Podświetlenie licznika -->diodami UV

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.


Tak sobie ostatnio grzebie w swoim MKV (w calym wnetrzu moze z 3 zarowki nie byly spalone wiec odkrywam na nowo iluminacje fabryczna ;P

I wpadlem na taki pomysl:

wywalic wszystkie zarowki z tablicy z zegarami i podswietlic ja UV (LED? nad tym nie zastanawialem sie dluzej). Swiecilo by chyba ladnie nie?

[ wiadomość edytowana przez: djtados dnia 2010-03-03 22:33:02 ]
  
 
Ja jestem na etapie wsadzania postojowek UV .... do wnetrza UV nie polecam bo sie biale rzeczy swieca - w tym brud
  
 
... próbowałem ..... zegary nie będą sie świecić ...... wskazówki tez nie sa na tyle białe aby świeciły ...... najwyżej uzyskacie ładny zbliżony do fioletowego kolorek .....
  
 
Cytat:
2004-12-04 19:49:57, NoSeK pisze:
Ja jestem na etapie wsadzania postojowek UV ....


No to ja poprosze o jakieś info na ten temat jak się oczywiście prace zakończą !!!
  
 
Cytat:
2004-12-04 19:49:57, NoSeK pisze:
Ja jestem na etapie wsadzania postojowek UV .... do wnetrza UV nie polecam bo sie biale rzeczy swieca - w tym brud


Czy już jakieś efekty są ?? PROSZĘ SIĘ POCHWALĆ !!!
  
 
No sa efekty ... swieci ... ale nie wiem czy mi sie podoba ... to jest naprawde mocno fioletowe :/ chyba wolalem niebieskie Chociaz sam nie wiem ... generalnie po odpaleniu mijania nie widac ich w ogole.

Efekt ... tak na 5 w skalo 1-10
  
 
A czy fotki może jakieś podrzucisz???
I mam jeszcze jedno pytanie jakie dałeś te LED-y ? (normalne-okrągłe wypukłe czy stożkowe wklęsłe bo ponoć te drugie lepiej rozpraszają światło.
  
 
.... aby dioda nie świeciła tak punktowo to można "czybek" diody pomalować np. lakierem do paznokci .....
  
 
To sa takie normalne diody ... zadne kombinowane ... przynajmniej tak mi sie zdaje. Ale gerenalnie to nie robi efektu punktowego - swieci sie caly reflektor, przeciez jest odblysnik ... moze dzis zrobie foty to zobaczycie
  
 
Ja u siebie wywaliłem UV na rzecz blue led poprostu przy jeżdzie nocą zbyt szybko meczyły mi sie oczy i odczyty były niewyrażne (wzrok mam sokoli wiec chyba to przez UV )
  
 
ja mam licznik uv.. zerknij do profilu