DZIAŁ ---- ASCONA B C - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Słuchaj Bono ,nic już z tym nie zrobisz śpiewać bede i koniec

a co do stożka to nie wiem może bliżej wydechu musisz go zamocować,żeby szybciej ciepłe powietrze załapał.

Jest jeszcze 2 możliwość tzw. "KOPCIUCH"
-wiercisz dziure dużą w kolektorze dolotowym (zamykaną np. przez korrek wlewu paliwa od malucha czy coś podobnego żeby lewe powietrze nie szło.
noi rano nawijasz na druta szmate moczysz w dynksie i podpalasz wsadzasz w dolot i palisz maszyne,chodzi jak ta lala i jaką moc ma.....
PS:nie no to sposub na stare jelcze czy stary np,w Asconie jeszcze tego nie widziałęm i nie radze próbować
  
 
no co ty elwis, stożek jest po to zeby własnie łapać zimne powietrze i już. ja bym tu oże obstawiał silniczek krokowy, albo zawór EGR, albo regulator napięcia nie mówiąc juz o szczotkach na alternatorze.....
  
 
chlopaki nie mam aparatu - KUŁA MACH!! - ale bedzie w przeciagu kilku dni

PS. Z soboty na niedziele (w nocy) troche pracowalem. pozniej okazalo sie ze trzeba jeszcze robic w niedziele bo czas goni. no i tak wraz z 5 kumplami wykopalismy rowek (18m dlugosci x 0.7m szer x od 0.7m do 1.7 m glebokosci). niby nic ale napieralismy to w podlozu na ktorym stoi Leclerc na Zana w Lublinie. Kur***y mozna bylo dostac zwlaszcza przy cieciu asfaltu i tej podsypki co sie rzuca np pod kostke brukowa. wjechalismy tam z maszyna do ciecia asfaltu (taka jak drogowcy wycinaja dziury w naszych drogach) i sie okazalo ze nie bierze calej glebokosci. ale mieslismy jazde. taki zrabany to dawno nie bylem. zarobilem pare groszy i bede mial na oponki zimowe.

dzieki takim akcjom wiem po co studiuje - ja kiedys bede stal i pokazywal palcem "chlopaki jeszcze tutaj trzeba wybrac troche"

tymczasem ide spac bo ledwo na krzesle siedze
  
 
nie no jak można zgubić klocki hamulcowe zdolniacha jesteś -"Love me tender"

Panie Bonecki oczywiście że na zimę przydałoby się zdemontować problem w mig
  
 
Panie Mariuszu C. no co pan mi tu wogóle opowiada?????zdemontować stożka??nie teraz...jak spadną śniegi....narazie łądownia trzeba zrobić.. a pozatym to takie swojskie ASR na lodzie nie bede sie ślizgał a ni buksował bo nie bedzie ciągu
  
 
Bono a może wywal stożek i zrób intercooler (doładowanie spręzonym powietrzem)?
napewno wszystkie problemy zaginą....

Maryjan nie słyszałeś że:"Elwis potrafi!"




pozdro
  
 
no własnie wywaliłem stożek i wstawiłem standartową patelnie.....hmmm.jazda próbna i zobaczymy jak sie bedzie zachowywał...
  
 
no to już,raz dwa ,para kapci spalona i zdajesz nam relacje czy już jest oki
  
 
no i dupa....dalej to samo!!!a nawet sie pogorszyło...jak nie ma stożka...
a może to świece są już zalane olejem??ide je powykręcać(bo na Briskach mały przebiego można zrobić--może już mi padły??) ide dalej rozręcać potem naskrobie wyniki
  
 
hmm...rozkręciłem alternator, i sie okazało że to szczotki mi sie rozpadły kuoiłem nowe(18zł) i wymieniłem, teraz pozostaje zamontować alternator. poza tym urwał sie wąż od odpowietrzania pod wtryskiem....musze skrócić i na nowo osadzić i jeszcze świece zostają do sprawdzenia....
ps. widziałem super żarówy OSRAM COOL BLUE +10% ponoć super siwecą.... kupuje 100W!!!
  
 
zrobiłem wszystko co opisałem poniżej. alternator daje 13V
ale nadal żabkuje mi na niskich obrotach.....
co to może być??????czy ktoś mi pomoże???
  
 
WidzęPanie Bonecki że spekulacje nie pomogły szkoda
nie masz jakiegoś zaprzyjaźnionego warsztatu, który by coś poradził?
  
 
w tych warsztatach to q**** wiedzą....
sam dojde.........
jak juz tak operujesz nazwiskami, to dodawaj inż. przed nazw już od czerwca mogę operować ty, skrótem.
także czapki z głów, pokłony w kolana i odpopwiednio tytułować
  
 
Słuchaj Pan Panie mg inż hab .................Bono!

Amoże lewe powietrze Ci łapie gdzieś,jakiś przewód podciśnienia czy coś,jakaś pierdoła pewnie
  
 
hmmm.trzeba sprawdzic...coś w tym moze być
  
 
noi jak tam Dj Bono??????

Sprawdziłeś ,doszedłeś do czegoś?
  
 
cholera no nie czaje tego....nadal mi żabkuje, chociaż juz coraz słabiej ,to jednak jesczze troche...hmmm
  
 
mam juz aparat. dzis wieczorem klikne pare fotek. tylko nie wiem gdzie mam je wsylac
  
 
jak to gdzie? samemu załączyć w profilu albo do Maćka
  
 

Mój znajomy blacharz dostał w rozliczeniu Ascone C 1.6 sedan 4 drzwi. Auto nie ma już silnika, reflektorów i tylnej szyby a poza tym jest całe i w dobrej kondycji blacharskiej.
Bono jeśli szukasz drzwi to sprawdzałem są ok.
Kolor srebrny metalic. Tapicerka czarna lub granatowa.Ceny pyszne!