijcie o wlutowywaniu ich pod katem itp...trzeba wsio prosto wlutowac...

Gdy już mamy wszystko to zabieramy się do demontazu J
Najistotniejszy jest demontaz deski – trzeba to zrobic delikanie ale zdecydowanym szarpnieciem, można podwazac ale tez ostroznie...generalnie nie powinno się nic stac....ale roznie to bywa...ofkors żeby zdjac deske trzeba odrkecic takie dwie srubeczki przy zegarach...przykrecane sa od dolu w gornej czesci...no i potem to już z gorki...zanim sciagniecie deske trzeba odlaczyc wszystkie wtyczki i inne taie ustrojstwa jak kanaly wentylacyjne...
Potem sobie poradzicie....
Z zegarami (trzeba odlaczyc linke predkosciomierza...podwazyc uszka i powinna zejsc bez problemu...
W celu montazu diod wykorzystalem oryginalne mocowania zarowek i wlutowalem w nie diody z rezystorami i potem probowalem czy dobrze swieca (dobrze jest mieć baterie 9V) i odpowiednio formowalem...trzecia dioda swieci na predkosciomierz i jest zamocowana na srodku (ofkors trzeba znszczyc (usunac) zielony plastik który daje poswiate swietlna dla tarcz...), na srodeczku przewiercilem dziurke wiertarka i tam wkleilem diode z rezystorkiem ksztaltujac promien swietlny wprost na zegar...dwie po bokach swieca pod katem na pozostale zegary...
Możecie tez raczej zapomniec o podswietlaniu zapalniczki...raczej nie widzialem tam zadnej mozliwosci (plastik jest zielony L) – jakby się komus udalo proszę o info J
To wsio – w razi pytan slac mejle...




[ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2012-03-03 12:36:24 ]
  
 
Dzięki Wilku. Własnie rozbebeszyłem deskę po tym jak zwariowały mi zegarki po braku masy. Zacznę coś modyfikowac.

Prawdę mówiąc zauwazyłem że kilka żaróweczek podświetlających deskę mi się przepaliło. Na początku chciałem je wymienić ale ... nigdzie takich nie mogę kupić. Chciałem je wywalić z oprawek i włożyć tam nowe. W sklepach są ale większej mocy albo na inne napięcie. Może wiecie gdzie je złapać we Wrocku (w przypadku gdyby nie udała się przeróbka oświetlenia
  
 
Chyba tylko na giełdzie. Szczególnie te małe.