DZIAŁ ---- CORSA - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ogi stronkę oglądnąłem jak tylko zobaczyłem do niej linka Fajnie że i Corsa robi się coraz bardziej popularna i ma swoje fancluby.
A tak nawiasem mówiąc Ogi na zlocie w Wieżycy będziesz chyba jedynym posiadaczem Corsy. Sław ten super samochód i godnie nas reprezentuj Ja niestety nie pojade, bo troszkę za daleko- 600 km w 1 strone mam a na dodatek w poniedziałek po zlocie egazmin poprawkowy Ale mam nadzieję, że relację nam zdasz pełną- obserwacja okiem Corsiarza
Głoś dobrą nowinę o nas - Corsiarzach - na lądach i morzach
  
 
No to może jakieś Corsiarskie spotkanko
  
 
Takie małe g...ko

Padło mi podświetlenie deski rozdzielczej, a dokładnie wskaźnika paliwa.
Czy komuś to się już zdażyło?

Czy jest możliwość zrobić to samemu i jak się to tego dobrać?
  
 
Ogi ja już to przerobiłem. I też mi padło podświetlenie wskaźnika paliwa... Czyżby wstawiali tam jakieś lipne żaróweczki?? A może kolejna usterka fabryczna Corsy Ale niestety nie pomogę ci Nie miałem czasu się z tym bawić więc odstawiłem auto do serwisu i za 20 zł facet mi to zrobił... Po godzince było wszystko OK. A z tego co słyszałem to trochę zabawy dla niewprawionego z tym jest
  
 
Wielkie dzieki Bizonie.
Tak myślałe że to skończy się wizytą u speca nie widziałem tam żadnych śrubek .

Wcześniej pomagało jak walnołem ręką w okolice nadbudowy nad deską, ale teraz chiba padło na amen.
  
 
Aha Ogi- jak dzwoniłem po ASO z pytaneim ile to będzie kosztować to ceny kształtowały się w granicach 100-150 zł !!! za wymianę + żarówki. Najtaniej w ASO znalazłem 50 zł (swoją drogą rozrzut mają fajny ) a pojechałem do nieautoryzowanego warsztatu Opla, bo miałem po drodze i facet za żarówki z wymianą wziął 20 zł. No cóż- TERAZ POLSKA
  
 
Ciekawe ile za tak wielką naprawę będą chcieli w Wawie

A w ASO to tylko złodziejstwo i nic więcej
Pozdrawiam
  
 
mi połowa podświetlania nie świeci, ale wiem że przyczyną jest taka folia ze ścieszkami miedzianymi i mi one się ukruszają, I teraz strach jrest licznik wyjmować :/

Niestety nie wiem jak to jest w Corsach C
A co do żarówek to radze rezystorki dostawić, jakieś z niedużym oporem a zawsze bezpieczniej. i pewniej,
Albo podświetlanie diodami, też nie duży koszt, 1 dioda to 150 z rezystorem na 12V
  
 
I jak się dołącze do grona Corsiarzy, a co tam musimy się trzymac razem co kodzio? Kiedy wyjedizeszw końcu swoim wichrem?
Corse mam od września zeszłego roku troche z nią miałęm zabawy i w razie czego morzecie na mnie liczyć jak będe wiedział to pomoge.
POZDRAWIAM.
  
 
Witojcie
Jak pomozecie to bedzie was wiecej. JA w imieniu kumpla poszukuje kolektora ssacego do Corsy A 1.3 gaznik
603462975 z gory dzieki
NA RA
  
 
Witam!

W grudniu nabyłem sobie nową Corsę 1,2 i po pewnym czasie zaczęły się pojawiać niepokojące dźwięki z okolic deski. Coś rezonuje na nierównościach przy jeździe z niezbyt dużą prędkością.
Serwis mimo 3 wizyt nie potrafi się uporać z usunięciem.
Chodzi o odgłos uderzania o siebie jakich elementów (źle spasowanych plastików, jakich wiązek?), który brzmi jakby jakieś terkotanie. Ostatnio się pograsza i już nie potrzeba dużej ilości nierównej nawierzchni - wystarcza pojedyńcze dziury.
Obecny przebieg to 2500 km.

Napiszcie jak w Waszych Corsach - czy też macie wrażenie, że ktoś czegoś nie dokręcił.

Pozdrawiam
Jac

P.S. W przyszłym tygodniu będę korzystał z rękojmi - ale ponieważ samochód jest w leasingu to nie mogę z niego zrezygnować (czyli odstąpić od umowy), jedynie żądać wymiany na nowy - wolny od wad.
  
 
Jak już pisalem u Diody to mogą być źle dopasowane drzwiczki od schowka. Ja wkleiłem tam podkładni z filu i wszystko jest ok.
Oczywiście jeżeli masz możliwość to walcz o nowy samochód

Mam nadzieje że będziesz częściej odwiedzał stronę klubową
  
 
29 LUTEGO RUSZA OPEL CORSA FAN CLUB
www.corsa.ja.pl

Link do strony OCFC znajdziecie na stronie głównej OKP
[KLUB CORSY]

  
 
Mam pytanie. Nie wiecie ile mocy ma silnik z Corsy B chyba z 1999 X14SZ??
  
 
1.2i City
1.2i Viva CB7468NB C12NZ 1195/33/45-5000
1.4i Viva CBC468NB C14NZ 1388/44/60-5200
1.4i GLS CBC468NL
1.4i Viva Auto CBC668NB
1.4i GLS Auto CBC668NL
1.4Si GLS CB4368NL C14SE 1388/60/82-5800
1.5D City CBA468NE 4EC1 1488/37/50-4800
1.5D Viva CBA468NB
1.5TD Viva CBB468NB T4EC1 1488/49/67-4600
1.5TD GLS CBB468NL

Więcej info znajdziesz na stronie OPEL CORSA FAN CLUB - link znajduje się na stronie głównej OKP [KLUB CORSY]

Czy kolega na zamiar zostać korsiarzem?
  
 
Cytat:


Czy kolega na zamiar zostać korsiarzem?


Ale moja kobieta jeździ takim autkiem od czasu do czasu i się zastanawiałem co ten sprzęcik potrafi Ja się na Viki szykuje, ale to jeszcze poczeka
  
 
UWAGA CORSIARZE

Dzisaj ruszyło forum na
OPEL CORSA FAN CLUB OCFC zamieściłem link do strony głównej.
Mam nadzieję że będziecia zaglądać i tam i do OKP.

Oczywiście nie mam zamiaru "zdradzić" OKP.
  
 
Jestem tu nowy. Proszę o radę.
Założyłem domojej Corsy 1,4i '97 instalcję gazową ze zbiornikiem w miejscu koła zapasowego, ale niestety po tym tył mi bardzo siadł.
Chcę wymienić sprężyny z tyłu, tylko nie wiem na jakie, bo jeśli założę nowe do Corsy to chyba i tak ten tył będzie siedział. Słyszałem, że pasują od nubiry. Mam założone gumy miedzy zwojami - pomogło - tył się podniósł, ale za to zrobił się sztywny. Dlatego właśnie chcę wymienić sprężyny.
Proszę o pomoc
  
 
Cytat:
Padło mi podświetlenie deski rozdzielczej, a dokładnie wskaźnika paliwa.
Czy komuś to się już zdażyło?



W corsie B też padło mi podświetlenie połowy deski chyba w różnych miejscach (połowa prędkościomierza ,pokrętło od nawiewu a potem cała konsola,popielniczka itp.) .Naprawili darmo
przy okazji przeglądu ,oczywiście nie w ASO...
pozdrawiam...
  
 
witam..
mam dwa pytanka..
nigdzie nie mogę znaleźć info na temat przyśpieszenia 0 - 100 corsy B 1500 D (isuzu)..
i drugie / co może być przyczyną braku możliwości przekroczenia prędkości 125 km/h..nadmienię, że dywanik wgniatam do oporu, pedał przyśpieszenia również..a pozostałe osiągi nie odbiegają od standarcików / po zamontowaniu zamiast katalizatorka i tłumika pośredniego tzw. strumienicy nawet nabrał odrobinkę więcej mocy..
dzięki za ew. pomoc.