Wymiana oleju w skrzyni biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy w Essim jest przewidziana?? Jeżeli tak, to po jakim przebiegu?? Jak sprawdzić, czy olej jest jeszcze OK??
Poziom w miarę, korek spustowy jest??
  
 
z tego co mi wiadomo to nie przewiduje się wymiany oleju w skrzyni /manualnej/ tylko kontrolę jego stanu - ale jak go skontrolować to nie wiem
  
 
wymiany sie nie przewiduje, ale oczywiście można wymienić jak ktoś bardzo chce
  
 
Cytat:
2004-12-09 15:24:52, slawas1 pisze:
z tego co mi wiadomo to nie przewiduje się wymiany oleju w skrzyni /manualnej/ tylko kontrolę jego stanu - ale jak go skontrolować to nie wiem


kontroluje się bardzo prosto - odkęca się jedną śrubę (z przodu skrzyni) i sprawdza, czy poziom oleju jest zaraz pod jej otworem.
Oczywiście samochód musi stać w poziomie
  
 
nie wymienia sie. ale mozna. korki spustowe sa 2 po prawej patrzac od przodu auta(sroba z takim dlugim trzpniem). a wymienic mozna kiedy olej jest zamias czerwonego pomaranczowy lub ciemno zolty... do manualow forda zaleca sie pelne syntetyki atv(czerwone oleje do automatow)
  
 
Cytat:
2004-12-09 18:47:56, liked pisze:
....zamias czerwonego pomaranczowy lub ciemno zolty... do manualow forda zaleca sie pelne syntetyki atv(czerwone oleje do automatow)


No to w końcu leje sięc czerwony, czy nie?? Skoro czerwony był oryginalnie??
Ale i tak chyba nie będę wymieniał jak nie trzeba...
  
 
leje sie czerwony ze wzgledu na to ze nie jest taki gesty a jak sprawdzisz swoj olej, to zobaczysz ze na zielony on nie wyglada chyba ze ktos juz takiego kiedys nalal przed toba.