Ogrzewana przednia szyba

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Szukałem wątku ale szukacz nie znalazł więc gdybym powtarzał temat to z góry przepraszam.

Zauważyłem ostatnio że niektóre "nitki" w ogrzewaniu przedniej szyby nie działają i teraz nie wiem czy jest to zrobienia czy trzeba poczekać aż wiecej takich nitek padnie i wtedy wymienić całą szybę.

Może ktoś z forumowiczów spotkał się tym problem?

Pozdrawiam
  
 
Z tego co się orientuje to z niedziałającą nitką nie da się nic zrobić. One są wtapiane w szybę i nie ma wg mnei technicznej możliwości. Wiec chyba pozostaje opcja nr2. Wymienic całą szybe, albo ustawić sobie nadmuch na szybę. Niektórzy przeciez nie mają takiego luksusu Pozdrawiam
  
 
Trochę szkoda że to prawdopodobnie nienaprawialne.

BTW. Jest to trochę wkurzające kiedy po paru sekundach od włączenia robią sie paski na szybie.

Czy ktoś wie może ile kosztuje zakup i wymiana takiej szyby ?

@hepos
Dzieki za odpowiedź
  
 
Nie wiem jak w przedniej szybie ale ogrzewanie na tylnej mozna naprawiac. Sa specjalne "kleje przewodzace" ktorymi laczysz przerwane nitki. Jezeli w przedniej szybie nitki ida po szybie a nie w srodku szyby to mozna naprawic
  
 
Niestety idą w środku, w koncu muszą być nie widoczne
  
 
Cytat:
2004-12-20 11:24:54, borys pisze:
Nie wiem jak w przedniej szybie ale ogrzewanie na tylnej mozna naprawiac. Sa specjalne "kleje przewodzace" ktorymi laczysz przerwane nitki. Jezeli w przedniej szybie nitki ida po szybie a nie w srodku szyby to mozna naprawic


Tylko, ze tylna szyba ma ogrzewanie na zewnatrz w postaci dosc grubych paskow, ktore sie nagrzewaja a w przedniej jest cieniutenki drucik w ksztalcie rozplaszczonej spirali (tak zeby byl praktycznie niewidzialny )i przypuszczam, ze jest pomiedzy dwoma warstwami szkla (ale tego nie wiem na bank).
  
 
Cytat:
Tylko, ze tylna szyba ma ogrzewanie na zewnatrz w postaci dosc grubych paskow, ktore sie nagrzewaja a w przedniej jest cieniutenki drucik w ksztalcie rozplaszczonej spirali (tak zeby byl praktycznie niewidzialny )i przypuszczam, ze jest pomiedzy dwoma warstwami szkla (ale tego nie wiem na bank).



Dokładnie, te spirale zą poprostu wtopione w szybę
  
 
Koszt takiej szybki to ok. 700 zł.
Pozdrawiam
  
 
ratunek jest tylko w sytuacji gdy nie grzeje polowa szyby, wtedy trzeba oczyscic mase (na blotnikach przednich ) u mnie brazowy kabelek mk5 , w przypadku pojedynczych paskow- wymiana szyby
  
 
u mnie wogule nie dziala ogrzewanie przedniej szyby, od zakupu... besppiecznik caly... nie wiecie co to moze byc ?
  
 
Cytat:
2004-12-20 20:41:08, marek-marecki pisze:
u mnie wogule nie dziala ogrzewanie przedniej szyby, od zakupu... besppiecznik caly... nie wiecie co to moze byc ?



A slychac przekaznik jak wlaczasz przycisk?

U mnie nie swieci dioda ogrzewania, ale zrobilem tak (oczywiscie zanim byl szron i snieg by zobaczyc czy dziala:
dalem na luz i wcisnalem przycisk ogrzewania - wyraznie slychac przekaznik i spadek obrotow silnika - wniosek ostro zre prad czyli dziala
Jak bezpiecznik caly i przekaznik slychac to moze podlaczenie napiecia pod szybke? Ale niestety nie wiem gdzie szukac..

Ps dziwna rzecz w trakcie odpalania silnika zapala mi sie dioda ogrzewania przedniej szyby, ale jak wlaczam ogrzewanie to nawet nie mrugnie ????? Co jest?
  
 
dobrze mówisz gooral, ja raz pamietam jak mialem właczone światła, ogrzewanie przedniej, tylnej, lusterek. no i dmuchawa na 3 to jechało sie jakby było 20 KM mniej... i wszystko przez te prądożerne stworzonka, więc w ten sposób mozna sprawdzić