Olej który wybrać??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem własnie Essia ale mam problem, jaki olej wlać?Polecono mi Mobil1 koszt ok.150zł za 4litry a wchodzi 4.25litra więc mały problem. Drugi polecono mi olej High Performance z napisem FORD podobno orginalnie go leją. Rocznik '95 przebieg 134.500km. Poradźcie coś!!! :) tony.soprano@op.pl
  
 
... he .... ja leje ELF Evolution ..... to jest full syntetyk ..... z tego co sie orientuje to Fordowski jest półsyntetykiem ..... jak jezdziłeś na syntetyku to możesz zalaś półsyntetyk .... ale odwrotnie juz niee ..... ja bym na twoim miejscu zalał mobila ....

... mam przebieg mniejszy od Twojego o 4 tys km ..... chyba lepszy będzie Mobil ....
  
 
Zalej Mobil1 10W40 Super S. Dobry olej semi-syntetyczny.
  
 
Mobil1 5W50 na allegro po 110-120PLN z przesyłką. A tak właściwie to wchodzi 4l, a nie 4,25l - wiem z doświadczenia, bo za mną już 7 wymian. Zawsze leję Mobila1 5W50 i mogę go polecić
  
 
Dawaj połsynt. bo syntetyk bedzie ci wyciekal po jakims czasie.I trak 4litrki wchodzi a jak z beczki nalewasz to i tak taniej niz w plastiku.A przczyscic mus i tak i tak siliniczek pozdro.
  
 
Również popieram,zalej swego Essiego Mobilem 1 Super S 10W40 oczywiście półsyntetykiem bo taki najlepiej nadaje się do samochodów z takim i większym przebiegiem.Sam na takim oleju jeżdżę.A jeśli faktycznie wejdzie Ci 4,25 l to pozostałość będziesz miał jak znalazł na ewentualne dolewki ,chyba ,że silnik nie będzie brał ani deka oleju.
  
 
Polecam fordowski olej FORMULA-E 5W40 (albo 30 nigdy nie pamiętam )
  
 
No Mss

Bo już nie wiedziałem co się dzieje. Żeby nikt nie jeździł na Formułce (5W-30). W ABSCar koszuje 105PLN/5L. Litr niestety zostaje, ale i tak wychodzi najtaniej. No i to Mobil, tylko ze znaczkiem Forda.


A jak ktoś chce dobry, to niech sobie kupi Motula 5W-30 spec. Ford za 55PLN/l.

Pzdr.
  
 
Cytat:
2004-12-07 20:47:44, Skolmi pisze:
No Mss Bo już nie wiedziałem co się dzieje. Żeby nikt nie jeździł na Formułce (5W-30). W ABSCar koszuje 105PLN/5L. Litr niestety zostaje, ale i tak wychodzi najtaniej. No i to Mobil, tylko ze znaczkiem Forda. A jak ktoś chce dobry, to niech sobie kupi Motula 5W-30 spec. Ford za 55PLN/l. Pzdr.



no to ja u siebie drożej płacę - około 130zł za 5L
  
 
byle nie lotosem
  
 
Ja też mam teraz mobil1. Ale następnym razem zaleję albo Castrole RS 10W60, albo Valvoline Max Life 10W40.
  
 
A czy do mojego essiego 1,6 16V z przebiegim 185tys mogę wlać spokojnie olej Fordowski 5W30. Jeżdzony tylko na gazie od nowości bo sprowadzony miesiąc temu z Holandii z oryginalną instalacją. Co było wlane wczesniej tego nikt nie wie.
  
 
Cytat:
2004-12-21 19:45:51, dipol5 pisze:
A czy do mojego essiego 1,6 16V z przebiegim 185tys mogę wlać spokojnie olej Fordowski 5W30. Jeżdzony tylko na gazie od nowości bo sprowadzony miesiąc temu z Holandii z oryginalną instalacją. Co było wlane wczesniej tego nikt nie wie.


NIE NIE NIE!! Nie lej syntetyka jeśli nie wiesz, co było lane. Optymalnie polecam dobry 10W40 (np. Mobil1) albo minerał 15w40, ale ten potrafi zgęstnieć na mrozie. Nie lej syntetyka jeśli nie masz pewności, że od początku nie był lany syntetyk.
  
 
A ja leję ORYGINALNY fordowski olej pół syntetyk do mojego essiego . Cena porównywalna z Mobil 1 , a ma się pewność, że to właściwy wybór. Polecam

  
 
shell helix super... mam wiec polecam
pozdr.
  
 
niewazny producent czy to będzie (Mobil ,Shell , castrol) najważniejsze bys nie zalał sobie autka pełnym syntetykiem czyli by pierwsze częśc oznaczenia oleju była wiekasz a od"10" a jaki to bedzie olej to juz zalezy od zasobności portfela .........pozdr
  
 
Cze.A ja mam jeszcze Endurkę 1.3 i leję pelny syntetyk.Troszkę robię w smarach i olejach, a dla Ciebie, kolego dałbym jak paru moich poprzedników pisło półsyntetyk.Nie reklam€ję Mobila.........ale warto,zalać.Pozdrowki.Miłej jazdy Essiem.
  
 
kolega z siemianowic.... niech kolega sie odezwie na gg to moze spotkamy sie na jakims spocie pod norauto w katowicach
  
 
essinkę swoja zalałem TOTAL-em q 7000 10W40 i nie narzekam ..
  
 
Ppopieram kolegow, tez jezdze na Mobil 10W40 Super S (polsyntetyk). W najnowszej ulotce z makro jest bodajrze promocja na niego i kosztuje kolo 93 zł, a normalnie w makro za 102 zł.

Pozdrawiam