Skrzynia biegów essi...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc,

Pytanie do klubowiczy.
Aktualnie szukam "nowej uzywanej" skrzyni biegow do mojego essiego, jako ze w mojej cos stuka, a mechanik stwierdzil ze prosciej i taniej wychodzi kupic sprawna uzywana skrzynie, niz nowe czesci do tej zepsutej.
Niestety twierdzi ze taka skrzynia na szrotach itp... to koszt okolo 1.3-1.6k pln.
Znalazlem sobie czlowieka na allegro ktory ma zdecydowanie taniej skrzynie biegow, bo w granicach 600-700pln jednak nie mam pojecia jaka jest mi potrzebna, a on zeby dopasowac odpowiednia potrzebuje informacji o przelozeniach poszczegolnych biegow itp...

Moj essi to dziwna wersja, bo fabryczne kombi z silnikiem i "bebechami" od XR3i (z tym najmocniejszym silniekiem 1.8 16V, ponoc 130KM)

CZy ktos z was moze mi polecic jakies miejsce gdzie mozna szukac takiej skrzyni biegow? Albo ma jakies bardziej szczegolowe dane "o co pytac" przy szukaniu?
Wiem tylko ze (informacja od mechanika, ponoc miala byc wystarczajaca) skrzynia to model BC, mocowana do silnika z rozrusznikiem z przodu.

Niestety osobiscie nic mi to nie mowi

ps. A moze ktos ma jakiegos sprawdzonego mechanika od skrzyni biegow w Krakowie ewetualnie posiada takową do sprzedania?
  
 
Nie wiem u którego juz byłeś?
  
 
Powiem Ci, ze troche duzo, ja kupilem do swojego essiego za 450zl i sadze, do ok. 600zl powinno udac Ci sie kupic.
Ps. Na allego byl gosc ktory mial duzo skrzyn do roznych aut i swojego czasu dawal gwarancje... Przywozil te skrzynie z niemiec. Poszukaj, nie koniecznie wsrod essich
  
 
O ile się nie myle to każda skrzynia jest odpowiednio oznaczona, u mnie jest to widoczne od góry obok dźwigni sprzęgła. A koszt takiej skrzyni to maksymalnie 600zł. Jak chcesz to mogę się zapytać na zaprzyjaźnionym schrocie.
  
 
Cytat:
2005-01-05 18:41:53, Bobo-TM pisze:
O ile się nie myle to każda skrzynia jest odpowiednio oznaczona, u mnie jest to widoczne od góry obok dźwigni sprzęgła. A koszt takiej skrzyni to maksymalnie 600zł. Jak chcesz to mogę się zapytać na zaprzyjaźnionym schrocie.



Byl bym bardzo wdzieczny.
Niestety moj zakres wiedzy odnosnie budowy samochodu jest mocno ograniczony, obawiam sie ze spisujac ten symbol skrzyni biegow mogl bym go pomylic z numerem seryjnym silnika

Tak czy siak dziekuje wszystkim za info... przynajmniej wiem w jakim przedziale cenowym szukac.
  
 
Cytat:
2005-01-05 16:58:04, Henryk pisze:
Nie wiem u którego juz byłeś?



U tego...
http://www.fortax.pl/
  
 
jakie masz lapy? jestem w stanie zalatwic kazda skrzynie, ale musze wiedziec jakie masz mocowania
  
 
Cytat:
2005-01-06 00:01:08, liked pisze:
jakie masz lapy? jestem w stanie zalatwic kazda skrzynie, ale musze wiedziec jakie masz mocowania



No wlasnie w tym problem ze niewiem.
Jesli mozesz mi napisac o co _dokladnie_ mam zapytac mechanika, to moge do niego podjechac i ponudzic zeby to sprawidzil
Niestety sam ci nic nie powiem. Nawet nie mam kanalu zeby wjechac na niego i np zrobic fotke "od dołu" zebys mogl sam zobaczyc.
  
 
sa trzy rodzaje... stary: poduszko pod chlodnica z przodu
przejsciowy: szyna pod skrzynia i dwie poduszki na niej... i nowe: poduszka z tylu i lapa przykrecana do blotnika to chyba najprostrzy opis.. niech mnie ktos poprawi jak sie myle albo cos pominalem
  
 
Cytat:
2005-01-06 00:13:24, liked pisze:
sa trzy rodzaje... stary: poduszko pod chlodnica z przodu przejsciowy: szyna pod skrzynia i dwie poduszki na niej... i nowe: poduszka z tylu i lapa przykrecana do blotnika to chyba najprostrzy opis.. niech mnie ktos poprawi jak sie myle albo cos pominalem



Mechanik wspominal ze to model ze "stara poduszka" albo starym mocowaniem poduszki, cos w ten desen.
Postaram sie podjechac do niego i wycisnac wiecej informacji.

Chyba ze ktos moze mi polecic kogos kto zrobi to bezstresowo (zdiagnozuje, dobierze skrzynie i potem ewetualnie wymieni)
  
 
popros irkacity, moze znajdzie chwilke i powie ci co i jak
  
 
Cytat:
2005-01-06 11:12:39, liked pisze:
popros irkacity, moze znajdzie chwilke i powie ci co i jak



thx