[Ładowanie] [alternator] i [reg. napięcia] - różne problemy - Strona 17

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sprawdzalem mase i wszystko jest ok Mozliwe ze to napewno alternator a nie cos innego?

[ wiadomość edytowana przez: Lysy198508 dnia 2009-07-30 20:02:12 ]
  
 
Mam taki problem mianowicie: od jakiegoś czasu zaczęły mi przygasać światła na krótki czas, ostatnio po naładowaniu akumulatora po ok. tygodniu o dziwo nie mogłem go zapalić więc podłączyłem znowu akumulator żeby się podładował ku mojemu zdziwieniu akumulator był cały rozładowany.

po powrocie z pracy wziąłem miernik i sprawdziłem napięcie na akumulatorze: podczas spoczynku było 12V gdy go zapaliłem i chodził na wolnych obrotach napięcie wynosiło 13,6V lecz po pewnym czasie spadło do 12,3 a alternator się wyłączył (tzn. wszystko się kręciło tylko nie było słychać jak się ładuje) po kilkunastu sekundach załączył się potem zgasł i tak w kółko czy to na maksymalnym obciążeniu czy na wysokich obrotach,
alternator załączał się i po chwili gasł.

dodam że kontrolka od ładowanie przy zapalonym silniku nie świeciła się nigdy.

co może być tego przyczyną??
  
 
Witam!
Pytanie,-może ktoś zna z widzenia ten model alternatora.
Użytkowany dotąd w abimeksie po wczesniejszej kompleksowej regeneracji ,odmówił dalszej współpracy.
Myślę o zakupie mostka prostowniczego,pytanie jakiego i do jakiego modelu -Magneti Marelli ...?i moze coś więcej się dowiem.
Jesli zdarzyło się komuś kupować ten mostek proszę o namiary(symbol i gdzie był do nabycia).
Był montowany w GSI, ale konkretnych oznaczeń niestety własnie mi brakuje.
http://img15.imageshack.us/img15/3122/magnetiw.jpg

Dzięki z góry.
  
 
Z mostkiem to najlepiej wymontowac stary i isc do elektronicznego i dobrac diody , lub isc do sklepu motoryzacyjnego i dobrac caly mostek.
  
 
Tak ,tak własnie kombinuje,tylko jeszcze lepiej byłoby wpisać symbol odpowiedni i zamówić np. w jakimś sklepie netowym.
No ale może jeszcze ktoś się odezwie i będzie więcej konkretów.
  
 
witam ..mam prośbę o pomoc i pytanie...
mam alternator a fiata cc...i teraz chcę go podłączyć do fso..ale zauważyłem że ten altek od cc ma na kole wyryte strzałki które wkazują że jak go podłącze do fso to sie będzie kręcił w drugą stronę..
co się stanie jak go podłącze...spali się ..pojawi się plus na obudowie..czy nic się nie stanie( tylko po co te strzałki)...
pozdr????