CCR2006 - czytanie płyt, itp. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wydaje mi się żeby nieczytanie R i RW było jakąś fabryczną sprawą - przecież to potrafią różne badziewiaki nonejmki z bazaru za 200zeta.
To mi wygląda na uszkodzoną kalibrację głowicy laserowej - krótko mówiąc mechanizm przesuwu mógł siąść.

Wiesz te plastykowe zębatki/kółeczka i takie tam - a może to wszystko dostało luzu bo się odkręciło? Jeżeli tak to naprawa nie powinna być trudna, gorzej jak do wymiany - pytanie brzmi czy się opłaci - może trzeba będzie zapodać nowy czytnik

Znalazłem jeszcze taką poradę na
elektrodzie
- pogrzeb tam w dziale o radiach samochodowych jest tam parę wątków podobnych.
Ogólnie na początek:
- używać innego programu nagrywającego oprócz Nero
- nagrać jak najwolniej x1
- używać dobrych płyt np. Verbatim - a nie noname za parę groszy
- płyty do czyszczenia CD są do dupy nie używać
- przeczyścić oczko lasera wacikiem z alkoholem izopropylowym
- nie grzebać przy potencjometrze regulacji lasera
itd.


[ wiadomość edytowana przez: Solltys dnia 2005-09-07 10:38:53 ]
  
 
Jako znawca tematu proponuje Ci najprostrzą sprawe.
Kupujesz waciki do czyszczenia ucha
rozbierasz sprzęcior i czyścisz oczko lasera najlepiej spirytusem 98% ale nie salicylowym.
Jeśli to nie pomoże to na początek trzeba wymienić spindle motor czyli silnik obracający płytą i oczyścić mechanizm przesuwu lasera.
jesli to nie pomoże pozostaje laser. choć w sprzetach philipsa może okazac się że jakiś scalak właśnie pada ( nagminnie w dvd)
Płyty R/RW mają miniejsze odbicie o ok 60-70% od płyt tłoczonych.
Wszystkie zabiegi najlepiej jest robić na płycie tłoczonej.
  
 
Cytat:
2005-09-07 09:32:17, kuba pisze:
-czy w/w czyta płyty CD-R/RW? Pzdr Paweł



Z bulami ale czyta CD-R. CD-RW narazie nie udało mi się odczytać. Przeskakuje Ci na nierównościach ???
  
 
Cytat:
2005-09-07 10:17:02, Solltys pisze:
używać dobrych płyt np. Verbatim - a nie noname za parę groszy



testowałem i reguły niema, czasem SONY i Philips nie śmigają a jakiś FROG lub HAWK idzie jak burza.....
  
 
kiedys w astrze miałem przypadek ze był włączony obieg wewnetrzny a ze kontrolka sie nie swieciła to niewiedziałem i sie zastanawiałem czemy paruja szyby... ale mi parowały wszyskie.
  
 
już to przerabiałem
tu jest mój wątek

hmm.-czyżby wyszukiwarka nie działała ???
  
 
Cytat:
2005-09-07 13:01:33, 3 pisze:
Z bulami ale czyta CD-R. CD-RW narazie nie udało mi się odczytać. Przeskakuje Ci na nierównościach ???


Dzięki Panowie.
Znaczy po kolei.
Umnie nie czyta żadnych CD-R/RW. Na nierównościach może raz mi sie zdażyło że zgubił ścieżkę na oryginalnej.
Tak sobie myślę, że trzeba będzie jednak zafundować czyszczenie, bo jak pisałem, nie potrafi odczytać nawet oryginalnej płyty, np. nowego Huntera (przez co jestem zmuszony słuchac go w domu na słuchawkach, bo Madzia normalnie mi nie daje )
A co do odczytywania CD-R/RW. W tej chwili nawet badziewka to odczytują, ale sprzęcik już swoje latka ma (pewnie z 5) i w tamtych czasach tylko lepsze modele dawały sobie dobrze radę z przegrywanymi płytami (ciekawe, czy ten Philips co w środku siedzi to cos dobrego ).
Jeszcze, jak sugeruje Solltys, nagram cokolwiek na minimalnej prędkości i zobaczymy, może pójdzie . Mam nadzieję, że gdzieś znajde te Fuerio za free
  
 
a CD-RW nie będzie odtwarzać
wzięte z instrukcji CCRT 2008
  
 
KUBA

Mam gdzieś namiar od użytkownika Omegi (muszę poszukać) na kolesi, którzy czyścili i kalibrowali w jego aucie CCR 2006 BOSE (podobno z powodzeniem) cena 100 lub 120 nie pamiętam. Mam podobne problemy, więc planuje się do nich wybrać.
  
 
Mój znajomy w Astrze przeciera szyby od wewnatrz dokladnie denaturatem i to niby zapobiega parowaniu. Jeszcze nie probowalem ale podobno dziala.
  
 
Witam Wszystkich.
Od niedawna jestem właścicielem Omegi 20 16V i także nowym na forum. Korzystałem z wyszukiwarki lecz nie znalazłem rozwiazania nurtującego mnie problemu , a mianowicie w moim autku przy szybkości 120 km/h i wiecej zaczyna drgać - wibrować pedał gazu. Co może być tego powodem /.
Bardzo będę wdzieczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam. Artur

[ wiadomość edytowana przez: Arturzbsk dnia 2005-09-07 19:47:01 ]

[ wiadomość edytowana przez: Arturzbsk dnia 2005-09-07 19:47:33 ]
  
 
Cytat:
2005-09-07 15:01:10, MarekV6 pisze:
już to przerabiałem tu jest mój wątek hmm.-czyżby wyszukiwarka nie działała ???


Wyszukiwarka działa, tylko moja głowa nie
Dzięki.


3.
Szukaj, bracie, szukaj na pewno się przyda

Pzdr


[ wiadomość edytowana przez: kuba dnia 2005-09-07 21:52:59 ]
  
 
Cytat:
2005-09-05 22:05:03, fomin pisze:
chudy patent kolegi R jest za 2 pln a mój bardziej profesjonalny ale i tak sie podziele


nie za 2zł. tyklo ze trzy trzeba wlac
  
 
Jeśli jest to tłusty osad, a do tego pojawia się przy rannym zasiadaniu za stery i znika po włązeniu dmuchawy, też bym obstawiał nagrzewnicę. Oczywiście ja bym wymienił na nową, ale przecież jestem stary i nudny, a świat idzie naprzód i należy korzystać z nowoczesnych, tanich i super pewnych wynalazków.
Precz ze skostniałym inudnym tradycjonalizmem, niech żyje i umacnia się nowe i kreatywne patrzenie na technikę
  
 
Cytat:
przeciera szyby od wewnatrz dokladnie denaturatem




To jak wiezie przygodnych pasażerów to pewno dziwnie na niego patrzą, nie mówiąc już o ewnetualnych kontrolach drogowych, jak by smerf się pochylił do okna to by mu szęka opadła.
W domyśle: takim samochodem jeździ, a dyktę żłopie, pijaczyna jakiś
  
 
slabo szukales...

link1 i link2

i na boga zmien temat watku, bo przeciez praktycznie kazdy moglby sie tak nazywac...
  
 
no to się zawiodłem, myślałem że będzie toto grało przyzwoicie i odtwarzało na pewno CD-RW a tu lipa...
  
 
chyba wszyscy to maja i najgorsze ze nikt nie dal odpowiedzi co to.
Dziwne to jest. moze ktos wpadnie na pomysl i rozwiaze te zagadke, moze napisac do Top gear Moze to jakis obcy siedzi w silniku i sie denerwuje jak sie jedzie wiecej niz 3 tys
  
 
A szarpie podczas ruszania?


Edit:
Hmm... pisałem w poście o drganiach silnika...
Czary jakieś

[ wiadomość edytowana przez: Zbynio dnia 2005-09-08 10:11:10 ]
  
 
taa, będzie niezły kotlet


zestaw CCR2006 i 2 problemiki.

nie działa gałeczka od głośności - to niby kolega elektronik mi naprawi.

ale nie działa też odtwarzanie CD.

po włożeniu do magazynka różnych płyt, w różnych konfiguracjach, ciągle mam "no cd". Sprzęt sprawdza po kolei magazynek ale nie widzi płyt w magazynku.

Jakieś pomysły? Może to tylko jakiś banał?