OFF-TOPIC: ŁAMIGŁÓWKA :) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak dla mnie są tylko 2 kombinacje
1x4x9 i 1x3x12
Nie wiem dlaczego, ale jakos skłaniam sie do tej drugiej możliwości.
Co do kamien to nie znałem tej zagadki, ale nie należy ona do najtrudniejszych
DAWAĆ ODPOWIEDŹ O RUDZIELCU!!!!!
  
 
A co mi tam, wróciłem sobie ze zlociku w Stolicy to mam dobrego humora bo mnie miśki nie łapnęli (do 160 się bujałem ) i podam odpowiedzi bo są ich dwie:
1,3,12
1,4,9
  
 
Cytat:
2003-01-26 19:06:25, kordek4 pisze:
A co mi tam, wróciłem sobie ze zlociku w Stolicy to mam dobrego humora bo mnie miśki nie łapnęli (do 160 się bujałem ) i podam odpowiedzi bo są ich dwie:
1,3,12
1,4,9


no nie wiem jest ich wiecej bo jak dla mnie to jest 4 3 i 3 bo najstarszy jest rudy czyli 4 a okna w domu ..nie mam pojecia
  
 
Orion
Jeżlei jest najstarszy to musi być młodszy i najmłodszy, więc nie może być bliźniaków. Okna są potrzene do tego żebyś wiedział że suma ich jest taka sama jak ilośc okien. Zazwyczaj ilośc okien na przeciw siebie wyjdzie parzysta. A w sumie układów jest co najmniej 8
Poza tym KORDEK4, mój drogi, chciałbym uzasadnienie rozwiązania. Bo co to za rozwiązanie
Cytat:
podam odpowiedzi bo są ich dwie:
1,3,12
1,4,9


Rozwiązanie zadania może być tylko jedno. Zadanie z 3 niewiadomymi daje rozwiązanie 3 zmiennych, a nie 6. Tak więc proszę wytłumacz się które i dlaczego. Bo jak dla mnie to żadne rozwiązanie
  
 
Dla wyjasnienia poprzedni post pisal moj braciak matematyk widze ze zaczyna sie nudzielac hehehe i mi jescio samochod zabierze ;P

  
 
Minął dzień a ja czekam na uzasadnienie!!!!!
KORDEK4 DAWAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Moiże jestem marudny, ale jaka jest odpowiedź???
  
 
Hmmm chyba nikt niestety nie wie
  
 
Czekamy na odpowiedz.
  
 
No sorki, że tak Was zaniedbałem.
Więcwydumałem, że sa dwie mozliwości:
1,3,12
1,4,9

Zdanie z oknami mówi, że suma ich wieku musi być liczbą parzystą
Zdanie z Rudym mówi, że skoro jest jeden najstarszy to musi byc młodszy i najmłodszy (wyklucza dwóch synów w tym samym wieku)
No i iloczyn wieku =36

Das ist Ales
  
 
Uwazam, ze dobra odpowiedz to 2,2,9

Postaram sie wyjasnic zagadke:

Iloczyn ma dawac liczbe 36. Ponizej policze sumy dla wszystkich mozliwych liczb:
1+1+36 = 38
1+2+18 = 21
1+3+12 = 16
1+4+9 = 14
1+6+6 = 13 !
2+2+9 = 13 !
2+3+6 = 11
3+3+4 = 10

Skoro gostek, ktory widzial liczbe okien dalej nie znal odpowiedzi, to znaczy ze istnieja conajmniej dwa takie zestawy liczb, ktore w sumie daja liczbe rowna liczbie okien (!). W tym wypadku suma okien wynosila 13.
Podpowiedz z rudym byla pota aby okreslic, ktora z tych dwoch opcji (!) jest prawidlowa. Skoro najstarszy jest rudy, to jest tylko jeden najstarszy. Prawidlowa odp. to 2,2,9 a nie 1,6,6.

Gdyby bylo inaczej gostek, ktory widzial liczbe okien, od razu by wiedzial ile maja lat. Suma inna niz 13 jednoznacznie okreslalaby rozwiazanie.

Mam nadzieje,ze teraz jest juz wszystko jasne.

A teraz obalanie teorii Kordka4:

1. Widzialem stojace naprzeciwko siebie domy ktore mialy nieparzysta liczbe okien
2. Jezeli malzenstwo ma trojke dzieci - dwoje po 5 lat i jedno 10 letnie, to czyz ten 10-ciolatek nie jest ich najstarszym synem?

Pozdrawiam
gnacz
  
 
Gnacz cos Ci sie chyba clikło


  
 
Nabija chłopak posty
Rośnie nam mały lider forum.
  
 
O kurcze. Ale narobilem syfu.
Nie wiem jak to sie stalo, clicknalem tylko raz .

Mam nadzieje, ze moje uzasadnienie zagadki wszysktich satysfakcjonuje.

Pozdrawiam
gnacz
  
 
Dobrze panowie, teraz moje zadanko (i mam rozwiazanie ):


Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat Dziecko bedzie 5 razy mlodsze od matki.
Pytanie: Gdzie jest ojciec?

To zadanie jest do rozwiazania i nie jest tak trudne, na jakie wyglada.
  
 
Cytat:
2003-01-31 10:05:36, Wyrwizab pisze:
Dobrze panowie, teraz moje zadanko (i mam rozwiazanie ):


Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat Dziecko bedzie 5 razy mlodsze od matki.
Pytanie: Gdzie jest ojciec?

To zadanie jest do rozwiazania i nie jest tak trudne, na jakie wyglada.



Ojciec jest na matce
  
 
Panie GNACZ, przestań tak gnać 8 postów jako jedna odpowiedź to trochę sporo, nawet jak dla nabijacza postów. Troche spokoju i będzie ok
A co do twojej teorii to nie do końca mogę się zgodzić. Uważam że przy takich zadaniach pewne założenia trzeba przyjąc jako pewniki i tyle. Skoro jest informacja że syn jest najstarszy, to automatycznie daje do zrozumienia że jest młodsz i najmłodszy. Inaczej mozemy dojść do obsurdy typu ze są trojaczkami i każdy ma 2,4494 roku. W końcu na dobra sprawę, któryś musiał wyjśc z łona matki jako pierwszy. To tyle jeśli chodzi o absurd
Do Kordka4. Twoje rozwiązanie to zadne rozwiązanie. Jeżeli zadanie jest z 3 niewiadomymi, to tyle musi być odpowiedzi. Nie może być tak że na sprawdzianie z matematyki powiesz pani żeby sobie wybrała rozwiązanie. Albo zadanie nie jest kompletne i brakuje jakiegoś elementu, albo jest od samego początku bdzurą. Musi być konkretne rozwiązanie, bo w takim układzie jeden z matematyków będzie myślał o jednym zestawieniu, a drugi o drugim, i zadne nie ma pewności że zna wiek synów kolegi.
  
 
Jeszcze raz sorki za te 8 postow ale to nie calkiem moja wina. Jak wysylalem to wyskoczyl jakis blad

A co do zagadki to wydawalo mi sie, ze swoja odpowiedz dobrze uzasadnilem.

Jezeli po moim uzasadnieniu ktos jeszcze tego nie rozumie, to mi przykro

Pozdrawiam
gnacz
  
 
Cytat:
2003-01-31 16:00:48, gnacz pisze:
Jeszcze raz sorki za te 8 postow ale to nie calkiem moja wina. Jak wysylalem to wyskoczyl jakis blad

A co do zagadki to wydawalo mi sie, ze swoja odpowiedz dobrze uzasadnilem.

Jezeli po moim uzasadnieniu ktos jeszcze tego nie rozumie, to mi przykro

Pozdrawiam
gnacz



Spoko. nikt nie ma do ciebie żalu. Przezes Majchal ponarzeka ale to dobry człowiek i spoko gość
  
 
Hmmm no skoro taką masz o mnie opinie to już nigdy nie będe "krzyczeć".
NIIEEEE to jest niemozliwe.
Takie rzeczy się zdarzają. To jest nauczka, że nalezy spokojnie poczekać, odświeżyć stronke i będzie ok