Biały nalot pod korkiem wlewu oleju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co znaczy ten obiaw białego nalotu pod korkiem wlewu. czy to uszczelka pod głowicą???
  
 
jesli masz gaz, to normalka.. wilgoc w oleju.. na dluzszej trasie sie jej pozbedziesz. jesli nie masz gazu, woda dostaje ci sie do oleju. prawdopodobnie uszczelka pod glowica. sprawdz czy ci oleju przybywa.
pozdr.
  
 
Zmień olej najczęsciej lotos się pieni.
  
 
Dzięki za info. Oleju raczej ubywa cos około. 1 litr na 5000 km.
Wciągu tych dni zrobiłem około 1000 km i jak zaliczałem kałuze to mi się dławił kolega mówił iż to wina uszczelki pod głowicą. Ale chyba nie do końca Mój silniczek 1,3 jest odsłoniety i łatwo go zalać jak sie wjedzie w kałużę. Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-01-02 21:58:43, liked pisze:
jesli masz gaz, to normalka..


No nie wiem, ja mam gaz i nie występuje. A trasy robię po śerdnio 25km (do pracy)
  
 
Ja mam gaz i czasem mi sie lekki majonezik zrobi ale tez mam cienki olej Lotos semisyntetic 10w40 trasy robie po 7 km a czasem po 2 km
  
 
Cytat:
2005-01-03 00:14:44, Rick_3 pisze:
Ja mam gaz i czasem mi sie lekki majonezik zrobi ale tez mam cienki olej Lotos semisyntetic 10w40 trasy robie po 7 km a czasem po 2 km



zmien olej na np penzoila z7 formula - te same paramtery a majaonezik sie nie pojawia - ja codziennie jade 1km do pracy potem 1km do drugiego budynku i km spowrotem i km do domu
  
 
Spokojnie, nie straszcie tu kolegi pęknetą głowica lub uszczelką , taka biała smuga pod korkiem oleju podczas zimy jest jak najbardziej normalna, szczególnie jak się dużo jeździ, bo jak jedziesz raz dziennie i to do sklepu i spowrotem to tego nie widać ale podczas dłuższej jazdy kiedy silnik się porządnie zagrzeje to coś takiego może się dziać. Zresztą dokładnie to jest opisane w jednym z leksykonów które sprzedawał Auto Świat. Tak więc nie ma się czym przejmować.
  
 
No to mnie uspokoiliście, mam to samo, taki jak to określiliście majonezik pod korkiem i na bagnecie. Mam gaz i lotosa, już myślałem że to jakaś poważna sprawa a silnik niecały rok po kapitalce.
Uff
  
 
kielwk.. normalka, serio...
daz.. na odwrot.. jak robisz krotkie terasy wilgoc sie utzrymuje w oleju.. jak robisz dluzsze, wilgoc z nagzanego oleju odparowuje
  
 
Czyli powinno wszystko byc ok?
  
 
tak w odpowietrzeniu korbowodu lub pokrywy zaworow tez mozesz miec taki nalot