Radyjko Ford 5000

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanka dotyczące firmowego radia Ford EON5000?


Mam możliwość kupienia za 400zł prawie nowego radyjka EON5000. Czy za tą cenę warto? (chcę zmienić swoje, bo mam już dość ciągłego wyciągania panela).
Drugie pytanie dotyczy możliwości rozbudowy systemu opartego na tym radiu - przede wszystkim podłączenia zmieniarki, a także ewentualnego subwoofera (widziałem coś na ten temat na forum, ale nie chce mi się szukać )
No i czy jest tam możliwość zmiany koloru podświetlenia na blue , bo i chyba mnie dopadła ta choroba .
  
 
Fajne radio zmieniarkę obsłuży i przystępna cena k: co do subwoofera to nie wiem
  
 
Cytat:
2003-01-21 21:03:11, MAG pisze:

No i czy jest tam możliwość zmiany koloru podświetlenia na blue , bo i chyba mnie dopadła ta choroba .




Chyba znam tą chorobę, z łaciny to jakoś tak niebieskozis fanaticus popularis .......

P.S.
a z tym radyjkiem to nie wiem, ja tam gustuje w Pioneerach....
  
 
Cytat:
2003-01-21 21:03:11, MAG pisze:
Mam pytanka dotyczące firmowego radia Ford EON5000?


Mam możliwość kupienia za 400zł prawie nowego radyjka EON5000. Czy za tą cenę warto? (chcę zmienić swoje, bo mam już dość ciągłego wyciągania panela).
Drugie pytanie dotyczy możliwości rozbudowy systemu opartego na tym radiu - przede wszystkim podłączenia zmieniarki, a także ewentualnego subwoofera (widziałem coś na ten temat na forum, ale nie chce mi się szukać )
No i czy jest tam możliwość zmiany koloru podświetlenia na blue , bo i chyba mnie dopadła ta choroba .




Moc kiepskawa, chyba 4x11W
  
 
Możliwość rozbudowania o subwoofer istnieje, choć oczywiście potrzebny bedzie wzmacniacz bo radio to ma 4x20 W mocy max. co nie jest dobrym wynikiem... W ogole do obsłużenia głośników przydałby sie wzmacniacz, bo to radio naprawde nie daje rady (sam mam 6000 i ponoc 5000 to jest to samo tylko na kasete). TAk wiec polecałbym kupić 4 kanałowy wzmacniacz i zmostkować dwa kanały na sub-a a przez dwa niezmostkowane puścić sygnał na głośniki. Jeśli teraz masz radio nie-fordowskie (a po tym co piszesz domyslam sie ze tak wlasnie jest) to odczujesz pogorszenie jakości dźwieku, przynajmniej bez dokładania wzmacniacza. Generalnie radia firmow (mowie o firmach samochodowych) maja o wiele mniej filtrów i generują więcej zkłócen w dzwieku niz nawet te najpopularniejszych firm typu . sony, panasonic (najnizsze modele). Ja sie zdecydowałem na fordowskie tylko z powodu niezagrożenia kradzieżą... Bo w cenie radia forda można dostać np. Alpine przy którym brzmienie fordowskiego sie chowa....
  
 
Cytat:
2003-01-21 22:22:17, racy pisze:
... Bo w cenie radia forda można dostać np. Alpine przy którym brzmienie fordowskiego sie chowa....



Albo Blaupunkta
  
 
Co do ceny to nie jestem za bardzo w temacie. Jak na moje rozeznanie to jest atrakcyjna, ale (jak swoje kupowałem w sierpniu) handlarz mi powiedział że modele kasetowe strasznie tanieją i np fordowskie 3000 wtedy po 150 zł chodziły. Mój tato ma w transicie taki model jak Ty planujesz kupić i o ile pamietam dał za nie 700 - 800 zł, ale w ASO (rok temu, zostało wymontowane z nowego auta).
  
 
Cytat:
2003-01-21 22:22:17, racy pisze:

Ja sie zdecydowałem na fordowskie tylko z powodu niezagrożenia kradzieżą... Bo w cenie radia forda można dostać np. Alpine przy którym brzmienie fordowskiego sie chowa....




Dokładnie taka sama intencja mi przyświeca (złodzieje), pytałem się znajomych prowadzących sklep i warsztat montażowy samochodowego audio i stwierdzili, że cena jest przyzwoita. Wg nich ten model ma przede wszystkim bardzo dobry i szybki tuner (przy którym wysiadają nawet markowe), a za pomocą specjalnej przejściówki może obsługiwać puszkę na 6CD Kenwooda albo Clariona, ale koszt tej imprezy to ok.300zł + puszka ok.450zł - mowa o używanych.

Mam w tej chwili dylemat, bo mój sprzęt i tak nie należy do wybitnych (Sony C5090 +puszka).
No i co tu robić
  
 
Ja bym wziął forda, ale koniecznie wzmacniacz! Jeśli chodzi o tuner, to zastanów się czy słuchasz często radia, bo ja np. dobry tuner uczyniłem argumentem 'za' jak kupowałem radio, a słuchałem go może w sumie z godzine w pół roku...