Za duze spalanie gazu????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich gazowiczów! mam pytanko! Czy moj samochod za duzao pali, czy tez nie? Posaidam Lade 2107 (fińska wersja) Oczywiscie auto gaznikowe Instalacje gazowa mam pol roku! Latem spalil m na 100 kilometrow w trasie jakies 8,6 litra teraz pali okolo 11 na miescie 13, albo i wiecej!!! Wiem ze auto pali okolo 2 litrow wiecej jak benzyny! Instalacja jest nowa, Juz bawilem sie w przykrecanie gazu i tak dalej! Silnik zostal troszke wyremontowany(wymiana gumek, czyszczenie zaworow itd) Filtr powietrza, wszystkie tego typu spray wymienione zostaly! Intslacja jest nowa ma dopiero pol roku! Tankuje na jednej stacji Wydaje mi sie ze nie robia mnie w balona Prosze o jakies porady!
Pozdrawiam!!!!
  
 
Moim zdaniem pali ci w normie. Moj poldek, z poniekad pokrewnym silnikiem, pali tez cos kolo 9-11 w lecie w miescie a nawet i do 14 w zimie . Oczywiscie mozna go skrecic ale wtedy zapomnij o normlanej jezdzie samochod sie nie rozpedza nie reguje na gaz itd poprostu muli jak diabli

pozdr
  
 
Mi pali 14l LPG i już sie z tym pogodziłem
  
 
Ja pogodzilem sie z tym ze zimą nie zejde ponizej 10 l w miescie , co innego latem
  
 
Ja tez mam łade 2107 silnik 1.5 i pali mi 14l/100 w miescie
  
 
w takim razie u mnie coś nie tak i to bardzo bo mnie pali ok 17l w mieście a ostatnio nawet więcej na butli 40l czyli realnie ok 34l ostatnio ciężko przejechać mi 200km to chba nie za dobrze może macie jakiś pomysł.
Tylko nie mówcie że mam za mocny silnik i to dla tego może nie jeżdze spokojnie ale bez przesady przy wiekszej mocy jak na moje auto to raczej powinien mniej spalać chyba nie?
  
 
Moja w miescie pali ok 12l gazu,na tarsie ok 10,zalezy od obciązenia auta i od tego czy sie spieszę czy nie
Dobry,na zlocie rozmawiałem z Bartkiem,to mówił ze jego 2.0 bardzo mało pali,w sumie wysżło ze mniej niz moje 1.5,wiec u Ciebie cos nie tak chyba z regulacją.
pzdr
  
 
A instalacje z jakim przebiegiem?17 litrów to lekko za dużo
  
 
myśle ze pali ci jak najbardziejw normie .copowiesz namoje spalanie napoczątku25-27??myslalemze sie zalamie lalem za 20 złaprzejechalem 65 km i koniec
  
 
Rino przy takim spalaniu gazu to już chyba lepiej jeździć na benzynie
  
 
Wiatam! Mój sprzęcik spala średnio 10-12 literków gazu a mówiąc szczerze to wcale go nie oszczędzam!! Ale ostatnio jadąc do Zabrza autostradą to wzioł mi 15literków ale to przy stałej prędkości 130-140km/h więc wydaje mi sie że miał prawo tyle zassać.
  
 
Cytat:
2003-12-14 13:55:32, kaaba pisze:
Witam wszystkich gazowiczów! mam pytanko! Czy moj samochod za duzao pali, czy tez nie? Posaidam Lade 2107 (fińska wersja) Oczywiscie auto gaznikowe Instalacje gazowa mam pol roku! Latem spalil m na 100 kilometrow w trasie jakies 8,6 litra teraz pali okolo 11 na miescie 13, albo i wiecej!!! Wiem ze auto pali okolo 2 litrow wiecej jak benzyny! Instalacja jest nowa, Juz bawilem sie w przykrecanie gazu i tak dalej! Silnik zostal troszke wyremontowany(wymiana gumek, czyszczenie zaworow itd) Filtr powietrza, wszystkie tego typu spray wymienione zostaly! Intslacja jest nowa ma dopiero pol roku! Tankuje na jednej stacji Wydaje mi sie ze nie robia mnie w balona Prosze o jakies porady!
Pozdrawiam!!!!



Czesc, ja tez mam 2107, w lecie spala mi srednio kolo 10 l/100 km, a teraz 12-13/100km, srednio, tak wiec masz spalanie w normie.
  
 
Cytat:
2003-12-22 23:55:37, Halas13 pisze:
(...) jadąc do Zabrza autostradą to wzioł mi 15literków ale to przy stałej prędkości 130-140km/h więc wydaje mi sie że miał prawo tyle zassać.



Trochę dużo,mi na 7-ce w drodze do Wawy spalił przy jeździe 140-150 km/h dokładnie 11 litrów.
  
 
no to ja w moim df-ie 1.6DOHC ostatnio na pełnym zbiorniku(60l=48lreal.) zrobiłem około 270km co daje około 17l/100km z tym że była to trasa s-c -kraków(male szaleństwa) i spowrotem +troche po mieście.
  
 
witam
u mnie spalanie przy 140 - 150 nie przekracza 12l
  
 
witam
ja mam poloneza 2.0 DOHC gaznik i pali mi teraz w zimie od 19- 25 litrow gazu
bylem na wielu regulacjach i nic kupilem nowy reduktor to spadło o 1-2 litry (wczesniej nawet do 2 qrwa to jest lipa
raz w trasie spalil mi ok 17 dzis na 20 litrach ok 80km
jak go skrece troszke to nie jedzie -nie wiem co jest grane ale nic tylko sie zalamac
  
 
Ała!
Skręcanie nic nie daje. Żeby przyśpieszyć to dłuzej go depczesz i wychodzi albo na to samo albo na jeszcze większe spalanie. Ustaw zapłon na najlepsze odejscie, potem ustaw gaz na granicy optimum/bogata.
  
 
Dodam jeszcze do wypowiedzi kolegi ze lepiej dac mieszanke bogatsza niz za uboga.Lecz spalanie w granicach 20l to juz chyba przesada i trzeba sprawdzic czy nie dostaje gdzies lewego powietrza albo gubisz gdzies po drodze gaz
  
 
Powodem nadmiernego apetytu na paliwo moze byc niedogrzanie silnika przez wadliwie pracujacy termostat.Sklad mieszanki i analiza spalin nic nam wtedy nie powie a zuzycie jest wieksze.
Ja nawet przy predkosciach ok 200km/h nie przekraczam 16l/100km.
  
 
UUUUUłłłła, to musi boleć.
Ale na serio, to faktyczne ja bym sprawdził czy gaz nigdzie nie ucieka, od początku od samej butli.

U nas w klubie kilka osób ma takie motorki w kanciastych Ladkach i pamiętam, że coś około 12l lpg pisali.


[ wiadomość edytowana przez: Lewy_lowicz dnia 2004-01-07 23:00:19 ]