Silnik 2.5 v6 z mondeo do essiego?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy jest to wogóle realne? Wydaje mi się, że jest trochę gabarytowo przyduży. Ewentualnie jaką skrzynkę przypasować?
  
 
ciezko moze byc - popytaj mejsona - on cos myslal - moze zrobil jakis krok naprzod
  
 
to chyba bylo jush poruszane na forum chyba

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
ostatnio oglądałem znajomego mondeo z tym silnikiem. i powiem że on tam się ledwie mieści . tak więc nie wydaje mi się żeby dało się go włożyć do essiego. na pewno prościej byłoby wpakować /jak to już krtoś nie dawno pisał/ silnik 2,3dohc ze scorpio /143KM ale duży potencjał/
  
 
Cytat:
2004-12-15 12:39:21, slawas1 pisze:
ostatnio oglądałem znajomego mondeo z tym silnikiem. i powiem że on tam się ledwie mieści . tak więc nie wydaje mi się żeby dało się go włożyć do essiego. na pewno prościej byłoby wpakować /jak to już krtoś nie dawno pisał/ silnik 2,3dohc ze scorpio /143KM ale duży potencjał/



Też mi się wydaje,że się nie zmieści się. A co do tego 2.3 dohc to nie jestem przekonany. Najlepiej to chyba 2.0 dohc z rs`a.
  
 
Cytat:
2004-12-15 17:44:28, Tsport pisze:
Też mi się wydaje,że się nie zmieści się. A co do tego 2.3 dohc to nie jestem przekonany. Najlepiej to chyba 2.0 dohc z rs`a.


ale 2,0 i 2,3 wizualnie i gabarytami są identyczne
  
 
2.9 v6 ze Scorupiaka siedzi w Poldku, to do Essiego też chyba wlezie Gorzej tylko z podpasowaniem odpowiedniej skrzyni...
  
 
ale poldolot ma silnik wzdłużnie ustawiony i to znacznie ułatwia sprawę, a co do skrzyni to w mondeo 2,5 jest MTX75 czyli taka sama jak w RSie aha i mondeo ma jeszcze po dwa wałki rozrządu na jeden rząd cylindrów a ty piter jak mniemam masz 2,9 12v czyli silnik z mondeo jest dużo szerszy


[ wiadomość edytowana przez: slawas1 dnia 2004-12-15 18:53:54 ]
  
 
a ten mkV cabrio jaki ma silnik? RS2300? byly takie? czy to jakis kombinowany z innego auta? bo wyglada ciekawie...
  
 
Cytat:
2004-12-15 23:46:36, bizzy85 pisze:
a ten mkV cabrio jaki ma silnik? RS2300? byly takie? czy to jakis kombinowany z innego auta? bo wyglada ciekawie...



Hehe, to pewnie 2.0 rozwiercone na 2.3.
  
 


mało prawdopodobne ale nie niemozliwe
  
 
Cytat:
2004-12-15 17:53:07, slawas1 pisze:
ale 2,0 i 2,3 wizualnie i gabarytami są identyczne


ale 2.0 ma 150 km a 2.3 jak sam pisałeś 147. A po zatym 2.0-był wkładany do essiego a 2,3 nie i to przemawia jeszcze na jego niekożyść. Wydaje mi się, że jak bym miał wybierać z tych 2 silników to bym chyba wybrał 2.0.
  
 
Cytat:
2004-12-14 20:43:46, PUNIU pisze:
ciezko moze byc - popytaj mejsona - on cos myslal - moze zrobil jakis krok naprzod


Może Mejson coś napisze?
Ciekawe czy coś wykombinował?
  
 
Cytat:
2004-12-16 00:21:10, toradek pisze:
Hehe, to pewnie 2.0 rozwiercone na 2.3.



ciekawe czy ta blaszka z napisem czasem nie pasuje do silnika 2l (tuning wizualny)
  
 
a np 2,5 Td (fordowski) wszedl by do essiego bo moge miec takowy za 1500 zl + transport pare miesieczny wcisnol bym taki do essiny ??


[ wiadomość edytowana przez: zeus666 dnia 2004-12-16 20:33:02 ]
  
 
Cytat:
2004-12-15 18:52:07, slawas1 pisze:
ale poldolot ma silnik wzdłużnie ustawiony i to znacznie ułatwia sprawę, a co do skrzyni to w mondeo 2,5 jest MTX75 czyli taka sama jak w RSie aha i mondeo ma jeszcze po dwa wałki rozrządu na jeden rząd cylindrów a ty piter jak mniemam masz 2,9 12v czyli silnik z mondeo jest dużo szerszy



nie nie ja u siebie chowam pod maską skromne 4 flaszeczki
  
 
A tu macie V8 http://www.funpic.hu/en.picview.php?id=20623&c=-1&s=dd&p=6
  
 
Cytat:
2004-12-16 20:18:08, PUNIU pisze:
ciekawe czy ta blaszka z napisem czasem nie pasuje do silnika 2l (tuning wizualny)


o tak piniu, na pewno dodaje /ten tuning wizualny/ ze 20KM
  
 
Pytanie bylo i jest ciekawe ale jakos nikt konkretnie nic nie odpowiedzial. Przegladalem rysuneczki w pewnym programie i cos mi sie nie widzi mocowanie tego silnika. Mondeo ma bardziej rozbudowane przednie zawieszenie, m.in. ma przednia belke, na ktorej jest lapa silnika. W Essim tego nie ma. Poza tym patrzac od przodu silnika z lewej jego strony lapa jest mocowana na gorze, w Essim na dole do podluznicy. Tak jest i ze skrzynia biegow, Essi ma lape od dolu podluznicy i jeszcze kolejna do belki zawieszenia. Ale patrzac z drugiej strony to moje 2.0 i mondeowskie 2.0 sa bardzo podobne, co za tym idzie mimo innego sposobu mocowania mozna by pewnie bez wiekszych problemow przelozyc 2.0 z Mondeo do Essiego. Czy jest to do zrobienia z V6 to nie wiem. Z trzeciej strony Ford to Ford... Rozwazal to ktos? Jakies pomysly? Wskazowki?
  
 
Ja coraz bardziej rozważam wycieczkę do Anglii w poszukiwaniu rozbitego RS'a coby z niego serce ze skrzynią, całym osprzętem wyjąć. No i zawieszenie i hamowniki też. Ale nie wiem na ile to realne jest....