DZIAŁ ---- VECTRA - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-03-15 14:34:33, mock pisze:
Oto mam zagadnienie: w Vectrze A były montowane silniki 2.5 V6, czy 2.0 16V były najmocniejsze?



Były montowane 2.5 V6
  
 
Cytat:
2004-03-15 14:34:33, mock pisze:
Oto mam zagadnienie: w Vectrze A były montowane silniki 2.5 V6, czy 2.0 16V były najmocniejsze?


Byly 2,5 V6, ale najmocniejszy to C20LET


[ wiadomość edytowana przez: slawek dnia 2004-03-15 15:26:59 ]
  
 
Jak odkrecic zderzak w vektorze A przedni i tylni?
  
 
No wlasnie ja to tez planuje robic na wiosne a dokladniej rozebrac caly przod i go troche poukladac.Moze mi sie to uda.I tez sie narazie nad tym zastanawiam bo nie wiem jak on jest dokladnie mocowany.Moze to ktos juz robil z klubowiczow?????Tez bylbym wdzieczny za info
  
 
czyzby nikt nie odkrecal zderzaka w vektrze?
  
 
DamianSZ: Blach nie zamierzałem ruszać bo się na tym nie znam, choć przyznam, że dziury w błotnkiu kolą mnie w oczy.
Pytałem o takie plastikowe, które można kupić w intercasie za 30-35zł. Myślę że ich zamontowanie trochę chroni blachy od działania soli i wody.

Dzięki za zainteresowanie
Pozdrawiam
  
 
Filasty jak tam sie wlasnie te Twoje progi trzymaja???Bo pisales o jakis dziurach w blotniku wiec czyzbys mial juz problemy???U mnie po zimie nie ma tragicznie ale progi malej regeneracji potrzebuja.
  
 
Może doradzicie mi, gdzie mam szukać czujnika indukcyjnego w VA, mam motor C20NE, oraz do czego on służy i po co jest potrzebny.
  
 
SEAMAN: Progi wyglądają dobrze. Jak się czują to nie wiem i nie dłubię przy nich żeby się czegoś nie doszukać. Na błotnikach dziury jak widać na fotkach w profilu. Dzięki temu przynajmniej nauczyłem się rozpoznawać na ulicy ranty błotników szpachlowane i nie.
Plan jest taki: wymyć dokładnie, wyczyścić do czystej blachy, zamalować, zakonserwować, od góry zaszpachlować i zasprayować, zamontować plastikowe nadkola a z przodu (nadkola już są) chlapacze. Czekam na wiosnę i ze szwagrem coś podziałamy. Pokleję jeszcze dziury w tłumiku i dopóki nie zrobi się z niego sito będę go katował.
Ból związany z dziurami w błotnkach już minął i teraz nie zwracam na nie uwagi. Niepokoję się o stan ramy, bo jeśli też jest pordzewiała to może to być niebezpieczne.
Poza tym jest kul. Gazu nie zamontowałem i dziś słyszałem info że ma wzrosnąć akcyza po 1 maja. Będą jaja....
Stare samochody rulezz!!
  
 
Mam Vectre 1.7 TD. Pod wpływem podwyższenia obrotów silnika z lewarka skrzyni biegów wydobywa sią przerażliwy hałas (okropne brzęczenie). Może ktoś mi powie co tam tak hałasuje bo rozkręciłem to i nie mam pojęcia. Prosze o pomoc!!!
  
 
Może masz lewarek luźny i sobie lata i hałasuje.
  
 
Mam wielka prosbę o praktyczne wskazowki i informacje pochodzace z doswiadczen zwiazanych z uzytkowaniem Opla Vectra 1.6i oraz 2.0i Przymierzam sie do kupna opla z rocznika 95 (ostatni rok produkcji modelu A). Wiem ze te ople sa bardzo chwalone przez użytkowników. Zamierzam kupic z Niemiec i raczej modele z pelnym wypasem. Prosze piszcie na maila, jeszcze sie nie zdecydowałem jaki silnik wybiore, bardziej przychylam się do 2.0 bo ma kopa, ale znowu o 1.6 pisza ze malo pali i silnik praktycznie bezawaryjny. Z gory dziekuje za wszystkie rady i wskazowki !!!



  
 
Witam wszystkich!
Sorry że tutaj ale sprawa jest pilna... potrzebna przepływka do vectry 2.0 16v numer GM 90411957 będę wdzięczny za pomoc kontakt 509035065.
może ktoś z was ma lub jakieś sugestie gdzie za rozsądne piniondze można toto nabyć
POZDR
  
 
Bufi czujnik indukcyjny, w zmiennym polu magnetycznym wytwarza prąd i może być użyty do obliczania prędkości obrotowej silnika na podstawie ilości wytworzonego prądu, poszukaj go na dole przy kole pasowym.
  
 
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem stuki z przodu auta. Okazało się, że mam luzy na przekładni kierowniczej. Czy jest możliwość samodzielnego zlikwidowania tych luzów, czy tylko pozostaje oddanie do regeneracji (jaka cena wchodzi w grę oddając do warsztatu?).
A może ktoś poratuje mnie i podeśle mi na e-maila ( jasut@interia.pl )schemat przekładni, gdyż nie dysponuję oplowymi programami .
  
 
Jaki jest rozstaw śrub w feldze Vectry A?
Chciałbym kupić aluminiowe, ale brak mi tej najważniejszej informacji.
  
 
Witam

Mam takie wskazanie na termometrze --.- co to może być - jakaś zwara albo cuś innego - czujnik wymieniony 100% sprawny. (testowany w innej Vectrze).

Dzieki za wszelkie sugestie.
  
 
Cytat:
2004-09-02 10:16:09, mik3sz pisze:
Witam

Mam takie wskazanie na termometrze --.- co to może być - jakaś zwara albo cuś innego - czujnik wymieniony 100% sprawny. (testowany w innej Vectrze).

Dzieki za wszelkie sugestie.


to w takim razie kabelki ... gdzieś jest przerwa .... lub zwarcie
  
 
Cytat:
2004-09-06 18:55:56, pepin pisze:
Cytat:
2004-09-02 10:16:09, mik3sz pisze:
Witam

Mam takie wskazanie na termometrze --.- co to może być - jakaś zwara albo cuś innego - czujnik wymieniony 100% sprawny. (testowany w innej Vectrze).

Dzieki za wszelkie sugestie.


to w takim razie kabelki ... gdzieś jest przerwa .... lub zwarcie


a ma ktos z klubowiczow schemat elektryki (lub opisy końcówek samego termometru..) bo niestety na plytce serwisowej opla nie jest to tak szczegolowo rozbudowane. z gory big thx
  
 
Cytat:
2004-09-07 12:57:27, mik3sz pisze:
a ma ktos z klubowiczow schemat elektryki (lub opisy końcówek samego termometru..) bo niestety na plytce serwisowej opla nie jest to tak szczegolowo rozbudowane. z gory big thx


mam schematy elektryczne VA - mogę wysłać ok. 5MB zajmują ....