NASZE REMONTY....itp naprawy - zdjecia - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-01-09 11:53:56, trez pisze:
dzis wieczorkiem siade poszukam zdjec i zrobie w miare mozliwosci dokladny opis wymiany progow ... pochwale sie ze wymienialem razem z blacharzem na poczatku pomagalem jedna strone a potem to spawalem hehe nie nalezy sie bac migomatu !!



bede dzwieczny

generalnie bede dzwieczny tez za info w postaci np foto,jak obspawywac mocowania wahaczy i podluznice itp

zaraz zarzuce foto,jak mi spartolil robote jeden koles,poniewaz go nie przypilnowalem

Nie wiem,ktore too,bo mam duzo linkow do fotek,ale chodzi o badziewne "przycykanie" blachy,w zakolach i przy podluznicy....zaznaczone zielonym kwadratem

a reszta to fotki z mojej walki z diaxem w poszukiwaniu czystego metalu pod rdza...
jak widac poprzedni lakiernik nie zalowal szpachli...a przednie blotniki i ich ranty to w zasadzie bylo tylko i wylacznie wlokno szklane.....kolezka mozna nazwac mistrzem szpachlowania!!!!!moze powinien robic lodzie???































[ wiadomość edytowana przez: el_comendanto dnia 2005-01-09 18:14:35 ]
  
 
ok jak wszyscy to wszyscy moje fotki ale juz nieaktułalne 123
  
 
wiem wiem el_comendanto dzis postaram sie to zrobic ewentualnie jutro rano

sorka poslizg duzo pracy
  
 
mam chwilowy problem z serverem nie moge zrzuc zdjec
wiec lada dzien jak sie ruszy instruktarzowa wymiana progow !
  
 
kolejna porcja fotek od barta-bielsko...


mi sie podobaja widac ze praca remontowa idzie w dobrym kierunku !!
no panowie chwalic sie dalej watek podumiera




  
 
Na stronie klubowej dodalem artykul o wymianie progow i blotnikow

zapraszam

pare fotek dla zachety






  
 
To jak wszyscy się chwalą remontami to ja też podzielę się remoncikiem mojego 128 Special, narazie bez foto- brak cyfrówki. Po przeszło 6 miesiącach od zakupu, rozebrniu auta na czynniki pierwsze zebrałem wszystkie części niezbędne do remontu blacharskiego tj: pas przedni, błotniki przód i tył, podszybia przód i tył, progi, poszycia drzwi, nadkola tylne- większość tych rzeczy fabrycznie nowe kupione z drugiej ręki. Przy rozbieraniu powychodziła fahowość i solidność poprzednich własciceli auta :: krótko mówiąć pare napraw blacharskich było totalnie spier... lub zrobione przy użyciu kitu i włókna szklanego. Jak się patrzy teraz na auto to nie przedstawia on pozytywnego widoku. Jak dorwę się do cyfraka to porobię fotki.
pozdrowienia dla poprzednich własicieli

[ wiadomość edytowana przez: Grzesiek75 dnia 2005-01-26 16:07:11 ]
  
 
Grzesiek75 czekam na fotki
ja powiem szczerze ze 127p ktora remotuje byla przez poprzedniego wlasciciela solidnie i jednoczesnie metoda czolgowa zrobiona... mnie to cieszy nic nie musialem poprawiac tylko wypiaskowalem i oczyscilem....

specjal tez byl cos tam spwany ale bede porapwiac bo nie ktore rzeczy zrobie jeszcze solidniej....

  
 
Na temat remontów blacharskich mojej 8mki to nie chcę pisać jak i co i kto robił bo... np. spawy spawarką elektryczną tak że jak ręką pociągnołem to puszczały, blacha spawana na kompletnie zgnitą blachę i to na surowo tzn. bez podkładu itp itd dużo by pisać. No ale cóż takie są "zalety" starszego auta.
  
 
no panowie nie obijac sie wiosna idze do roboty i slac foty !!
ja ruszam w tym tyg dalej z praca
a to nadeslal kolne fotki z remontu bart-bielsko widac ze siodemka bedzie zrobiona na picus glancus







  
 
no Treziu w poniedziałek spodziewaj sie na maila fotek, bo jak dobrze pojdzie to 7ke przytargam od lakiernika,a polakierowana jest super...
  
 
chodzby moja widzial hehe jakies 2 miesiace temu no bart to na slowacje pojedziesz bedziesz mial czym mobilizujcie sie i zbierac kase.
Fajna czy zostanie biała ??
  
 
7ka jest juz po lakierce, została polakierowana( biala corsa) zblizony do orginału... jak sie wyrobie to na słowacje na pewno pojade
a to ponizej to podkład na razie...
  
 
No to teraz ja sie pochwalę:
Tak będzie wyglądać za jakieś 3-4 miesiące

Ale niestety tak wygląda teraz:

Jutro biorę sie za progi, później drzwi. Za małe pieniądze łapię błotniki od 127 mkIIIsport szerokie (oryginalne), felgi kołuję. Silnik będzie taki, jaki jest - 903. Poprzedni własciciel tragicznie traktował to auto. Słowo tragicznie nawet jest jeszcze słabym określeniem. Aktualnie i tak już jest w niezłym stanie. Wcześniej wyglądał jak ta zastavka z tyłu:

Coś jest w niej takiego, co przykuło moja uwagę.Mianowicie w 99% silnik seryjny! rzecz, którą musiałem dopiero zmienić ze starości, to przewody zapłonowe. Reszta jest JESZCZE SERYJNA!!! a) nawet nie wiem jakim cudem to jeszcze jeździ b) TO NAWET BARDZO ŁADNIE JEŹDZI!. Cichutki, zwinniutki i pali mi 6l na mieście przy średnio-agresywnej jeździe. Silnik jest naprawde udanym modelem, lub trafiłem na zagrzebistą sztukę.
  
 
No jeśli tak będzie wyglądać, to będzie to jedno z niewielu ładnych mk3
PZDR
  
 
chłopaku od mk.III trzymam kciuki zeby ci zapał nie zgasł, bo efekt może być całkiem w cipke.
ja w piątek po 2 miesięcznych bojach przwróciłem do zycia pscołe, dostała nową tarcze, docik i łozysko oporowe. Plus wymieniłem własnymi rencyma pęknięty pierścien synchronizatora od 1 biegu.
wczoraj natomiast debiutowałem trutniem na zlocie warszaw i syren. Niby zupełnie inne auta i klimat, ale czerwony dziwkowóz wzbudzał duże zainteresowanie. Jeden pan, Grzegorz Jędraszczak, ten od syren "laminat" ogląda moje auto i mówi:
- taaak... to było to auto o którym marzyły każde dorastające panienki w jak byłem w twoim wieku"
  
 
Panowie...a jeszcze pliz o poradę...jestem zielony w silnikach, a chcę jak najwięcej uzyskać z mojego silnika 903.To jest full seria. mało który silnik jest tak fabryczny jak ten! cut, że jeszcze jeździ. Oprócz uszczelki pod głowicą, zmieniłem w niej przewody zapłonowe. Reszta jest JESZCZE FABRYCZNA...ale przechodząc do tematu, jak mogę dobrze wyssać moc z mej mkIII ? Biorąc pod uwagę, by nie zmieniac za mocno spalania. Aktualnie pali 5 na trasie 6 na mieście.


[ wiadomość edytowana przez: eolmint dnia 2005-02-22 20:21:17 ]
  
 
Temacik został przyklejony, żeby nie trzeba było daleko szukać, albo tworzyć nowego
Myślę, że za jakiś czas utworzy się z tego mała encyklopedia obrazkowa, przydatna dla wielu siódemkowców.
Wklejajcie i opisujcie
Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: Wujek-Kajtek dnia 2005-03-13 18:24:39 ]
  
 










[ wiadomość edytowana przez: Andzi dnia 2005-03-31 20:20:12 ]
  
 
oto zdjęcia mojego fiata po malowaniu




co sądzicie o kolorze ??