Stroboskopy w MK VII

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy widzieliście aby ktoś w Essim pod "plastrem miodu" miał założone strobo np. w kolorze blue.
Rozumiem, że co do estetyki jest to bajer w stylu: spoiler-rączka do malucha, jednakże wielokrotnie na trasie szybkiego ruchu by się coś takiego przydało.
Jedziesz nawet ile przykazane 100, 110 ile tam wolno, a lewym pomyka gość 60km. Podjeżdzasz, dajesz lewy migacz z delikatną sugestią "ustąp bo jadę szybciej" - ale gość jest niegramotny.
Wtedy przełącznik na strobo i gość zamiast na środkowy daje od razu na lewy (widziałem w praktyce).
Nie chcę się wypowiadać o legalności tego rozwiązania dlatego pytam, czy rozważał ktoś taką opcję pod atrapą?
  
 
Cytat:
2003-02-02 22:25:58, Klamer pisze:
Czy widzieliście aby ktoś w Essim pod "plastrem miodu" miał założone strobo np. w kolorze blue.
Rozumiem, że co do estetyki jest to bajer w stylu: spoiler-rączka do malucha, jednakże wielokrotnie na trasie szybkiego ruchu by się coś takiego przydało.
Jedziesz nawet ile przykazane 100, 110 ile tam wolno, a lewym pomyka gość 60km. Podjeżdzasz, dajesz lewy migacz z delikatną sugestią "ustąp bo jadę szybciej" - ale gość jest niegramotny.
Wtedy przełącznik na strobo i gość zamiast na środkowy daje od razu na lewy (widziałem w praktyce).
Nie chcę się wypowiadać o legalności tego rozwiązania dlatego pytam, czy rozważał ktoś taką opcję pod atrapą?


Wtedy przełącznik na strobo i gość zamiast na środkowy daje od razu na lewy (widziałem w praktyce). - oczywiscie na prawy
  
 
dla takich delikwentów w miejsce lusterka na szybie montuje się lampę błyskową
  
 
tez dobry efekt
  
 
Ja widziałem jak ktoś miał strobo a'la strażnik teksasu w światłach przeciwmgielnych, oczywiście koloru białego, tak jak światła (żwieciły te same żarówki) więc chyba poi prostu jakiś sprzętn kablach założył....
  
 
Pomysl dobry, sam nad tym kiedys myslalem tzn umiescic takie lefelktorki halogenowe za grilem (pd wewnwtrz) ale w kolorze bialym, zeby nie naciagac prawa i trzeba by bylo w nich umiescic paliniki (a nie zarowki halogenowe). Co do lagalnosci tego bajeru nie bede sie wypowiadal, bo wiadomo.... Wszystko fajnie, bo sam kiedys takie stroboskopy robilem w szkole sredniej na potrzeby dyskoteki itd ale mialo sie do dyspozycji napiecie zmienne 220V a w aucie niestety tylko 12V stale. Problem polega na zrobieniu przetwornicy napiecia stalego 12V na zmeinne 220V dle tego urzadzenia, tam z kolei jest jeszcze podbijane do 500-600V zeby palnik stoboskopowy zapalil (zablysnal). Myslalem kiedys o tym zeby zrobic tak jak w Ameryce tzn 2 takie lefelktorki, ktore migaja na przemian po dwa raz tzn najpierw jeden 2 razy potem drugi 2 razy ale to juz zabawa. Najpiwerw porzeby przetwornicy. Od czasu szkoly sredniej juz przestale troche wynalazkowac i nie zanm szczegolow jakby taka zrobic ew skas zalatwic ale generalnie mysle ze sprawa jest do przeskoczenia
  
 
a ja takie mam od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę,swoje schowałem w małe lampy przeciwmgielne zamontowane w miejscu fabrycznej atrapy,efekt ala texas ranger.
fajny efekt na trasie,goscie zmykają z lewego w ułamku sekundy

  
 
A jak je zrobiles tzn chodzi mo o elektronike, czy kupiles moze gotowe - jak tak to gdzie i za ile?? Jak one miegaja, tzn czy w rownych odstepach czasu np co ok 0,3 sek czy np 2 razy blysna po czym ok 1 sek przerwy?
  
 
Tak ja coś o tym wiem... parka strobów z przodu , trzy koguty na dachu a dla "ospałych" chydrauliczny klakson który budzi nawet przyrode do zycia i wtedy lewy pas jest tylko mój.
Warto takie cosik mieś u siebie
  
 
Eres oni tak zmykają jak założysz koguta w kolorze blue...
  
 
Cytat:
2003-02-03 14:13:20, TomekS pisze:
Eres oni tak zmykają jak założysz koguta w kolorze blue...



tego koguta to mi kowal w miłkowicach przykleił
  
 
Cytat:
2003-02-03 12:40:20, Tomek_M pisze:
A jak je zrobiles tzn chodzi mo o elektronike, czy kupiles moze gotowe - jak tak to gdzie i za ile?? Jak one miegaja, tzn czy w rownych odstepach czasu np co ok 0,3 sek czy np 2 razy blysna po czym ok 1 sek przerwy?



niestety moje pojmowanie elektroniki jest ograniczone i kupiłem w/w zestaw koszt nie mały bo około 300 pln ale wieżcie mi opłacało się,efekt błysku jest dokładnie taki jak w tym smiesznym serialu tzn 3 błyski z lewej i 3 z prawej bez żadnych przerw,dodatkowo można regulowac ile razy ma byc błysk tzn może być 3,4,5 albo 6 razy poczym przejscie na drugą stronę i tak w koło macieju
  
 
A gdzie takie cos mozna kupic?
  
 
No właśnie, gdzie można takie kupić???? I czy oprócz tego światła działają normalnie??? Czy pozostają już tylko jako strobo???
  
 
Na Allegro mnogo tego np.
  
 
Zobaczta TUTAJ

...Powered by Chomiki...
...WilK...
FEFK #002
  
 
Ciekawe ale... ta cena
  
 
Mamy wolny rynek
  
 
A wicie cos o konkretnie tym rozwiazaniu i gosciach, co to sprzedaja??
  
 
Mój kolega ze SQADu Maciejusz ma te stroby. Widziałem działanie.